Překazí Plzeň sparťanskou oslavu postupu do play-off?

P l z e ň - Tři kola před koncem základní části extraligy jedou plzeňští hokejisté na led pražské Sparty. Pražané dokázali dohnat velkou ztrátu z nepovedeného začátku soutěže a po nedělní výhře na Zlínem poskočili na šestou příčku. Tým v závěru sezóny posílil Jaroslav Hlinka a sparťané se naladili na vítěznou vlnu. Svěřenci trenéra Výborného již sedm zápasů po sobě neprohráli a v případě výhry nad Plzní by mohli slavit definitvní postup mezi osm nejlepších celků, které se utkají o titul. "Bereme naši současnou situaci tak, že každý zápas před námi je ten nejtěžší. Budeme bojovat, Plzeň nemá co ztratit," říká sparťanský trenér František Výborný.

Utkání začíná na ledě T-Mobile Areny v pátek v 18,30!

SOUPEŘ :

Bez svého nejproduktivnějšího střelce se musí v klíčové části sezóny obejít hokejisté Sparty. Petr Ton, jenž od začátku sezóny soupeřům nasázel 23 branek, si totiž ze zápasu s Litvínovem odnesl zlomeninu ruky. Lékaři tvrdili, že si Ton již letos nezahraje, on však věří, že vyřazovací boje stihne. "Snažím se na to koukat pozitivně. Nemá cenu se trápit a přemýšlet nad nejhorším. To ještě nikomu nepomohlo," říká Ton. “Z osobního hlediska to byla dobrá sezona a byl jsem prospěšný i Spartě, která nyní bojuje o play-off. Je to škoda,“ lituje kanonýr, že v rozhodujících chvílích Spartě chybí.

Letošní vzájemné utkání:

HC Lasselsberger Plzeň - HC Sparta Praha 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 33. Moravec, 40. Moravec (Andrašovský), 43. Padělek (Kracík), 45. Padělek (Kracík, Andrašovský) - 5. Ton (Dobroň). Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 6710.

Hokejisté plzeňského Lasselsbergeru předvedli hru, která místy zvedala diváky ze sedadel. A odnesl to rival z největších - Sparta Praha. Už v první části domácí Pražany zřetelně přehrávali, ale z úvodní branky se radovali hosté. Vše se zlomilo v druhém dějství, ve kterém modrobílí nejdříve srovnali krok a těsně před sirénou strhli vedení na svoji stranu zásluhou Davida Moravce. V poslední třetině Plzeňští nepřipustili žádnou diskusi o výsledku a dvěma trefami Aleše Padělka rozhodli o osudu utkání. Padaly skvostné branky, zvláště zásahy s pořadovými čísly dvě a čtyři stály za to.

HC Sparta Praha - HC Lasselsberger Plzeň 1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 42. Ton (Štrba) - 55. Zelenka (D. Moravec, M. Straka), 65. Zelenka (D. Moravec, M. Straka). Vyloučení: 5:7 navíc Bříza 10 min. Diváci: 4698.

Po bezbrankových dvou třetinách začaly góly padat až ve třetí části. Skóre otevřel ve 42. minutě Petr Ton, jehož lehkou střelu propustil Málek mezi svými betony. Na Tonovu branku odpověděl v 55. minutě exsparťan Jiří Zelenka. Utkání dospělo až do prodloužení, které 49 vteřin před sirénou ukončil Zelenka, jenž se tak proti svému mateřskému klubu blýskl dvěma zásahy! Na obě branky Jiřímu Zelenkovi přihrávali jeho spoluhráči z útoku David Moravec a Michal Straka.

HC Lasselsberger Plzeň - HC Sparta Praha 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 23. Důras (Šindel), 46. Tvrdoň (Freiberg) - 13. Černošek (Vykoukal, Ton), 19. Štrba (J. Straka, Ton), 38. J. Straka (Netík), 56. J. Straka (Nikolov). Diváci: 6562.

V extraligové dohrávce mezi hokejisty plzeňského Lasselsbergeru a pražské Sparty šlo o hodně. Vítěz se mohl posunout na osmou příčku tabulky. Domácí nevstoupili do zápasu nejlépe a po nepovedené první části prohrávali o dvě branky. V druhé třetině nastal obrat, modrobílí převzali otěže zápasu a svírali hosty před brankářem Petrem Břízou. Z velkého tlaku se ale domácím podařilo vytěžit pouze jediný gól, o který se postaral Michal Důras. Pražané přečkali kritickou pasáž utkání a před druhým odchodem do šaten pojistili vedení. Ještě jednou se Plzeňští záslouhou Romana Tvrdoně přiblížili k vyrovnání, ale to jim nebylo souzeno. Svým druhým zásahem duel rozhodl explzeňský Josef Straka. Zápas nedopadl dobře pro Dušana Andrašovského a Michala Důrase, kteří v průběhu utkání odstoupili. První jmenovaný utrpěl zlomeninu nohy a sezóna pro něj skončila.