Plzeň nabírá směr Praha

Plzeň – Naposledy se v rámci základní části hokejové O2 extraligy vydají modrobílí do Prahy. V rámci dvaačtyřicátého kola se za asistence televizních kamer představí na ledě Sparty. Západočeši zatím vyhráli nad tímto soupeřem dva duely ze tří, další podobný úspěch by jim určitě náramně přišel vhod. Elitní šestka se nenápadně začíná vzdalovat a další klopýtnutí si Strakova družina již nemůže dovolit. Jak tedy dopadne duel dvou týmů, které v posledním kole daly dohromady jeden gól?

HC SPARTA PRAHA
HC LASSELSBERGER PLZEŇ

Výhry v poměru 2:1

Plzni se poslední léta na Spartu daří. V minulém ročníku O2 extraligy všechny duely vyhráli Západočeši a i letos v prvních dvou střetnutích nezaváhali. Hned ve třetím kole sledoval vyprodaný plzeňský stánek střídání gólmanů v hostující kleci a skolení týmu hvězd v poměru 6:4. V odvetě v Tesla Areně sice domácí dvakrát vedli, ale nebylo jim to moc platné, v krizi se zmítající Pražané opět nebodovali – 2:4. Šesti zápasové čekání na body bylo utnuto v prosinci loňského roku. Sparta vedla již po šesti minutách o dvě branky. Benák sice v polovině zápasu snížil, ale vyrovnat už se modrobílým nepodařilo. Po roce a půl podlehli v souboji se svěřenci trenéra Výborného – 1:4. Jak si povedou oba celky nyní?

Na Spartu se vrací Pilař

Hokejová Sparta získává výraznou posilu do svých defenzivních řad. Do Holešovic přichází obránce Karel Pilař. "Karel se dohodl na ukončení svého angažmá v Metallurgu Magnitogorsk a jsme tak velice rádi, že ještě před vypršením přestupního termínu v Rusku se nám povedlo přivést jej do našeho týmu," uvedl Petr Bříza, generální manažer klubu. Zkušený obránce se Spartou získal dva poslední extraligové tituly a kromě působení v Rusku má zkušenosti také z NHL.

Ručinský s Kratěnou stále mimo, uzdravil se Broš

Michal Broš, který se před sezónou vrátil z finského Kärpät Oulu se opět zapojil s týmem do bojů o extraligové body. Zkušený jednatřicetiletý centr vede první útok s Netíkem a Hromasem a ve třech zápasech stihl dvě branky a jednou asistovat. Naopak na marodce zůstává jedna z největších hvězd, Martin Rusinský, který laboruje s prasklým kloubním pouzdrem kyčle. Jeho návrat se dá očekávat na konci ledna. Sedmatřicetiletý mostecký rodák, který však extraligu okusil v Litvínově se vzdal po dobu nemoci nároku na svůj plat. Zatím stihl s velkým „S“ na prsou odehrát devatenáct zápasů. Na několik dní vypadl ze sestavy Pražanů i Ondřej Kratěna pro podvrknuté koleno.

Pöpperle poprvé od odchodu Duby opustil brankoviště, přesto se do něj musel vrátit

Třiadvacetiletý gólman, jenž se do Čech vrátil z nižších zámořských soutěží, dlouho vedl “boj“ o brankoviště Sparty s Tomášem Dubou. Ten nakonec musel odejít do finského Pori a Tomáš Pöpperle se stal jasnou jedničkou. Odchytal všechny minuty. Až v posledním utkání v Liberci se nechal vystřídat ve 23. minutě, dvě minuty před koncem zápasu se ale musel na led vrátit. Šelmy potvrdili, že hostující hráči často odjíždějí z Liberce pochroumaní, tentokráte to po souboji před sedmým gólem odnesl Petr Přikryl a zbytek musel dochytat opět Pöpperle, za který ještě stihla zazvonit tyčka.

Plzeň nedala přes dva zápasy gól, Sparta dostala za uši v Liberci

Střelecké trápení z víkendového dvojzápasu v Pardubicích a Zlíně pokračovalo i doma v rámci 41. kola hokejové O2 extraligy. Lasselsberger přes 120 minut neokusil oslavy po vstřelení branky a vůbec poprvé v sezóně třikrát v řadě nebodoval. Sparťané sice v Liberci také nebodovali, odvezli si sedm branek, ale v posledních třinácti zápasech si do tabulky bodík nepřipsali teprve podruhé.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Výsledky z posledního kola

Bílí Tygři Liberec 7
HC Sparta Praha 1
(2:0, 2:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 7. Kašpařík, 13. Pabiška (P. Nedvěd), 23. Zíb (Modrý, P. Nedvěd), 39. Šimánek, 51. Bartovič (Blatný, Žabka), 57. P. Nedvěd, 58. Šachl (Blatný, Bartovič) - 51. Koreis (Gulaši, Pilař).
HC Sparta Praha: Pöpperle (23.-58. Přikryl) - Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Gulaši, Ptáček, L. Procházka, Pilař - Netík, Broš, Hromas - Ton, D. Výborný, Podlešák - Látal, Langhammer, Koreis - Mrňa, Hrdel, Kafka.

HC Lasselsberger Plzeň 0
BK Mladá Boleslav 3
(0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Padělek (Král, Handlovský), 40. Handlovský (Král, Kočí), 59. Nouza (J. Novák, Handlovský).
HC Lasselsberger Plzeň: Francouz "J" (Málek) - Benák "A", Hudec, Cartelli, Pácal, Dresler, Smrek, Redlins, Jeřábek "J" - Tomas, Straka "C", Vlasák "A" - Adamský, Kracík, Matějovský - Dvořák, Kovář "J", Ludvík - Šinágl, Kubica, Laš.