Plzeň se se základní částí rozloučí domácím soubojem s Kometou!

Plzeň – Indiáni se naposledy před čtvrtfinále play-off představí na svém ledě, v modrobílém souboji budou hostit Kometu.

HC KOMETA BRNO

LOGSPEED CZ Aréna, Plzeň
3. března 2020
51. kolo Tipsport extraligy

Úvodní duel předloňské sezóny přinesl devítigólovou přestřelku, po které se v prodloužení radovali v Home Monitoring Aréně hosté. Výsledkem 5:4 skončil i druhý zápas, to ale již uspěli Západočeši. V Brně vše musely rozetnou až samostatné nájezdy, ty lépe zvládli domácí, ve druhém indiáni, kteří tím i vybojovali Prezidentský pohár. Semifinálovou sérii načali lépe Jihomoravané, kteří na západě Čech zvítězili 3:2 a 4:1. Před svými fanoušky získali mečbol gólem v poslední minutě utkání na 3:2, ten Západočeši odvrátili opět těsně - 2:1, avšak poslední duel pozdější mistr ukořistil 6:2. První zápas sezóny 2018/19 byl opět velkou přetahovanou, kterou nakonec pro sebe domácí Kometa ukořistila brankou v předposlední minutě na 3:2 a zvítězila i na západě Čech 4:2. Hattrick dokonala před svými fanoušky opět 3:2, ale poslední slovo si, ve výročním střetnutí vzniku klubu, pro sebe poměrem 5:2 uloupili Západočeši. Extraligový ročník 2019/2020 odstartovala Kometa v poměru 3:1, Škoda kontrovala 4:2 a hattrick domácích týmů zkompletovali Jihomoravané po výhře 5:2. Jakou zápletku bude mít utkání nyní?

Pod pokličkou Komety

Brno vloni útočilo na mistrovský hattrick. Skončilo po základní části podobně jako v letech předcházejících na páté příčce a opět to chtělo naplno rozjet v play-off. To se také povedlo, Mountfield, přestože začínal doma, si ani neškrtl a padl 0:4 na zápasy. Jenže v semifinále čekal Liberec a to již bylo jiné kafe. Velké bitvy nakonec znamenaly postup Tygrů 4:2.

Aktuální pozice je velmi podobná - šestá. Jihomoravané sice do soutěže vlétli jako velká voda a brali jedenáct výher z úvodních čtrnácti utkání, ovšem pak se karta obrátila a přišla jen čtveřice výher z patnácti kol. Aktuální je počet tří radostí z posledních osmi střetnutí. Naposledy v Brně uspělo 2:1 Kladno.

Mužstvo nejvíce bodově táhne pátý muž bodování celé soutěže Martin Zaťovič, který nasázel devětadvacet branek a přidal jednadvacet asistencí. Druhý je Petr Holík (12+27), třetí pak Peter Mueller (14+24). Brankářskou jedničkou je Karel Vejmelka, jehož úspěšnost zákroků těsně přesáhla jednadevadesát procent, stejně tak Marka Čiliaka.

Jako tým se Kometa pyšní po Plzni čtvrtými nejlepšími početními výhodami, hra v oslabení je zcela nejhorší. Suma posbíraných trestných minut je sedmá, rozdaných hitů osmá a zblokovaných střel sedmá. Průměrná domácí návštěva přes 7000 fanoušků je pak po Spartě a Pardubicích třetí nejvyšší.

Výsledky posledních zápasů

HC Škoda Plzeň 4
Bílí Tygři Liberec 2
(0:1, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 25. Rob (L. Kaňák), 31. Jank (Heřman, Rob), 37. Gulaš (Jánošík), 59. Mertl – 12. L. Hudáček (Birner), 58. Šmíd.
HC Škoda Plzeň: Frodl (Král) – Jank, Čerešňák, Pulpán (A), Jánošík, Vráblík, L. Kaňák – P. Zdráhal, Mertl (A), Gulaš (C) – Straka, Kodýtek, Eberle – Kantner, V. Němec, Pour – Vracovský, Heřman, Rob.

HC Kometa Brno 1
Rytíři Kladno 2
(0:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
8. Mueller (P. Holík, Zaťovič) – 31. O'Donnell (Austin), 46. Zikmund (Jágr, Stach).
HC Kometa Brno: Vejmelka – O. Němec (A), Baranka, Bartejs, Pyrochta, Svozil, Gulaši, Mlčák – Mueller, P. Holík, Zaťovič (C) – M. Erat, Plekanec (A), Červený – Vincour, Rákos, Š. Stránský – Matěj Svoboda, Brabenec, Kunc.

Nejtrestanější hráč Michal Houdek - 59 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont