Preview 40. kolo

Poslední čtvrtina základní části je tady! Plzeň míří na Spartu!

Plzeň - Dlouhodobá část Tipsport extraligy dospěla do své závěrečné čtvrtiny a to znamená jediné, naposledy Škoda k souboji vyzve Spartu.

HC SPARTA PRAHA
HC ŠKODA PLZEŇ

O2 arena, Praha
29. ledna 2021
40. kolo Tipsport extraligy

První duel sezóny 2018/19 byl ve znamení pražského vzdoru, když Sparta na západě Čech urvala dva body v prodloužení. Po Štědrém večeru se již indiáni nedali a ochránili své prérie při skóre 5:2. V roce 2019 začali lépe modrobílí, kteří Prahu dobyli v nájezdech, ztratili ovšem třígólové vedení. V posledním měření sil naopak modrobílí prohrávali 0:2 a 2:3, přesto brankami v závěru otočili na konečných 4:3. První zápas ročníku 2019/20 byl reklamou na hokej. Oba celky ztratily dvoubrankové vedení, Sparta dokonce třígólové, nakonec vše v prodloužení rozsekli Pražané. Za dva body uspěli i v odvetě v nájezdech, kdy třikrát vedli a stejně tak dotřetice - 2:1 v prodloužení. Až na závěr rozhodli rázně 6:3 indiáni. Sezónu 2020/21 načali soupeři v rámci Generali Česká Cupu a navzájem si vyloupili stadiony, shodně ale ze základní skupiny postoupili. V úvodním kole extraligy pak znovu brali všechny body Západočeši po výsledku 5:3 a nic si se svým sokem nezadali ani v odvetě - 3:1. A pak to přišlo, po šestnácti duelech v řadě v extralize naplno bodovala Sparta, která v LOGSPEED CZ Aréně upěla 6:2. Jaké drama nám oba celky nachystají nyní?

Pod pokličkou Sparty

Pražané vloni zakončili základní část na třetím místě a ještě výše se pohybují letos. Přitom začátek nebyl vůbec povedený, ze čtyřech úvodních duelů přišla výhra jen doma se Zlínem, naopak nezdar v Plzni, Mladé Boleslavi i Liberci. Ovšem pak se karta obrátila, aktuální je výhra s Mladou Boleslaví 3:2 v prodloužení, ta byla devátým bodovým počinem v řadě.

Mužstvo nejvíce táhne Michal Řepík, nasázel dvacet branek a přidal devatenáct asistencí. O pět bodů zpět je Roman Horák (15+19), o další jeden David Tomášek (12+21). Mezi třemi tyčemi odchytal nejvíce minut Matěj Machovský s úspěšností zákroků téměř dvaadevadesát procent, mladý Jakub Neužil je na rovných devadesáti, Alexandr Salák v jednom střetnutí na hodnotě necelých 84.

Pražané se pyšní nejlepším útokem soutěže, v průměru vstřelí 3,76 gólu na zápas. Navíc nejméně inkasují, pouze 2,27 branky na kolo. Nejlepší jsou také početní výhody, hra v oslabení hned za Plzní třetí. Více trestných minut posbíraly čtyři celky, celková suma zblokovaných střel je až dvanáctá a rozdaných hitů čtvrtá.

Výsledky posledních zápasů

HC Sparta Praha 3
BK Mladá Boleslav 2pp
(0:0, 2:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Košťálek (Sobotka, Tomášek), 35. Tomášek (Horák), 63. Řepík – 37. Dlapa (Šťastný, Jaaskelainen), 50. Lunter.
HC Sparta Praha: Machovský – Dvořák, Jurčina (A), Košťálek, Němeček, Kalina, Polášek, Jandus – Rousek, Sobotka, Řepík (C) – Kudrna, Horák, Tomášek – Buchtele, Pech (A), Říčka – Vitouch, Sukel‘, Dvořáček.

HC Škoda Plzeň 2
HC Energie Karlovy Vary 0
(1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
10. Malát (Kracík, Stach), 35. Suchý (Gulaš, Jiříček).
HC Škoda Plzeň: Frodl (Pavlát) – Budík, Čerešňák, V. Lang, Stříteský, L. Kaňák, Jiříček, Vráblík – M. Lang, Kodýtek, Gulaš (C) – Stach, Suchý, Pour – Straka (A), Kracík (A), Malát – Rob, Přikryl, Eberle.

Nejtrestanější hráč Jaroslav Kracík - 48 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont