Plzeň – Indiáni podruhé v řadě rozehrají semifinále Tipsport extraligy, série začíná na ledě Ocelářů.

HC ŠKODA PLZEŇ

Werk Aréna, Třinec
3. a 4. dubna 2019
1. a 2. zápas semifinále Generali play-off Tipsport extraligy

Předloňské duely skončily vždy o gól. Nejprve Oceláři zvítězili na západě Čech, Škodovka se pomstila 4:3. Fotbalově poté Třinečtí uspěli 1:0 v Plzni a nakonec brali i dva body ve Werk areně po prodloužení, když ztratili dvougólový náskok. V loňské sezóně se oba celky potkaly hned ve druhém kole a radovali se před svými fanoušky Slezané 5:2. V odvetě, opět na stejném místě, pak v prodloužení 3:2. Dotřetice to již vyšlo indiánům, když své příznivce potěšil vteřinu před nájezdy Indrák a za tři body nakonec uspěli modrobílí 2:1. Na úspěšnou sérii navázali v sezóně 2018/19 cennou výhrou 3:2 ve Slezsku, avšak Oceláři se pomstili v odvetě 4:1. Poté se strhla nevídaná přestřelka, která skončila úspěchem indiánů v nájezdech 6:5 a úspěchy hostujícího celku završili Oceláři v 50. kole výhrou 2:1 v Home Monitoring Aréně. Jakou zápletku nám utkání přichystá nyní?

Pod pokličkou Ocelářů

Třinečtí vloni dokráčeli až do finále proti Kometě, postupně za sebou nechali Pardubice a Mountfield. Letos ve čtvrtfinále čekaly Vítkovice a derby se změnilo ve snadnou záležitost - čtyři výhry (3:2, 3:0, 2:1 a 5:2) katapultovaly Slezany do semifinále. V základní části ztratila Plzeň na červenobílé jediný bodík.

Mužstvo v základní části táhl Martin Růžička, který nasbíral čtyřiačtyřicet bodů za devatenáct branek a pětadvacet asistencí. Tento počin v rámci extraligy stačil na pátou příčku celé soutěže. V zádech zůstali s velkým odstupem parťáci Erik Hrňa (12+14) a Tomáš Macinko (10+16). Vše pak z brány jistil čtvrtý muž celkových statistik soutěže co do procentuální úspěšností zákroků Šimon Hrubec s hodnotou přes dvaadevadesát.

Ve čtvrtfinále proti Vítkovicím přišel posun na hodnotu 95,37%. Martin Růžička se také zlepšil, konkrétně ve čtyřech utkáních posbíral osm bodů (3+5), opět druhý Erik Hrňa je na bilanci 1+3.

Z pohledu týmových statistik platily v základní části přesilové hry Ocelářů za nejlepší po Liberci s využitím více než každé paté. Schopnost čelit soupeřům v oslabení byla šestá, méně nasbíraných trestných minut hlásila pouze pětice celků. Stejně na tom byla i suma rozdaných hitů, o něco lépe si vedla ta zblokovaných střel. Průměrná domácí návštěva 4553 fanoušků byla pak v rámci extraligy devátá nejvyšší.

Jízdní řád semifinálové série

Středa   3.4. HC Oceláři Třinec vs. HC Škoda Plzeň od 19:00
Čtvrtek  4.4. HC Oceláři Třinec vs. HC Škoda Plzeň od 17:00

Neděle   7.4. HC Škoda Plzeň vs. HC Oceláři Třinec od 15:00
Pondělí  8.4. HC Škoda Plzeň vs. HC Oceláři Třinec od 17:00

Čtvrtek 11.4. HC Oceláři Třinec vs. HC Škoda Plzeň (případně)

Sobota  13.4. HC Škoda Plzeň vs. HC Oceláři Třinec (případně)

Pondělí 15.4. HC Oceláři Třinec vs. HC Škoda Plzeň (případně)

Nejtrestanější hráč Conor Allen - 94 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont