Preview 17. kolo

Plzeň se před reprezentační pauzou ještě představí ve Zlíně!

Plzeň – První pauza základní části klepe na dveře, indiány ale ještě čeká před reprezentační přestávkou jeden duel - na ledě Beranů ze Zlína.

PSG BERANI ZLÍN
HC ŠKODA PLZEŇ

ZS Luďka Čajky, Zlín
3. listopadu 2019
17. kolo Tipsport extraligy

Západočeši začali v sezóně 2017/18 lépe, když ve městě Tomáše Bati urvali dva body v samostatných nájezdech. Je však potřeba dodat, že domácí smazali tříbrankový náskok. A v odvetě se i dokonale Zlínští pomstili, když zvítězili v prodloužení, navíc před vlastním publikem vše stvrdili po výsledku 4:1. Plzeň kontrovala 3:2 v posledním kole základní části. A uzmula pro sebe i úvod v sezóně 2018/19, kdy loupila u svého soka 5:3. Ten si však nenechal nic líbit a na západě Čech zvítězil 2:1. Došlo i na třetí vyloupení prérií soupeře, Škoda uspěla v prodloužení 3:2, hattrickem se blýskl Gulaš. Ten poté na jaře roku 2019 předvedl nevídanou věc, pod vítězství svých barev 9:2 se totiž podepsal PĚTI brankami a asistencí. Na podzim si diváci užili jen o dva góly méně a indiáni kromě výhry 5:4 slavili i cenný obrat z 0:2. Jakou zápletku nám utkání přichystá nyní?

Pod pokličkou Zlína

Ševci loňskou základní část zakončili na devátém místě a v předkole play-off je čekala Mladá Boleslav. Bitva to byla velká, až do pátého zápasu, kterou nakonec ovládli Středočeši před svými fanoušky 4:1, přestože hosté první část vyhráli 1:0.

Jenže letos Beranům nevyšel úvod sezóny, nebodovali v prvních šesti střetnutích. V úvodní čtvrtině pak zapsali pouze dvanáct bodů, celkem v šestnácti duelech šestnáct. Výsledkem je tak až třináctá pozice. Špatné výsledky již stály pozici hlavního trenéra Antonína Stavjaňu, kterého nahradil před sezónou odvolaný Robert Svoboda.

Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Antonín Honejsek s bilancí čtyř branek a osmi asistencí, v zádech má Bedřicha Köhlera (6+5) a Jakuba Šlahaře (5+5). Do brankoviště nastoupili již tři gólmani, při zranění Libora Kašíka přišel na výpomoc z Brna Marek Čiliak, stejně jako on ale hranici devadesát v procentuální úspěšnosti zákroků nepřekonal. Naopak na téměř 91 procentech je mladý Daniel Huf.

Přesilové hry PSG jsou podobně jako hra v oslabení na začátku druhé poloviny startovního pelotonu, stejně je na tom i průměrná domácí návštěva okolo 4500 fanoušků na utkání. Naopak suma posbíraných trestných minut, rozdaných hitů a zblokovaných střel patří v extralize k nejvyšší. Hra do těla je dokonce nejtvrdší.

Výsledky posledních zápasů

HC Olomouc 3
PSG Berani Zlín 5
(1:1, 1:0, 1:4)

Branky a nahrávky: 11. Kolouch, 33. Irgl (P. Musil, Škůrek), 59. Olesz (Ondrušek, Jaroměřský) – 3. Köhler (Honejsek), 42. Claireaux (Köhler), 46. Köhler, 50. Nosek, 56. Herman (Šlahař).
PSG Berani Zlín: Čiliak (Huf) – Freibergs, Ferenc, Řezníček, Nosek (A), Gazda, Žižka (C), Buchta – Kubiš (A), P. Sedláček, J. Ondráček – Köhler, Claireaux, Honejsek – Herman, Jeglič, Šlahař – Popelka, Fryšara, Navrátil.

HC Škoda Plzeň 4
Mountfield HK 1
(1:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Rob (Kracík, Vráblík), 30. Gulaš (Rob, Moravčík), 55. Rob (Vracovský, Budík), 59. Kantner (Gulaš, Mertl) – 7. Smoleňák (M. Chalupa, Rosandić).
HC Škoda Plzeň: Frodl (Kolář) – Moravčík, Vráblík, Houdek, Čerešňák, Budík, L. Kaňák, T. Voráček – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – Vracovský, Kracík, Rob – Straka (A), Kodýtek, Eberle – Pour, R. Vlach, Kolda.

Nejtrestanější hráč Michal Houdek - 57 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont