Preview 2. kolo

Poprvé na led soupeře! Indiáni míří do Pardubic!

Plzeň – Po úspěšném západočeském derby vyrážejí Západočeši poprvé v rámci extraligy na led soupeře, představí se v Pardubicích!

HC DYNAMO PARDUBICE
HC ŠKODA PLZEŇ

Tipsport arena, Pardubice
13. září 2015
2. kolo hokejové Tipsport extraligy

V předloňském roce první polovina soubojů s Pardubicemi patřila Východočechům. Ti v Plzni zvítězili po nájezdovém dramatu 5:4 a doma výhru potvrdili 3:1 a vzali všechny tři body. Pak se ale karta otočila. Indiáni potěšili fanoušky vítězstvím 2:1, aby v Pardubicích vyhráli 4:3 v prodloužení. Vloni se lépe dařilo domácím. Pardubice doma zvítězily 3:2, indiáni zase 5:1. V odvetě pak Východočeši sice získali bod, ale ten má pro ně cenu zlata, protože v utkání po dvou třetinách prohrávali již 0:3. A body se dělily i v zatím posledním vzájemném měření sil, kdy v Plzni padly jen tři branky a výsledek 2:1 pro domácí i ukazuje na následné rozdělení bodů. Jaký duel nás čeká nyní?

Pod pokličkou Pardubic

„Chceme předvádět atraktivní hokej, který přiláká diváky do hlediště. Chceme být úspěšnější než minulé roky a cílem je alespoň semifinále,“ říká sportovní manažer Dušan Salfický. To jsou tedy cíle Dynama, které od nové sezóny vystupuje pod novým názvem.
A Východočeši pro splnění cíle udělali ve svém kádru i řadu změn. Po odchodu Miloše Říhy staršího tým převzal jmenovec mladší, asistentem se stal Václav Baďouček. Pardubice si pojistily novými smlouvy oba gólmany Halásze a Kristana, navíc ze Sparty přišel Tomáš Rolinek. Dále pak kádr posílil o Jakuba Svobodu ze Zlína, Adama Havlíka ze Znojma, Davida Tomáška ze zámoří a ze Slovenska přišli Bokroš, Drtina i Šeda. Naopak v týmu již nepokračují například Čutta, Koríma, Píša, Semorád, Radil či Zohrona.
Za vytouženým úspěchem v play-off vykročili Východočeši v přípravě. V té si dvakrát poradili s Mladou Boleslaví a skolili i Davos, naopak nestačili v Českých Budějovicích a proti Lausanne. Horší to již bylo v lize mistrů, ve které uhrálo Dynamo jediný bod na ledě Färjestadu, doma s ním naopak padlo, stejně tak dvakrát s Davosem.
I vstup do samotné extraligy se příliš nepovedl. Na ledě Mladé Boleslavi Východočeši sice od třinácté minuty vedli, jenže téměř přesně v polovině utkání domácí vyrovnali a rozhodující KO zasadili soupeři 9,4 vteřiny před třetí sirénou. Dynamo tak nezvládlo první zápas soutěže počtvrté v řadě.

Michal Poletín o zápase v Pardubicích

Michal Poletín před zápasem s Pardubicemi

První soutěžní zápas v dresu HC Škoda Plzeň má za sebou MICHAL POLETÍN. Co očekává od dnešního duelu proti HC Dynamo Pardubice a jak se mu hraje s Hollwegem a Schleissem?

Posted by HC Škoda Plzeň on Sunday, September 13, 2015

Výsledky posledních zápasů

HC Škoda Plzeň 5
HC Energie Karlovy Vary 1
(3:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Hossa, 12. Kratěna (Lev), 16. Bližňák (Kadlec, Lev), 30. Preisinger (Schleiss, Kadlec), 50. Lev – 17. Duda (Rachůnek, Marosz).
HC Škoda Plzeň: Machovský – Sklenička, Kadlec, Moravčík, Jeřábek, Pulpán, Kubka – Lev, Bližňák, Kratěna – Hossa, Preisinger, Sýkora – Kubalík, Kracík, Indrák – Schleiss, Poletín, Hollweg.

BK Mladá Boleslav 2
HC Dynamo Pardubice 1
(0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Výborný, 60. Urban (Látal, Bárta) – 13. Marcinko (Divíšek, Rolinek).
HC Dynamo Pardubice: Kristan – Čáslava, Ščotka, Gregorc, Štajnoch, Šeda, Roupec, Bokroš – Rolinek, Divíšek, Sýkora – Tybor, Nahodil, Svoboda – Kolář, Marcinko, Havlík – Starý, Poulíček, Moučka.