Snad budeme po přestávce zase dávat góly, přeje si Machovský

Poslední zápas před reprezentační přestávkou sehrála Plzeň proti Litvínovu. Svého soupeře zná velmi dobře z loňského čtvrtfinále. Letos to už bylo druhé vzájemné střetnutí. První se odehrálo na ledě Litvínova a Plzeň v něm podlehla 1:4. Nedělení zápas byl úplně jiný. K vidění nebylo vidět příliš gólových šancí, dominovali oba brankáři, kteří zcela po zásluze mohli oslavit vychytanou nulu. Rozhodovali až samostatné nájezdy. Matěj Machovský nepustil za svá záda žádný pokus ani v této disciplíně. „Dneska to bylo super těžké,“ okomentoval své druhé čisté konto v sezóně plzeňský gólman.

Hokejové zápasy, které skončí po šedesáti minutách bez branek, nejsou k vidění moc často. Dnešní kolo extraligy navíc nabídlo dva extrémy. V utkání v plzeňské Čez aréně museli diváci na gól čekat až do samostatných nájezdů, na Spartě jich bylo k vidění hned 11 a všechny v síti jednoho týmu. Ani Plzni ani Litvínovu se ale nedařily přesilové hry, tutových gólových šancí bylo k vidění po málu. Gólmani, jak známo, takové zápasy příliš v lásce nemají. „Dneska to bylo super těžké. Zkoušeli hodně střílet z dálky. Hlavně ve druhé třetině mi to tam hodně skákalo všude možně. Bylo to opravdu těžké,“ ocenil svoje čisté konto Matěj Machovský. Tentokrát ale nulu po šedesáti minutách vychytal i jeho soupeř Pavel Francouz. „Po zápase jsme se navzájem pochválili a popřáli si hodně štěstí do dalších zápasů,“ přiznal rychlou rozmluvu s kolegou.

Před nájezdy se začal kromě Machovského rozcvičovat také Lukáš Mensator. „Zkusili jsme na ně udělat takovouhle fintu,“ přiznal taktické hemžení na střídačce. Ale platila domluva, že pokud by Machovský první nájezd nepokryl, nahradil by ho právě Mensator. K tomu nakonec nedošlo, protože mladý plzeňský gólman kryl jak pokus Hübla, tak pokus Lukeše. „Za to může hlavně Ruda Pejchar. Snažil se do mě nacpat co nejvíc informací o tom, kdo co jak dělá,“ poděkoval na dálku odcházejícímu trenéru brankářů. „Ruda mi bude hodně chybět, je to jeden z nejlepších trenérů gólmanů, se kterým jsem kdy spolupracoval,“ zmínil odchod Pejchara do ruské KHL.

Plzeň už více než sedm třetin nedokázala vstřelit branku ze hry. „Je to o hlavě. Ono se to zase jedním zápasem zlomí a pak nám to půjde. Snad si kluci o pauze trochu odpočinou a pak zase budou dávat góly,“ připomněl Matěj Machovský nadcházející reprezentační přestávku. „Já na takové dlouhé pauzy nejsem za poslední roky moc zvyklý. Vždycky jsem měl volno jen na Vánoce, kdy jsem letěl rychle přes půl světa domů. Takže tahle pauza pro mě zase bude něco nového,“ řekl Machovský. I tuhle pauzu využije k návštěvě rodiny v Opavě, odkud pochází.


Fotogalerie

Související články

Před reprepauzou přijede Litvínov!

Preview

PLZ - LIT 1:0sn - Šach-mat vystavil Litvínovu Kratěna

Report

Aktuálně na webu

Rozhovor Martin Straka

Martin Straka si váží nové spolupráce s Autocentrem Jan Šmucler a věří v další dohody. Jak vidí formát extraligy?

Smlouva o partnerství

HC Škoda Plzeň a Autocentrum Jan Šmucler podepsaly pětiletou smlouvu o partnerství

Třídy v přípravě

Od žáků až po ty nejmenší. Trenér Pata: Nelze budovat pouze A-tým, je třeba budovat klub!