Plzeň – Před Štědrým dnem se indiáni vydávají na válečnou stezku do Brna. Tomu mají co vracet, v obou dosavadních duelech totiž neuspěli.

HC ŠKODA PLZEŇ

DRFG Aréna, Brno
21. prosince 2018
27.kolo Tipsport extraligy

Předloni načali vzájemné duely lépe Jihomoravané, kterým vyšel vstup do utkání a nakonec dokráčeli k vítězství 6:3 na plzeňském ledě a v odvetě před svými fanoušky zvládli další přestřelku - 8:5, Západočechům nestačily ani čtyři branky Kubalíka. Do třetice to již indiánům vyšlo, před svými fanoušky uspěli v šachové partii 2:1 v prodloužení a dva bodíky si nakonec odvezli i následně z DRFG Arény. Úvodní duel loňské sezóny přinesl devítigólovou přestřelku, po které se v prodloužení radovali v Home Monitoring Aréně hosté. Výsledkem 5:4 skončil i druhý zápas, to ale již uspěli Západočeši. V Brně vše musely rozetnou až samostatné nájezdy, ty lépe zvládli domácí, ve druhém indiáni, kteří tím i vybojovali Prezidentský pohár. Semifinálovou sérii načali lépe Jihomoravané, kteří na západě Čech zvítězili 3:2 a 4:1. Před svými fanoušky získali mečbol gólem v poslední minutě utkání 3:2, ten Západočeši odvrátili opět těsně - 2:1, avšak poslední duel pozdější mistr ukořistil 2:6. První duel sezóny 2018/19 byl opět velkou přetahovanou, kterou nakonec pro sebe domácí Kometa ukořistila brankou v předposlední minutě na 3:2 a uspěla i na západě Čech 4:2. Jakou zápletku bude mít utkání nyní?

Pod pokličkou Komety

Brno je úřadujícím mistrem posledních dvou let. Na jaře zakončilo základní část páté, naplno to rozjelo až v play-off. Postupně ze hry dostalo Vítkovice bez ztráty kytičky, poté Plzeň a Třinec pokaždé s jedním ztraceným duelem. A úřadující mistr jede dál.

Aktuální pozice je znovu pátá se stejným počtem bodů jako indiáni. Ti ovšem mají dva zápasy k dobru. Brňané vstoupili do extraligy dobře, v úvodních patnácti duelech pouze čtyřikrát nebodovali. Jenže od té doby sehráli dalších dvanáct střetnutí a pouze čtyřikrát zvítězili, v minulém kole dostali půltucet na ledě posledního Chomutova.

Na severu Čech musela střídat i nová posila Komety v brankovišti Libor Kašík. Ten zatím naskočil do sedmi duelů a procentuální úspěšnost zákroků nevytáhl přes hodnotu 89. O trochu lépe si vede Karel Vejmelka, který je těsně pod 91 procenty. Další gólman Marek Langhammer odešel v průběhu sezóny do Chabarovsku, Lukáš Kašpar do Litvínova, Juraj Mikuš do Pardubic či Lukáš Nahodil do Olomouce. Naopak na pomoc přišli Nicholas Schaus, Václav Karábeček, který přes hostování v Mountfieldu aktuálně skončil v Českých Budějovicích a naposledy zvučné jméno – Tomáš Plekanec. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Petr Holík s osmadvaceti body, o šest méně shodně nasbírali Peter Mueller a Martin Zaťovič.

Přesilové hry Komety platí za třetí nejlepší, hra v oslabení se pak pohybuje ve středu startovního peletonu. Podobně je na tom i suma posbíraných trestných minut či rozdaných hitů. Střel naopak zblokovaly více pouze Pardubice a Vítkovice. Průměrná domácí návštěva necelých 7500 fanoušků na utkání je pak po Spartě a Dynamu třetí nejvyšší.

Výsledky posledních zápasů

Piráti Chomutov 6
HC Kometa Brno 4
(2:0, 1:0, 3:4)

Branky a nahrávky: 1. Duda (Tomica), 9. Klima (J. Stránský, Dietz), 39. Duda (J. Stránský, Jank), 46. T. Svoboda (Koblasa), 54. Sklenář (T. Svoboda, Knot), 59. J. Stránský (Vantuch) – 49. Mueller (M. Erat, Plekanec), 52. Gulaši (L. Čermák, O. Němec), 55. Mueller (O. Němec, Hruška), 58. Hruška (M. Erat, Zaťovič).
HC Kometa Brno: Kašík (39. Vejmelka) – O. Němec, Štencel, Schaus, Gulaši, Bartejs, Malec, Kučeřík – Mueller, P. Holík, Zaťovič – M. Erat, Plekanec, R. Zohorna – Mallet, Hruška, L. Horký – Köhler, L. Čermák, Dočekal.

HC Škoda Plzeň 7
Bílí Tygři Liberec 3
(4:2, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 1. Jan Kovář (Gulaš, Jones), 2. Indrák, 11. Jones (V. Němec, Kratěna), 11. Allen (Eberle, Straka), 36. Kodýtek (Gulaš, Pulpán), 44. Gulaš (Jan Kovář, Stach), 58. V. Němec – 14. M. Kvapil (Valský, L. Hudáček), 17. Birner, 55. L. Krenželok (Valský).
HC Škoda Plzeň: Frodl (Miltchakov) – J. Kindl (A), Jones, Allen, L. Kaňák, Pulpán, Vráblík – Indrák (A), Jan Kovář, Gulaš (C) – Stach, Kracík, Kratěna – V. Němec, Preisinger, D. Kindl – Straka, Kodýtek, Eberle – Kantner.

Nejtrestanější hráč Conor Allen - 80 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont