Preview 18.kolo

Série venkovních utkání končí! Plzeň míří na Spartu

Plzeň – Indiánská série pěti utkání na ledech soupeřů končí. Za asistence televizních kamer se modrobílí představí na ledě pražské Sparty.

HC SPARTA PRAHA
HC ŠKODA PLZEŇ

O2 arena, Praha
24. října 2017
18.kolo Tipsport extraligy

Předloni se již v novém domově Sparty O2 Aréně zdálo, že domácí bez vážnějších problémů dokráčejí ke třem bodům, když tu náhle indiáni dotáhli tříbrankové manko a vybojovali alespoň jeden. Na západě Čech předvedly oba týmy parádní bitvu, kterou ovšem ve svůj prospěch dokázali zlomit Pražané. Indiáni si ale nenechali nic líbit a jako první, nakonec i jako poslední, sebrali Spartě všechny body v jejím novém domově po výsledku 2:1. Doma měli modrobílí také nakročeno k dobrému výsledku, ale slibné vedení neudrželi a hosté uspěli v prodloužení. A samotná semifinálová série začala lépe pro Západočechy, kteří v Praze kralovali 7:3, druhý den však nestačili stáhnout manko 0:4 a padli 3:4. Sparta následně dokonala na západě Čech obrat v sérii, ovšem ta se druhý den opět srovnala. Pražané v pátém zápase uhájili svojí arénu a získali mečbol, který v Plzni potvrdili v prodloužení. Indiánům se v loňské sezóně před vlastním publikem nepovedla ani vendeta, krizí zmítaný tým podlehl 0:5. Odveta již byla mnohem vyrovnanější, přesto se znovu radovala Sparta – 2:1. Do třetice se body dělily, když indiáni stáhli dvoubrankové manko, následně však padli v samotném závěru prodloužení. V našem hlavním městě v posledním kole základní části následně urvali dva body v nájezdech. I v aktuální sezóně byl první duel velmi vyrovnaný, přesto po výsledku 4:3 slavili zisk všech bodů modrobílí. Jaké drama nám oba celky nachystají nyní?

Pod pokličkou Sparty

Loňskou základní část završili Pražané na třetím místě, aktuálně jsou sedmí. Mají však zápas k dobru a v případě úspěchu se posunou o dvě příčky výše. Bodová ztráta na třetí Plzeň je nyní osm bodů. V první porci třinácti utkání měli sparťané vyrovnanou bilanci. Zapsali sedm výher, jednu za dva bodíky a šest proher. A nastolená tradice pokračuje, od té doby je aktuální výhra s Piráty a prohra v Jihlavě. Šedesát minut na rozhodnutí duelu tak nestačilo pouze jednou, kdy Olomouc před svými fanoušky padla v prodloužení.

Průběžné sedmé místo i odpovídá počtu nastřílených a inkasovaných branek, v obou případech je Sparta taktéž ve středu startovního peletonu. Čtvrté jsou naopak v soutěži přesilové hry, když se daří využít prakticky každou pátou. Schopnost čelit oslabení mají lepší již pouze Třinec a Zlín. Navíc hráči z našeho hlavního města hrají velice slušně, méně minut posbírali pouze Oceláři a Jihlavští. Zároveň po Litvínovu rozdali v celé lize nejvíce hitů.

Co se týče statistik individuálních, je nejproduktivnějším hráčem Lukáš Pech, jenž v patnácti utkáních třikrát rozvlnil síť a šest branek připravil pro své spoluhráče. V rámci extraligy to však stačí až na šestatřicáté místo. Na záda mu dýchá Robert Říčka (4+4). Na západě Čech zůstali oba hráči bez bodu. Co se týče gólmanů, v procentuální úspěšnosti zákroků se Honzík a Aittokallio seřadili na desáté a jedenácté místo s hodnotami blízkými jednadevadesáti procent. Duel odchytal finský muž s maskou, který inkasoval čtyřikrát ze třiceti plzeňských střel.

Výsledky posledních zápasů

HC Dukla Jihlava 4
HC Sparta Praha 2
(0:1, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 34. M. Hlinka (Anděl), 38. de la Rose (Jiránek), 40. Skořepa (Suchánek), 45. Jiránek (T. Kubalík) – 5. Klimek, 38. Smejkal (Reichenberg).
HC Sparta Praha: Honzík (41. Aittokallio) – Pavelka, Dvořák, Mikuš, Kalina, Piskáček, Zámorský – Saponari, Pech, Forman – Klimek, J. Hlinka (C), Smejkal – Říčka, Vrána (A), Uher – Kumstát (A), Reichenberg, Kudrna.

HC Olomouc 5
HC Škoda Plzeň 0
(2:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Škůrek (Vyrůbalík, Eberle), 19. J. Káňa (Holec), 28. Skladaný (Burian), 56. Ostřížek (Strapáč), 59. Škůrek (J. Knotek).
HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Sochůrek) – Jones, Moravčík, D. Sklenička, Kindl, Čerešňák, Kvasnička – Gulaš (C), Mertl, D. Kubalík (A) – Indrák (A), Preisinger, Stach – Straka, Kracík, Schleiss – Hollweg, Kodýtek, Vracovský.

Nejtrestanější hráč Milan Gulaš, Nick Jones - 26 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont
5. Tomáš Pavelka 15 3 4 7
Nejlepší střelec Robert Říčka, Alexander Reichenberg, Andrej Kudrna, Jiří Černoch, Jiří Smejkal - 4 branky