Proběhl draft Esport hokejové ligy!

V Síni slávy české hokeje proběhl historicky první draft Esport hokejové ligy, své dva zástupce si na soupisku vybral i klub HC Škoda Plzeň.

Více jak 900 českých hráčů populární hokejové simulace NHL 20 se utkalo v otevřených kvalifikacích Esport hokejové ligy. Do historicky prvního vstupního draftu, kde si české extraligové kluby vybíraly své reprezentanty, se probojovalo pouze nejlepších 45 z nich.

HC Škoda Plzeň si na draftu zvolil stejně jako ostatní týmy dva zástupce. Stali se jimi Pavel "Pikej" Kail a Dominik "CzechDomin" Humpál, kteří od zástupců plzeňského klubu obdrželi vlastní škodovácké dresy. "Pikej" má již s herním odvětvím zkušenosti, a to hlavně s fotbalovou hrou FIFA. Jak prozradil, reprezentovat v EHL indiány je pro něj velkou výzvou. Stejně tak i pro druhého hráče, kterým je "CzechDomin". Ten si po draftu vyzkoušel střelbu na čas, jeho soupeřem byl útočník Plzně Jakub Pour, který nakonec v disciplíně uspěl.