Šiler v U16

Šestnáctka bojovala ve Švédsku! Indián Šiler: Rozhodly nevyužité šance a zbytečná vyloučení

Plzeň - Nejmladší mládežnická reprezentace využila přestávky k cestě na sever, představila se v zemi tří korunek.

A hned na úvod se popasovala s domácím výběrem. V Göteborgu začali Češi skvěle, skóre otevřeli v šesté minutě a i přes vyrovnání ještě v první části se na úvod druhé znovu dostali do vedení. Nakonec se ale přeci jenom z vítězství radovali domácí, kteří dvěma brankami v poslední periodě dokonale otočili vývoj duelu.

O den později bylo soupeřem Rusko, kterému se utkání povedlo. Pozdější celkový vítěz turnaje v prvních dvou třetinách vždy dvakrát udeřil a po poslední sedmibrankové části se skóre zastavilo na 9:2.

Závěrečný duel byl přímým soubojem o třetí místo. Finsko v utkání dvakrát vedlo, národní mužstvo ale vždy odpovědělo. Seveřané nakonec rozhodli v polovině prodloužení.

Druhou vyrovnávací trefu zaznamenal indián Jakub Šiler, patnáctiletý forvard již v letošní sezóně odehrál v reprezentaci deset utkání s bilancí půl bodu na zápas (3+2). V dresu dorostu pak v sedmadvaceti utkáních zaznamenal skvělých 48 bodů (15+33) a vysloužil si i pozvánku do celku juniorů. V celé soutěži pouze pět hráčů nasbíralo více bodů, asistencí nikdo.

Jakub Šiler
Jakube, jak byste popsal jednotlivé zápasy na turnaji?

Zápas se Švédskem byl vyrovnaný, hráli jsme slušný hokej. Rozhodla lepší koncovka soupeře, my jsme neproměnili šance. Proti Rusům to bylo slabé, soupeř na nás vletěl, asi jsme ho podcenili. Rychle jsme prohrávali, jednoduše nevydařený zápas. S Finskem to bylo jako v prvním duelu. Z předcházející prohry jsme se rychle otřepali, ale asi i s trochou smůly to opět nedopadlo dobře. Rozhodly nevyužité šance a zbytečná vyloučení.

Utkání skončila nejtěsnějším možným rozdílem, co v nich chybělo?
Jak bylo zmíněno, chybí lepší koncovka - aktuální téma ve všech kategoriích.

Jak byste popsal svůj gól proti Finsku?
Při situaci v rohu dva na dva šla nahrávka na beka, který vystřelil. Já jsem se odpoutal od protihráče a v pádu jsem po dorážce zasunul kotouč za brankáře.

Jaký máte nyní program a stihl jste si vůbec odpočinout?
Kvůli pozdní dopravě mých hokejových věcí ze Švédska, ano, stále je ještě nemám, musím nedobrovolně odpočívat (úsměv).

V dorostu máte skvělou bilanci skoro dva body na zápas, v repre půl bodu. Je to pro vás jistě skvělá sezóna, že?
Není špatná, ale spousta věcí by mohla být lepší.

S čím nyní půjdete s dorostem do závěru základní části?
Budeme se nadále snažit vybojovat co nejlepší umístění v nadstavbě. Až v play-off se teprve ukáže, co v nás opravdu je.