Plzeň se v pátek představí v Budvar Areně

Druhý přípravný zápas na nadcházející sezónu čeká v pátek hokejisty Lasselsbergeru Plzeň. Od 17 hodin nastoupí v českobudějovické Budvar Areně proti místnímu celku HC Mountfield České Budějovice. Po nešťastné porážce v Karlových Varech tak Plzeňané budou mít první šanci v přípravě zvítězit. Na výhru v normální hrací době v přípravě však čekají i České Budějovice. Ty už sehrály tři utkání a doma porazily jen na samostatné nájezdy Spartu Praha.

České Budějovice se v loňské sezóně protlačily do play-off až na poslední chvíli, ale tam zazářily jako o dvě sezóny dříve Plzeň proti Pardubicím a poradily si s králem základní části Bílými Tygry z Liberce. Celkové čtvrté místo nakonec přispělo k tomu, že se sportovní manažer Jaromír Látal rozhodl do složení mužstva příliš nezasahovat. České Budějovice hlásí před sezónou nejméně změn ze všech extraligových týmů. Odcházející beky Kotašku s Harantem by měl nahradit obránce z pražské Sparty Milan Toman, o jehož příchodu do Plzně se během uplynulé sezóny též spekulovalo.

České Budějovice byly v loňské sezóně vedle Vsetína jedním z dvojice klubů, které nenosily na zádech logo hlavního sponzora. Dvouleté námluvy s nadnárodní společností Mountfield nakonec skončily úspěšně a vyvrcholily červencovou dohodou. Klub se přejmenoval na HC Mountfield, představil nové logo a zejména stabilizoval finance.

Zatímco Plzeň má zatím za sebou pouze jeden přípravný zápas, České Budějovice se už v přípravě představily třikrát. Nejprve podlehly v lehce exhibičním duelu hvězdám z Jindřichova Hradce, poté v repríze čtvrtfinálového souboje nestačily ve Svijanské Areně na Liberec, aby ve své premiéře na domácím ledě udolaly na samostatné nájezdy Spartu. Prodloužení jim přitom zajistil až necelých 7 minut před koncem třetí třetiny obrovitý obránce Marek Posmyk, jenž se po předčasném odchodu z Plzně a působení v cizině ještě přece jen uchytil v extralize.

Zápas začíná v 17 hodin a s velkou pravděpodobností ho budeme na našich stránkách přenášet v on-line přenosu.

Sestava HC Mountfield České Budějovice v poslední přípravě

Jan Chábera (41. Jakub Kovář) - Zdeněk Kutlák, Marek Posmyk, Petr Gřegořek, Ján Mucha, Milan Toman, René Vydarený, Petr Macháček, Filip Novák - Jindřich Kotrla, Viktor Hübl, Jiří Šimánek - Petr Sailer, Tomáš Mertl, Michal Hudec - Ondřej Veselý, Tomáš Vak, Milan Gulaš - Štěpán Hřebejk, Jiří Hanzal, Lukáš Květoň.