Preview 42. kolo

Plzeň poprvé v aktuální sezóně míří na led Bruslařů!

Plzeň – Nový týden je tady a s ním i nové výzvy. Tou první bude pro modrobílé šlágr kola dvou celků z popředí tabulky na ledě Mladé Boleslavi!

BK MLADÁ BOLESLAV
HC ŠKODA PLZEŇ

ŠKOENERGO Aréna, Mladá Boleslav
2. února 2021
42. kolo Tipsport extraligy

Ročník 2018/19 načali lépe modrobílí, když v Home Monitoring Aréně slavili pohodlné vítězství 5:1. Poté se ve středních Čechách strhla nevídaná bitva, kterou rozsekl jediným gólem utkání Jones. V Plzni opět došlo na přetahovanou, kterou za dva body ovládla Mladá Boleslav, ta se ale následně musela sklonit 1:4. Ovšem stejným výsledkem uspěli Středočeši na úvod sezóny 2019/20 na ledě indiánů a v odvetě 4:3 v prodloužení. Třetí souboj také šedesát minut nerozhodlo, to až Západočeši v nájezdech 3:2. Až v únoru roku 2020 Bruslaři doma uspěli 3:1. Poté mělo dojít na vzájemný čtvrtfinálový souboj, kvůli pandemii nového typu koronaviru ale série zůstala nerozehraná. Ročník 2020/21 před svými fanoušky opanovala Škoda, když na vyrovnání na 1:1 zareagovala třemi rychlými brankami a slavila 4:2. Jenže v odvetě na stejném místě musela dvakrát dotahovat a nakonec padla v nájezdech. Jaká zápletka se nám rýsuje nyní?

Pod pokličkou Bruslařů

Oba soupeři se měli na jaře utkat v rámci čtvrtfinálových bojů. Po základní části se z nich totiž stali sousedé v tabulce, dokonce i se stejným bodovým ziskem - 92. A podobná je situace i letos, obě mužstva se rvou o čtvrtou, poslední přímo postupující, pozici do čtvrtfinále. Lépe si vedou ze třetí příčky o jediný bod Západočeši, na kontě však mají i o jedno odehrané utkání více.

V mužstvu se bodově nejvíce daří Davidu Šťastnému, který nastřílel devatenáct branek a přidal dvacet asistencí. Více jak bod na utkání si udržel také druhý Radim Zohorna s bilancí dvanácti gólů a deseti přihrávek. Ten se ale již vrátil za velkou louži. Mezi třemi tyčemi se nejvíce daří Janu Růžičkovi s úspěšností zároků přes jednadevadesát procent, však také odchytal nejvíce minut. Zle si ale vůbec nevede ani Gašper Krošelj, jenž je přibližně o procentní bod pozadu.

Co do průměrného počtu nastřílených branek na utkání je útok Bruslařů v Tipsport extralize těsně před indiány třetí nejproduktivnější (3,24), obrana je v tomto měřítku opět hned před Škodou čtvrtá (2,39). Početní výhody má však méně produktivní pouze Olomouc, hra v oslabení je devátá. Suma posbíraných trestných minut je třetí, rozdaných hitů šestá a zblokovaných střel úplně nejmenší.

Výsledky posledních zápasů

Madeta Motor České Budějovice 2
BK Mladá Boleslav 6
(0:3, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 28. D. Voženílek (Z. Doležal), 32. Plášil (Holec, D. Voženílek) – 10. J. Stránský, 13. Bernad (Dlapa, Šťastný), 17. Allen (A. Zbořil, Lunter), 21. Šťastný (A. Zbořil, Hrbas), 31. Kotala (Cienciala, Jääskeläinen), 50. J. Stránský (Flynn).
BK Mladá Boleslav: J. Růžička – Ševc, Hrbas, Dlapa, Bernad, Allen, Šidlík, Moravec – Šťastný, A. Zbořil, Lunter – Kotala, Cienciala, Jääskeläinen – P. Kousal, Najman, Flynn – J. Stránský, Bičevskis, J. Strnad.

HC Škoda Plzeň 3
HC Dynamo Pardubice 0
(1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Eberle, 36. Rob (Přikryl, Stříteský), 58. Kvasnička (Gulaš, Kodýtek).
HC Škoda Plzeň: Frodl (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák (A), V. Lang, Stříteský, Vráblík, Jiříček, Kvasnička – M. Lang, Kodýtek (A), Gulaš (C) – Eberle, Suchý, Pour – Michnáč, Přikryl, Malát – Rob, Dočekal.

Nejtrestanější hráč Jaroslav Kracík - 48 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont