Plzeň zahájí druhou polovinu základní části na vítkovickém ledě

Po výměně pořadatelství mezi Plzní a Vítkovicemi načne Plzeň druhou polovinu základní části na vítkovickém ledě. Lasselsberger ve Vítkovicích ve 14. kole sehrál smolné utkání, ve kterém prohrál 4:5, když ještě dvě minuty před koncem vedl 4:3. V zápase se poprvé střelecky v letošní sezóně prosadil Tomáš Vlasák, který se do té doby trápil. Utkání ho však „nakoplo“ a nyní stále stoupá v tabulce produktivity.

Bilancování po první polovině extraligy

Letošní ročník O2 extraligy má za sebou první polovinu z porce zápasů v základní části. Plzeň si po první čtvrtině extraligy udržela formu i do druhé čtvrtiny a po půlce ročníku 2007-08 se drží na pátém místě s čtyřiceti pěti body. Sice má o jeden zápas navíc, když předehrávala utkání s Pardubicemi, ale náskok před sedmým místem už zvýšila na osm bodů, což by ji ušetřilo od účasti v předkole play off po skončení základní části. Může se chlubit skvělou ofenzívou, hned po Slavii nastřílela svým soupeřům nejvíce branek. Do tabulek produktivity se do horních pater dostávají plzeňští hráči. Nahoře se stále drží Michal Důras, ovšem připojují se k němu i Petr Vampola, Peter Fabuš a nyní již i v úvodu sezóny tápající Tomáš Divíšek s Tomášem Vlasákem.

Největší posily se probraly

Plzeň a Vítkovice se pyšnily jedněmi z největších úlovků před začátkem soutěže. Jenže vítkovický Ujčík, ani plzeňský Vlasák se neprosazovali hned od úvodu, jak se čekalo. Teď v polovině je vše jinak. Ujčík platí za nejproduktivnějšího muže ve vítkovickém kádru a i Vlasák se postupně šplhá nahoru. Momentálně je pátým v produktivitě v plzeňském týmu. V celkové tabulce extraligy se již vešel do první třicítky.

Michal Důras druhým nejlepším střelcem extraligy

Forma z úvodu sezóny nevyprchala. Michal Důras si ji stále drží, pravidelně přidává další střelecké zásahy. Na ledě působí sebejistým dojmem. Před začátkem extraligy musel počítat s místem až ve čtvrté formaci, ale dnes platí za klíčovou postavu modrobílých. Doposud zaznamenal 16 branek. Tolik jich zatím v kariéře nenastřílel v lize dospělých za celou sezónu ani jednou. V tabulce střelců stále pronásleduje kanonýra z Pardubic Petra Sýkoru. Ten v posledním zápase vstřelil dvě branky a utekl Důrasovi na rozdíl třech zásahů. Důrasovy trefy pomohly plzeňskému sniperovi i v hodnocení celkové produktivity, kde okupuje čtvrtou příčku.

Vítkovické osmé místo jako symbol druhé čtvrtiny

Jakou na houpačce si mohou připadat vítkovičtí příznivci při pohledu na výsledky jejich hráčů. Porážky střídají výhry, žádná série vydařených zápasů. Ve druhé čtvrtině se však Vítkovice nedostaly na jiné místo než na osmé, ačkoliv je momentálně dělí od sedmého i devátého pouhý bod.

Výsledky z posledního kola:

HC Slavia Praha - HC Vítkovice Steel 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Červenka (Borovanský), 13. Hruška (Kadlec), 26. Duda (Žižka), 44. Vondrka (Tomica) - 22. Šimíček (Káňa), 49. Heš (Burger).
HC Vítkovie Steel: Prusek (od 26. Štěpánek) - Trnka, Ovčačík, Jurečka, Heš, Suchý, J. Mrázek, Novák - Krenželok, Šimíček, Ujčík - P. Hubáček, Burger, R. Hubáček - R. Hruška, Köhler, Tomášek- Káňa, Klimek, Mikula.

HC Lasselsberger Plzeň - HC Sparta Praha 4:3 s.n. (2:0, 0:1, 1:2-0:0)
Branky a nahrávky: 4. Fabuš (Benák), 18. Divíšek (Vlasák), 55. Ludvík (Divíšek), rozhodující nájezd Vlasák – 22. Netík (Sivek), 42. Melichárek (Ton), 53. J. Nedvěd (Netík).
HC Lasselsberger Plzeň: Málek - Derner, Čakajík, Benák, Dresler, Jasečko, L. Martinec, Cartelli, Dobrovolný - Vlasák, Divíšek, Matějovský - Fabuš, Kracík, Ludvík - Důras, Vampola, Laš - Dvořák, Šindel, Kubalík.