Plzeň se v pátek představí v Budvar Areně

Druhý přípravný zápas na nadcházející sezónu čeká v pátek hokejisty Lasselsbergeru Plzeň. Od 17 hodin nastoupí v českobudějovické Budvar Areně proti místnímu celku HC Mountfield České Budějovice. Po nešťastné porážce v Karlových Varech tak Plzeňané budou mít první šanci v přípravě zvítězit. Na výhru v normální hrací době v přípravě však čekají i České Budějovice. Ty už sehrály tři utkání a doma porazily jen na samostatné nájezdy Spartu Praha.

České Budějovice se v loňské sezóně protlačily do play-off až na poslední chvíli, ale tam zazářily jako o dvě sezóny dříve Plzeň proti Pardubicím a poradily si s králem základní části Bílými Tygry z Liberce. Celkové čtvrté místo nakonec přispělo k tomu, že se sportovní manažer Jaromír Látal rozhodl do složení mužstva příliš nezasahovat. České Budějovice hlásí před sezónou nejméně změn ze všech extraligových týmů. Odcházející beky Kotašku s Harantem by měl nahradit obránce z pražské Sparty Milan Toman, o jehož příchodu do Plzně se během uplynulé sezóny též spekulovalo.

České Budějovice byly v loňské sezóně vedle Vsetína jedním z dvojice klubů, které nenosily na zádech logo hlavního sponzora. Dvouleté námluvy s nadnárodní společností Mountfield nakonec skončily úspěšně a vyvrcholily červencovou dohodou. Klub se přejmenoval na HC Mountfield, představil nové logo a zejména stabilizoval finance.

Zatímco Plzeň má zatím za sebou pouze jeden přípravný zápas, České Budějovice se už v přípravě představily třikrát. Nejprve podlehly v lehce exhibičním duelu hvězdám z Jindřichova Hradce, poté v repríze čtvrtfinálového souboje nestačily ve Svijanské Areně na Liberec, aby ve své premiéře na domácím ledě udolaly na samostatné nájezdy Spartu. Prodloužení jim přitom zajistil až necelých 7 minut před koncem třetí třetiny obrovitý obránce Marek Posmyk, jenž se po předčasném odchodu z Plzně a působení v cizině ještě přece jen uchytil v extralize.

Zápas začíná v 17 hodin a s velkou pravděpodobností ho budeme na našich stránkách přenášet v on-line přenosu.

Sestava HC Mountfield České Budějovice v poslední přípravě

Jan Chábera (41. Jakub Kovář) - Zdeněk Kutlák, Marek Posmyk, Petr Gřegořek, Ján Mucha, Milan Toman, René Vydarený, Petr Macháček, Filip Novák - Jindřich Kotrla, Viktor Hübl, Jiří Šimánek - Petr Sailer, Tomáš Mertl, Michal Hudec - Ondřej Veselý, Tomáš Vak, Milan Gulaš - Štěpán Hřebejk, Jiří Hanzal, Lukáš Květoň.

Související články

CEB-PLZ 2:1sn: Plzeň ztratila výhru při power-play

Report

Aktuálně na webu

Den na hokej.cz

Čtvrteční den bude na webu hokej.cz patřit indiánům!

Ladislav Čihák

Kluci si možnosti být na ledě ohromně váží, říká trenér Ladislav Čihák

Tréninky A týmu

Indiáni trénují také na otevřeném kluzišti v Dobříši