Preview 35.kolo

Přijdou první body roku 2014 hned na Slavii?

Plzeň – První zápas nového roku bude pro indiány reprízou loňského semifinále. Západočeši totiž vyrážejí na led pražské Slavie!

HC SLAVIA PRAHA
HC ŠKODA PLZEŇ

O2 Arena, Praha
3. ledna 2014
35. kolo Tipsport extraligy

Minulý rok se oba týmy potkaly pětkrát. Nejprve v rámci European Trophy, kdy duel sešívaných a indiánů hostil pražský Eden. Plzeň zvládla drama třetí třetiny a odvezla si na západ Čech výhru 5:3. Výsledek zopakovala i v rámci sedmého kola, když nedovolila v celém zápase svěřencům kouče Růžičky snížit na méně než dvě branky. A hattrick završili Západočeši počátkem listopadu, kdy vyrabovali slávistický led znovu, tentokráte po výsledku 3:0. Nejinak si vedli svěřenci kouče Jelínka i před svými fanoušky. Hosté sice dokázali otočit nepříznivý vývoj utkání z 0:2 na 3:2, ovšem v 59. minutě vše rozsekl Tomáš Vlasák. Předposlední vzájemný duel skončil přesvědčivou výhrou indiánů 5:2, přestože ještě pět minut před koncem to bylo pouze o gól. Na tuto úctyhodnou sérii navázali indiáni výhrou 3:1 v Praze, avšak doma neudrželi dvoubrankové vedení a podlehli v nájezdech, stejným skóre (2:3sn) pak i v Praze. Poslední vzájemné měření sil v lednu nového roku patřilo hostům. Ti v ČEZ Aréně předvedli soustředěný výkon a dokráčeli k výhře 4:2. Samotné semifinále nakrojili Pražané výhrou 3:0, ovšem poté sami bez vstřelené branky padli. Podobně se doma vedlo indiánům, když v prvním utkání zvítězili 4:2, o den později však podlehli 2:3. Semifinálový mečbol pak v krásném utkání po přestřelce 5:4 urvali modrobílí a postup do finále doma stvrdili výhrou 4:2. I letos se daří Západočechům. Ti dokázali v Praze uspět 2:0 a v odvetě 4:2. Jak si oba týmy povedou nyní?

Změny v kádru

Slavistický motor se pomalu zadrhává a na řadu tak přišly i změny v kádru. Nejprve dorazil na měsíční hostování Jan Kolář, který před tím působil v Pardubicích. Přišel, v pěti utkáních si připsal stejný počet bodů, když vsítil čtyři góly a zase odešel. Konkrétně do KHL – Nižněkamsku. Na zkoušku uvítali Slavisté i koncem listopadu Róberta Petrovického, ale vinou zranění odehrál jen pět utkání, ve kterých si připsal jedinou asistenci, přestože hrál elitního centra. Vedení Pražanů s ním tak ukončilo spolupráci, čtyřicetiletý útočník tedy zamířil do Trenčína. Naopak z Prahy odešli na hostování do Karlových Varů Tomáš Micka a Jan Dresler, opačným směrem zamířil Jiří Doležal.

První polovina

Slavia do nového extraligového ročník doslova vlétla, zastavit jí dokázali až v devátém kole Plzeňáci. Tím byla nastartovaná série proher, přesto dvaadvacet získaných bodů v úvodních třinácti utkáních znamenalo pěkný základ. Jenže v další čtvrtině již přistálo na konto sešívaných pouze bodíků šestnáct. Ve druhé polovině základní části zatím odehráli svěřenci kouče Růžičky osm utkání a zapisují již dvanáct bodů, přestože poslední dvě střetnutí se Zlínem a v Liberci těsně prohráli.

Bednáře dohání Pletka

Zatím co Václav Pletka vyhlíží posledních pět gólů, aby vkročil do Klubu střelců, tahounovi Slavie se to již podařilo. Svou dvěstě padesátou trefu zaznamenal Jaroslav Bednář po pěkném sólu proti Chomutovu. "Je pro mě obrovská pocta být ve společnosti hráčů jako pan Nový, Růža, Alby Reichel nebo další, kteří toho hodně dokázali. Mám respekt k těm, kteří dali tolik gólů, ačkoli dřív odehráli mnohem méně zápasů," řekl uznale.

Slavia letos slaví „dvacku“

Již 20. sezónu mají fanoušci sešívaných možnost chodit do Edenu, nebo později do vysočanské arény, na nejvyšší hokejovou soutěž v České republice. Slávisté po úspěšné sezóně 1993/1994 postoupili do extraligy po neuvěřitelných 57 letech a pevně se v ní usadili. 2x během devatenácti dosavadních sezón ji dokázali vyhrát. Oslavy naplno propuknou v neděli, kdy do Prahy zavítá Třinec. Fanoušci budou mít vstup i pivo za dvacku, již nyní se na duel prodávají vstupenky do čtvrtého patra. Oceláři byli vybráni, protože to je letošní dvacátý soupeř Slavie.

Pojeďte na Slavii!

Fanoušci indiánů pořádají organizovaný výjezd na utkání HC Škody Plzeň na slavistickém ledě v pátek 3.1.2014. Odjezd autobusu od ČEZ Arény je naplánován na 15,15, sraz o patnáct minut dříve. Všichni, kdo byste měli čas a chuť vyrazit, se hlaste u Zdeňka "Pitralona" Pavla na telefonním čísle +420 606 594 326 nebo na vyjezdaci.cz v sekci přihláška.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Slavia Praha:

Postavení v tabulce: 8.
Počet bodů: 50
Počet vstřelených branek: 84
Počet inkasovaných branek: 82
Nejproduktivnější hráč: Jaroslav Bednář 35 (17+18)

(0:0, 3:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 26. Bulíř (Urban, Čutta), 32. Vampola (Derner, Nedvěd), 39. Čakajík (Nedvěd, Bartek) – 44. Krenželok (Bednář, Kadlec), 57. Štich (Bednář).
HC Slavia Praha: Furch – Holub, Kadlec, Wharton, Kolařík, Štich, Valach – Krenželok, Petrovický, Bednář – Tomica, Růžička ml., Žejdl – Sklenář, Jelínek, Skokan – Doležal, Klhůfek, Poletín

HC Škoda Plzeň 4
Rytíři Kladno 2
(2:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Hanzlík, 13. Mozík (Straka), 34. Vlasák (Kratěna), 42. Pletka (Duda) – 11. Hořava M. (Kaberle, Dragoun), 29. Havlíček (Eberle, Kuchler).
HC Škoda Plzeň: Machovský - Slovák, Hanzlík, Růžička, Jeřábek, Mozík, Boháč - Duda, Straka, Pletka - Kratěna, Lev, Vlasák - Indrák, Kašpařík, Schleiss - Dvořák, Holec, J. Sýkora.