Přesně kvůli těmhle okamžikům hraji hokej, říká Radek Duda

P l z e ň – Nebýt dravého útočníka Radka Dudy bůhví, jak by dnešní zápas dopadl. Samozřejmě velkou pochvalu si zaslouží i brankář Horčička za vychytanou nulu. Ale góly, na které se hokej hraje především, střílel dnes jen a pouze Radek Duda. Útočník, který dlouho nesl nálepku průšviháře, táhne Plzeň do desítky. A dnes jí tam dotáhl. Pro fanoušky se stal hrdinou večera. Ještě dlouho po zápase se plzeňskou arénou ozývalo skandování jeho jména: „Za svoji profesionální kariéru jsem ještě nic takového nezažil. To jsou momenty, na které člověk nikdy nezapomene, proto se sport dělá,“ děkoval Duda domácímu publiku.

Tým HC Plzeň 1929 za pár dní přijde o velmi platného indiánského válečníka. Radku Dudovi vyprší hostování na západě Čech na konci ledna. Ještě na ledě k fanouškům nejlepší hráč dnešního zápasu pronesl tato slova: „Vím, že společného času nám moc nezbývá, už se mi to tady v Plzni krátí. Ale ještě nějaký zápas na domácím kluzišti odehraji. A slibuji, že tady nechám všechno, na ledě nechám srdce i duši a budu za Plzeň bojovat.“ Věty, které se vryly do každého plzeňského srdce, každý plzeňský fanoušek si je bude pamatovat. Odměnou útočníkovi budiž bouřlivý potlesk a skandování jména. Sám hráč přiznal, že ho publikum dojalo skoro k slzám.

Novinářům o pár chvil později přiznal, že takovou podporu z publika za celou svou kariéru ještě nezažil. O to víc je rád, že Plzni mohl pomoci udělat malý krůček do předkola. A určitě ještě pomůže. „Cítím zadostiučinění. Plzeň je hokejové město, pamatuji si, když jsem se poprvé přišel, Plzeň mi vlastně dala šanci podívat se do velkého hokeje a toho si nesmírně vážím,“ prohlásil Duda. „Ale pozor, nechci, aby to vyznělo, že se považuji najednou za Plzeňáka. Stejně všichni vědí, že nejsem. Ale v Plzni hraji rád,“ pokračoval v popisu svých dojmů z utkání.

Cesta do předkola ještě není zdaleka vydlážděná ani posypaná okvětními plátky. Naopak, bude ještě hodně trnitá. Po dnešku se sice Plzeň drží na desátém postupovém místě, ale rozhodně to není definitivní. „Abychom se dostali do předkola, museli jsme udělat šňůru výher. Zároveň jsme potřebovali někoho, kdo chytne černou sérii a spadne do boje o předkolo taky,“ přiblížil dnešní střelec postupovou matematiku. „Dlouho to vypadalo, že bojovat budeme jen my a Litvínov a nakonec jsem v tom namočené čtyři týmy. Čím víc týmů, tím je to zajímavější pro diváky a pro hráče. Je ještě hodně kol, může tam spadnout kdokoliv. Podívejte se na Brno. Teď zažívá tu černou sérii, o které jsem mluvil a ještě se o play-off musí bát,“ rozpovídal se útočník.

Plzeň teď zažívá hokejovou euforii. Vyhrála už šestý zápas v řadě a dohnala bodovou ztrátu nabranou odpočtem bodů. Aktuálně je na desátém místě tabulky s jednobodovým náskokem na jedenáctý Litvínov a tříbodovou ztrátou na devátou Kometu Brno. Ještě nedávno situace ovšem zdaleka tak růžová nebyla. Po prohře s Mladou Boleslaví se jevila naděje na předkolo jako mizivá. „Když nevyjde jeden zápas, nemůžeme si říkat, že celá sezóna je pryč. Věděli jsme, že ještě dost zápasů je k mání. Máme morálku, bojujeme. Jdeme si za svým cílem,“ popírá Radek Duda nějakou beznaděj v kabině bezprostředně po prohře s Boleslaví. Teď se ukazuje, že dobře ví, o čem mluví.

Teď je nálada v týmu naprosto odlišná. A hlavně nálada Radka Dudy. „Žiji ze dne na den, užívám si každého okamžiku, kdy tady v Plzni můžu být a hrát hokej. Beru to jako výhru ve Sportce,“ svěřil se hokejista nosící číslo šedesát devět na závěr.

-------------------------------------------------------------


Fotogalerie

Související články

Přijíždí Sparta, půjde o hodně!

Preview

PLZ-SPA 2:0 - Dvě trefy Radka Dudy + nula Luboše Horčičky = postup do desítky

Report

Aktuálně na webu

Změna v rozpisu

Změna v rozpisu utkání Tipsport extraligy mezi HC Škoda Plzeň a HC Oceláři Třinec

Ohlasy 1. kolo

Atmosféra byla skvělá, fanouškům děkujeme, hlásí Tomáš Mertl

PLZ - SPA 5:3

PLZ - SPA 5:3 - Patnáctý plzeňský bodový úspěch v řadě proti Spartě v extralize!

×
Dnes v 13:00 | Dor.
HC Energie Karlovy Vary
HC Škoda Plzeň
×
Dnes v 13:30 | Jun.
HC Škoda Plzeň
HC Energie Karlovy Vary