Šesťáci v přípravném turnaji brali bronz!

Plzeň - Mladí indiáni si druhý listopadový víkend odpočinuli od ligové soutěže a vydali se vstříc velkému přípravném turnaji.

Ten se konal nedaleko - v Karlových Varech. Na západ Čech se sjely ovšem celky z celé republiky, konkrétně jich bylo osm. Rozděleny byly na začátek do dvou skupin, Škodu čekal Chomutov, Výběr 09 a pražská Sparta. Druhou skupinu tvořily Pardubice, brněnská Kometa, PZ Kladno a domácí Energie.

Svěřenci Václav Benáka na úvod nestačili na pozdějšího celkového vítěze Piráty 1:5. Ve druhém střetnutí čekal výběrový celek ročníku 2009, který po velkém boji nakonec zvítězil 4:3. Až poslední vystoupení v první fázi turnaje bylo vítězné. Pražané sice nechtěli dát kůži lacino, ale nakonec se museli sklonit po výsledku 3:2.

Třetí místo přisoudilo do čtvrtfinále Pardubice, které skončily ve svých bojích druhé. Vyzrály na domácí Karlovy Vary 6:3, PZ Kladno 4:2 a padly s Kometou 1:3. Souboj o semifinále byl obrovskou přestřelkou, kterou nakonec lépe zvládli Plzeňští 6:5.

Zápas o finále byl odvetou za základní skupinu, soupeřem byl opět Výběr 09. Ten vyřadil 3:1 PZ Kladno a utkání s indiány bylo po základní části nerozhodné 2:2. Nakonec modrobílí podlehli v nájezdech.

Vidina bronzové medaile ale dala rychle zapomenout špatné náladě a indiáni skolili Brno 4:3. "Zápas od zápasu jsme se zlepšovali. Kluky musím pochválit, předváděli jsme, až na první zápas turnaje, dobrý hokej," hodnotil trenér Václav Benák. V jeho týmu bojovali R. Šimanek, Strnad, Dvořák, Brož, Fiala, Kořinek, Šulan, Švábek, Winter, Pitter, Chasák, Tománek, Maxa, Šmídl, Forman, Vrábel, Hanzlík, S. Šimanek, Spiller.

Celkové pořadí turnaje
1. Piráti Chomutov