Starší dorostenci již také trénují na ledě. Kádr by se měl uzavřít v půlce srpna

Plzeň – Od pondělí 25. července jsou na ledě už také hráči staršího dorostu, kteří se pod vedením nové trenérské dvojice Bořek Hanzlík – Jiří Hanzlík připravují na nový soutěžní ročník. V rámci přípravy čeká hráče dril na ledě i mimo něj. Kromě toho i 11 přípravných zápasů.

Starší dorost pod vedením bratrského dua Hanzlíků polyká tréninkové dávky, které jsou rozděleny do několika fází. „Zatím střídáme jednofázový trénink na ledě s dvoufázovým. Pondělí, úterý čtvrtek chodíme na led dvakrát a k tomu posilovna, ve středu a pátek je pouze jeden trénink na ledě. V prvním týdnu nás trochu limitoval ruský tým,“ říká Jiří Hanzlík.

K dispozici mají trenéři poměrně široký kádr, který se bude postupně zužovat v průběhu měsíce srpna. „Momentálně nás trénuje čtyřiadvacet plus dva brankáři, ale ještě máme pár hráčů, kterým končí dovolená a tři nejlepší útočníci trénují s juniorkou. Necháváme to zatím otevřené, ale kolem 17. srpna bychom chtěli provést finální výběr kádru,“ vysvětluje Jiří Hanzlík, který se pro letošní rok přesunul od juniorky do staršího dorostu.

Přípravu na ledě bude mít starší dorost pestrou, odehraje během ní 11 zápasů včetně turnaje na severu Čech. „Jedeme na turnaj do Litvínova, kde to bude dobrá prověrka. Odehrajeme čtyři náročné zápasy během dvou dnů. K tomu bychom měli odehrát ještě sedm přípravných zápasů včetně souboje s Kolínem nad Rýnem,“ dodává Jiří Hanzlík.

Přípravné zápasy

2. 8. 2016 Plzeň – Sparta Praha 16:00
4. 8.2016 Plzeň – Písek 17:00
8. 8. 2016 Plzeň – Kladno 17:00