Preview 40.kolo

Skalpují indiáni Litvínovské i počtvrté?

Plzeň – Poslední čtvrtina základní části Tipsport extraligy je před námi. Indiáni vyrážejí do Litvínova, který prozatím vždy dokázali skolit. Podaří se to i naposledy?

HC VERVA LITVÍNOV
vs.
HC ŠKODA PLZEŇ

Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov
13. ledna 2013
40. kolo hokejové Tipsport extraligy

V loňské sezóně jasně platilo, že domácí si svůj hrad před cizími nájezdníky vždy uhájí, alespoň tedy co do vzájemných zápasů. V tom prvním domácí Plzeň udolala sveřepý Litvínov těsně 2:1. Zato na severu Čech se děly věci. Chemici nastříleli Plzni osm branek, ti kontrovali jen dvěma a domů si pak odvezli nejvyšší prohru v sezóně vůbec. Doma ale svěřenci Mariana Jelínka tuto vzpomínku rychle zaplašili, soustředili se na poctivý sběr bodů a své fanoušky přesvědčili výhrou 4:1. Stejnou mincí však odpověděli Severočeši. Letos začali lépe Západočeši, kteří po zajímavé přestřelce uspěli 6:4 před svým fanoušky a podařilo se jim vyhrát i v Litvínově 2:1. Hattrick pak dokonali modrobílí znovu doma, když uspěli 3:2. Jak si povedou oba týmy nyní?

Změny v kádru

Jestli někdo s Plzní zahýbal s přestupovým trhem během právě probíhajícího extraligového ročníku prakticky nejméně, je to Verva. Ta pouze odeslala na dva měsíce v říjnu na hostování do Liberce Jana Holuba a dva dny po Štědrém dni přivítala ve svém kádru z Ruska Kamila Piroše, konkrétně z celku Avtomobilist Jekatěrinburg.

Tři čtvrtiny

Litvínov zatím patří k velkým překvapením ligy. Ač bez hráčů z NHL podává velmi vyrovnané výkony, odměnou mu budiž prozatímní šestá příčka. Na úvod sice Severočeši podlehli v Plzni, v první čtvrtině však již nebodovali pouze se Zlínem, ve Varech, s Třincem a na Kladně. Další porce třinácti utkání byla ještě povedenější, když na Vervu stačil pouze a opět Zlín s Plzní a Třincem. Druhá polovina základní části Tipsport extraligy přinesla prozatím největší šňůru proher – pět. Aktuálně je posledních sedm střetnutí chemiků ve znamení střídání výhry a prohry, naposledy doma ale přesvědčivě porazili Chomutov.

Pojeďte podpořit své barvy!

Fanoušci indiánů pořádají organizovaný výjezd na utkání HC Škoda Plzeň na litvínovském ledě v neděli 13.1.2013. Odjezd autobusu je naplánován na 14:00, sraz o patnáct minut dříve. Všichni, kdo byste měli čas a chuť vyrazit, se hlaste u Zdeňka "Pitralona" Pavla na telefonním čísle 606594326 nebo na stránkách www.vyjezdaci.cz v sekci Přihláška.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Verva Litvínov:

Postavení v tabulce: 6.
Počet bodů: 61
Počet vstřelených branek: 121
Počet inkasovaných branek:117
Nejproduktivnější hráč: Viktor Hübl 46 (15+31)

Počet inkasovaných branek: 90
Nejproduktivnější hráč: Milan Gulaš 52 (25+27)

(3:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Lukeš, 11. Ma (Hanzl), 13. Martynek (Hanzl, Piroš), 25. Majdan (Hübl, Lukeš), 51. Hübl (Ručinský, Lukeš), 53. Hanzl (Ručinský) - 14. Jíra (Hromas), 35. Důras (Kůs, Račuk).
HC Verva Litvínov: Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Jareš – Mejdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - Černý, Piroš, Pšurný - Baláž, Kubinčák, Sklenička.

HC Škoda Plzeň 2
HC Oceláři Třinec 3pp
(3:0, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 6. Pletka (Kovář), 33. Pletka (Vlasák, Hanzlík) - 19. Adamský (Lojek, Klouček), 51. Polanský (Adamský), 62. Polanský (Adamský).
HC Škoda Plzeň: Svoboda - Frolo, Jeřábek, St.Pierre, Hanzlík, Růžička, Mozík, Boháč - Balej, Vlasák, Straka, Kašpařík, Lev, Kovář, Holweg, Dvořák, Vlček, Gulaš, Johnson, Pletka.