Preview 43.kolo

Při patečním večeru šlágr kola!

Plzeň – Indiány čeká duel z pozice lídra proti druhému Mountfieldu. Body si zatím letos oba celky rozdělily v poměru 5:4 pro Východočechy.

MOUNTFIELD HK
HC ŠKODA PLZEŇ

ČPP Aréna, Hradec Králové
26. ledna 2018
43.kolo Tipsport extraligy

Předloni začali indiáni na ledě soupeře výhrou 6:2, přičemž poslední dvacetiminutovku ovládli v poměru 5:1. V odvetě modrobílí dvakrát vedli, jednou dokonce o dvě branky, ale hosté se nakonec probojovali k vítězství v nájezdech. A série venkovních výher pokračovala i nadále, když Plzeňští uspěli ve Fortuna Aréně 3:1. Pak se ale již Západočeši nedali a doma duel ovládli v poměru 6:2. Stejně tak načali loňskou sezónu, když smazali dvoubrankové manko a zvítězili v prodloužení a v odvetě dokonce 3:1. Pak se poprvé vydali na východ Čech a i zde se jim dařilo, zvítězili nejvyšším rozdílem 4:1, poslední slovo si však Mountfield vzal výsledkem 6:3. Lépe začal i v nové sezóně, kdy modrobílé skolil v prodloužení 4:3. Ti se však před svými fanoušky pomstili a vyhráli fotbalově 1:0. Následně ovšem s nulou podlehli 0:6. Jakou zápletku nám oba týmy přichystají nyní?

Pod pokličkou Mountfieldu

Mountfield od získání extraligy vloni poprvé prošel přes nástrahy čtvrtfinále. Proti Litvínovu sice ztratil úvodní domácí zápas, následné však čtyři ovládl a jeho cesta tak skončila až v semifinále, kde byl na síly pozdější mistr z Brna 2:4. I tak byl zisk bronzových medailí velkým úspěchem, který nyní chtějí na východě Čech ještě vylepšit. Prezident klubu Miroslav Schön totiž prohlásil: „Obhajovat bronz by byl alibismus. Letos chceme víc!“

A zatím mužstvo ambice naplňuje, je druhé. Přesto byl vstup do extraligy hrůzostrašný, v prvních třech duelech na konto nenaskočil jediný bod! Pak se ale karta obrátila, Východočeši zachránili první čtvrtinu základní části ziskem čtyřiadvaceti bodů, druhou i třetí shodně ještě o jeden vylepšili. V klubu si tradičně zakládají hlavně na defenzivě, ta platí za nejlepší v celé lize. Neztrácí se ale ani útok, více branek nasázela pouze Ridera, Kometa a právě Plzeň. Potká se tak nejlepší útok s nejlepší obranou!

Mezi třemi tyčemi řádí Patrik Rybár, nejlepší muž extraligy co do úspěšnosti zákroků, kterou vytáhl na 93,46 procent. Neztrácí se ovšem ani Jaroslav Pavelka, jenž odchytal 446 minut s hodnotou dokonce 94,83%. Útočné šiky zase táhne trojlístek, který nasbíral přes třicet bodů. Nejproduktivnějším hráčem je veterán Jaroslav Bednář (10+27) – šestý hráč celé soutěže. Na záda mu dýchá Rudolf Červený (19+16) a Petr Koukal (12+21).

Východočeši se pyšní nejlepšími přesilovými hrami, čtvrtí jsou pak co do schopnosti čelit soupeřům v oslabení. Zároveň je mužstvo velmi disciplované, pouze čtyři celky posbíraly méně trestných minut. Šestá je suma rozdaných hitů a devátá zblokovaných střel. Průměrná domácí návštěva 4960 fanoušků na utkání oproti loňské základní části nenápadně klesla a stačí na sedmou pozici.

Výsledky posledních zápasů

Mountield HK 1
Piráti Chomutov 0
(1:0, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Berger (Dragoun).
Mountfield HK: Pavelka – Čáp, Cibulskis, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Gregorc – Bednář, Džerinš, Cingel – Vopelka, Koukal, Červený – Köhler, Dragoun, Berger – R. Pavlík, Kukumberg, Zigo.

HC Olomouc 2
HC Škoda Plzeň 4
(1:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 19. J. Knotek (Eberle, Laš), 58. Houdek (Herman) – 16. Jones (D. Sklenička, Stach), 26. Mertl (L. Kaňák, Kracík), 32. Gulaš (L. Kaňák, Kracík), 59. Mertl (M. Svoboda).
HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Sochůrek) – Jones, D. Sklenička, J. Kindl, Vráblík, L. Kaňák, Moravčík – Gulaš (C), Mertl (A), Straka – Pour, Kratěna, Schleiss (A) – Kantner, Kracík, Stach – Hollweg, Kodýtek, D. Kindl – Rubner.

Nejtrestanější hráč Tomáš Mertl - 53 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont