Preview 46.kolo

Souboj jako řemen, do Plzně přijíždí pátá Kometa!

Plzeň – Před olympijskou přestávkou přivítají indiáni svého soka o nejvyšší příčky - Brno. Na dlouhé tři týdny to bude poslední domácí zápas, proto rozhodně neváhejte a přijďte podpořit své barvy!

HC ŠKODA PLZEŇ
HC KOMETA BRNO

ČEZ Aréna, Plzeň
4. února 2014
46. kolo hokejové Tipsport extraligy

Plzeňští a brněnští rivalové se letos potkali, a to hned pětkrát. Nejprve byly dva duely sehrány v rámci European Trophy a oba měly stejného vítěze. Toho z "hlavního" města Moravy. V nesmírně dramatickém měření sil na brněnském ledě rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých domácí slavili vítězství 3:2. Odveta v Plzni vyšla také lépe Kometě, která tentokrát triumfovala v prodloužení opět 3:2, když v 61. minutě rozhodl Kempný. V extralize se ale lépe vede Západočechům. Ti dokázali v Brně otočit nepříznivý vývoj utkání a uspět po výsledku 4:1, když u tří branek byl Václav Pletka. Tříbodového Plzeňáka měla i odveta, byl jím Janko Sýkora a znovu zvítězil jeho tým 4:1. Další zápas ale již patřil Brnu. To si v domácím prostředí pohlídalo plzeňské nájezdníky a zvítězilo 5:1. Jak si povedou oba týmy nyní?

Změny v kádru

Kometa zatím prakticky stabilně působí v první šestce, proto ani nebylo třeba v průběhu ročníku dělat velké zásahy do kádru. V týmu na měsíc působil Pavel Brendl z Pardubic, Petr Polodna má z Havlíčkova Brodu vyřízené střídavé starty, stejně jako z Třebíče Jakub Čuřík a z Plzně přišel hostovat Štěpán Novotný. Opačným směrem putoval Miroslav Holec, Milan Hruška do konce kalendářního roku hrál ve Vítkovicích a střídavé starty má v týmu Rebelů Hynek Zohorna, v Třebíči pak Ryley Miller a Adam Šidák. Do konkurenčního Třince přestoupil David Nosek.

Dosavadní výsledky

Kometa vstoupila do ligy výhrou v prodloužení s Pardubicemi, pak ale před svým publikem odlehla 0:1 Slavii. I tak se dá první čtvrtina hodnotit velmi pozitivně, Brňané posbírali totiž pěkných 25 bodů. I druhá porce třinácti utkání nebyla špatná, byť o šest bodíků přeci jenom horší byla. Třetí byla o něco lepší – 21 bodů. V poslední čtvrtině zatím Kometa odehrála pět duelů se ziskem sedmi bodů, naposledy však doma nestačila na Zlín 0:4.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Kometa Brno:

Postavení v tabulce: 5.
Počet bodů: 73
Počet vstřelených branek: 109
Počet inkasovaných branek: 97
Nejproduktivnější hráč: Vojtěch Němec 29 (14+15)

Počet inkasovaných branek: 106
Nejproduktivnější hráč: Radek Duda 36 (15+21)

(0:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Veselý (Čajánek), 22. Honejsek (Holík, Řezníček), 25. Balaštík (Leška, Zámorský), 41. Köhler (Leška).
HC Kometa Brno: Čiliak – Kempný, Kováčik, Hanzlík, Miller, Dlapa, Kuboš – Káňa, Němec, T. Svoboda – J. Svoboda, Hruška, H. Zohorna – Burian, Koreis, Novotný – Polodna, Čermák (C), Vondráček.

HC Energie Karlovy Vary 3
HC Škoda Plzeň 5
(1:2, 2:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 3. Balán (Pohl, Drtina), 28. Vlach (Micka), 33. Micka (Drtina, Pohl) - 16. Kašpařík (Holec), 20. Slovák (Moravčík, Duda), 42. Holec, 52. T. Sýkora (J. Sýkora), 60. Duda (J. Sýkora).
HC Škoda Plzeň: Mensator - Jeřábek, Boháč, Slovák, Moravčík, Mozík, Frolo - Indrák, Lev, Straka - Duda, Vlasák, J. Sýkora - Holec, Kašpařík, Schleiss - Dvořák, T. Sýkora, Pitule..