Plzeň – Po dlouhé olympijské pauze se představí indiáni před svými fanoušky. Hostit budou v repríze loňského semifinále pražskou Slavii. Rozhodně neváhejte a přijďte podpořit své barvy v závěru základní části!

HC SLAVIA PRAHA

ČEZ Aréna, Plzeň
25. února 2014
48. kolo hokejové Tipsport extraligy

Minulý rok se oba týmy potkaly pětkrát. Nejprve v rámci European Trophy, kdy duel sešívaných a indiánů hostil pražský Eden. Plzeň zvládla drama třetí třetiny a odvezla si na západ Čech výhru 5:3. Výsledek zopakovala i v rámci sedmého kola, když nedovolila v celém zápase svěřencům kouče Růžičky snížit na méně než dvě branky. A hattrick završili Západočeši počátkem listopadu, kdy vyrabovali slávistický led znovu, tentokráte po výsledku 3:0. Nejinak si vedli svěřenci kouče Jelínka i před svými fanoušky. Hosté sice dokázali otočit nepříznivý vývoj utkání z 0:2 na 3:2, ovšem v 59. minutě vše rozsekl Tomáš Vlasák. Předposlední vzájemný duel skončil přesvědčivou výhrou indiánů 5:2, přestože ještě pět minut před koncem to bylo pouze o gól. Na tuto úctyhodnou sérii navázali indiáni výhrou 3:1 v Praze, avšak doma neudrželi dvoubrankové vedení a podlehli v nájezdech, stejným skóre (2:3sn) pak i v Praze. Poslední vzájemné měření sil v lednu nového roku patřilo hostům. Ti v ČEZ Aréně předvedli soustředěný výkon a dokráčeli k výhře 4:2. Samotné semifinále nakrojili Pražané výhrou 3:0, ovšem poté sami bez vstřelené branky padli. Podobně se doma vedlo indiánům, když v prvním utkání zvítězili 4:2, o den později však podlehli 2:3. Semifinálový mečbol pak v krásném utkání po přestřelce 5:4 urvali modrobílí a postup do finále doma stvrdili výhrou 4:2. I letos se daří Západočechům. Ti dokázali v Praze uspět 2:0 a v odvetě 4:2. Naposledy však, poprvé v novém roce, v Praze padli 1:3. Jak si oba týmy povedou nyní?

Změny v kádru

Slavistický motor se pomalu zadrhává a na řadu tak přišly i změny v kádru. Nejprve dorazil na měsíční hostování Jan Kolář, který před tím působil v Pardubicích. Přišel, v pěti utkáních si připsal stejný počet bodů, když vsítil čtyři góly a zase odešel. Konkrétně do KHL – Nižněkamsku. Na zkoušku uvítali Slavisté i koncem listopadu Róberta Petrovického, ale vinou zranění odehrál jen pět utkání, ve kterých si připsal jedinou asistenci, přestože hrál elitního centra. Vedení Pražanů s ním tak ukončilo spolupráci, čtyřicetiletý útočník tedy zamířil do Trenčína. Naopak z Prahy odešli na hostování do Karlových Varů Tomáš Micka a Jan Dresler, opačným směrem zamířil Jiří Doležal. Poslední změnou je pak příchod Jakuba Langhammera z Mountfieldu.

Dosavadní výsledky

Slavia do extraligy doslova vlétla a nebodovala až v devátém kole – doma s Plzní padla 0:2. Pak ale sešívaní uspěli až v posledním utkání první čtvrtiny – s Litvínovem. Sumasumárum to máme dvaadvacet bodů, což je ve výsledku o tři více než Plzeň. Pak ale Pražané nasbírali již jen bodíků šestnáct, přičemž posledních šest duelů padli. Ve třetí porci třináct utkání přišel poměrně povedený zisk – 19 bodů. Jenže v poslední čtvrtině mají zatím sešívaní za sebou osm duelů a nasbíral stejný počet bodů. Rvou se tak o postupovou desítku, výhodou by však měl být fakt, že ne ledě soupeře se již představí pouze jednou, právě na západě Čech, Třinec, Spartu, Energii a Litvínov již hostí před svým fanoušky.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Slavia Praha:

Postavení v tabulce: 10.
Počet bodů: 65
Počet vstřelených branek: 116
Počet inkasovaných branek: 122
Nejproduktivnější hráč: Jaroslav Bednář 47 (21+26)

Počet inkasovaných branek: 108
Nejproduktivnější hráč: Radek Duda 39 (16+23)

(0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 45. Šedivý (Kolouch, Kucsera), 57. Kudělka (Sloboda), 65. Strapáč (Burger, Húževka) - 19. Sklenář (Valach, Růžička), 52. Bednář (Wharton).
HC Slavia Praha: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Wharton, Valach, Holub, Šenkeřík - Bednář, Jelínek, Tomica - Skokan, Růžička, Sklenář - Krenželok, Langhammer, Doležal - Poletín, Žejdl.