Ohlasy MHK

Prezidentský pohár je blízko, souhlasí navrátilci Indrák a Čerešňák

Oba dva se museli obejít nějakou dobu bez hokeje, oba dva Plzni hodně chyběli, nyní už však útočník Miroslav Indrák a Peter Čerešňák do utkání naskočili a pomohli indiánům k cenné výhře 3:2 proti druhému Hradci Králové. Dnešní narozeninový oslavenec Čerešňák si hned připsal tučnou porci přes dvacet minut, Indrák byl na ledě téměř sedmnáct minut, ale hlavně si připsal vítěznou branku v přesilové hře ve 26. minutě. Povedenou střelou dokonce vyhnal hradeckého brankáře Jaroslava Pavelku z brány.

Miroslav Indrák

Míro, byl to klíčový krok k zisku Prezidentského poháru?
Musíme hrát až do konce ještě osm kol, nekoukat na to. Možná to byl zlomový krok, ale také nemusel.

Jak se hrálo po nemoci?
Necítil jsem se špatně. Teď jsem takový zesláblý, ale není to nic strašného.

Bylo ideální, že hned při návratu na led padla vaše vítězná branka?
Rozhodně je lepší muset makat při zápase, než tu jezdit kolečka, gól těší.

Jak jste viděl ten svůj gól?
Chtěl jsem to jen dostat na bránu. Výborně ale clonil Jarda Kracík a ještě tam před jejich brankářem stál obránce, takže toho moc neviděl. Podařilo se mi to trefit.

Bylo poznat, že hraje první s druhým? Byl to prestižnější zápas?
Před utkáním jsme si říkali, co chceme víc, že to bude super souboj proti druhému týmu tabulky. Chtěli jsme vyhrát a to se povedlo, takže jsme rádi.

Ve třetí třetině jste Hradec už téměř k ničemu nepustili. Myslíte si, že jim docházeli síly?
To nevím, ale odehráli jsme tu poslední část chytře. Dávali jsme si to za obránce, chodili jsme tam, nedělali jsme chyby na modrých čarách a nenechávali jsme jim možnost přejít do protiútoku.

Kapitán Milan Gulaš před utkáním prosil fanoušky, aby fandili slušně. Jste spokojeni, že to vyšlo?
Radost máme. Podporujeme slušné fandění, za celý klub to Milan potvrdil. Fanoušci to vzali na vědomí a jsme rádi.

Těšíte se na olympijskou přestávku, nebo byste raději stále hrál?
Já měl pauzu nyní týden a půl, takže pro mě to je spíše trest. Jsem rád, že už jsem mohl naskočit zpět. Nehraje to pro mě významnou roli.

Jak byste popsal sebevědomí toho týmu, když se teď tak daří?
Snažíme se hrát pořád stejně. Když už vedeme, tak se nepotřebujeme hnát nikam dopředu, spíš je třeba nedělat chyby a nabízet šance. To se nám povedlo.

A co Milan Gulaš a jeho neskutečná forma?
Milan hraje výborně, je to tahoun týmu a jsme za něj všichni rádi.

Peter Čerešňák

Věříte, že už udržíte první místo? Musel by to být už leda nějaký kolaps.
Ještě zbývá dost zápasů do konce a může se stát cokoliv. Samozřejmě bylo by pěkné ho získat, ale jdeme od zápasu k zápasu a uvidíme na konci, jestli se to povede.

Nemáte v hlavách také to, že vítězi Prezidentského poháru se většinou v play-off nedaří? Nemyslíte na to?
No zatím jsem na to nemyslel (smích). Ale nevím, snad se to nepotvrdí.

Když padá hodně branek, trenéři většinou nejsou šťastní. Co jste řešili po první třetině v kabině?
Řešili jsme jen nějaké detaily. Góly padají, to se stává, ale bylo dobré, že jsme na to reagovali a dokázali otočit. Nerozebíraly se přímo ty obdržené branky, ale spíše systémové věci.

Jaroslav Bednář říkal, že Hradci se na Plzeň hraje dobře. Jak je to obráceně?
Je to rozhodně nepříjemný soupeř. Hraje dobře, daří se mu. Ale obtížné je to proti každému, protože ti, co jsou dole, potřebují bojovat v natěsnané tabulce o každý bod. Hradec je kvalitní celek se spoustou dobrých hráčů a hraje se proti nim těžko.

Zdravotně už jste v pořádku, rameno drží?
Ještě bych si dal nějaký den volno, ale je to hratelné. V průběhu zápasu nebolí, za což jsem rád a snad to vydrží.

Už probíhá nějaké špičkování v týmu s dalšími olympioniky Milanem Gulašem a Tomášem Mertlem?
Zatím ještě ne, je na to brzy.

Všiml jste si, že fanoušci chvíli v druhé třetině nefandili, nebo to nevnímáte?
Já jsem si toho na chvíli všiml, ale měli tam nějaký transparent a protestovali. Avšak už po deseti minutách se vrátili k fandění, což je super a vydrželo jim to v dobrém tempu do konce zápasu.

Vadí vám, když je při utkání nezvyklé ticho?
Je to trochu jiné, zvláštní. Dá se to vydržet, ale je to bez toho smutné.