Svátky stranou - indiáni táhnou na Pardubice

Ani o vánočních svátcích nezná naše nejvyšší hokejová soutěž oddychu a upaluje dál. Po reprezentační pauze a jednom odehraném utkání, ve kterém se Plzeňským nepodařilo bodovat, táhne družina kolem Martina Straky na mistra. Pardubičtí se momentálně vyhřívají na čtvrtém místě extraligové tabulky (jen vinou horšího skóre za bronzovým Zlínem), navíc se Západočeši musejí obejít bez Marka Mazance a Jakuba Jeřábka, kteří v zámoří bojují s reprezentačním výběrem. Pokud se do Pardubic nechystáte osobně, mačkejte indiánům palce alespoň u našeho tradičního online přenosu. Odkaz najdete klasicky v našem infobaru.


HC EATON PARDUBICE
vs.
HC PLZEŇ 1929

ČEZ Aréna, Pardubice
26. prosince 2010, 17:00
33. kolo hokejové Tipsport extraligy

Pardubice po přestávce ožily

Východočeši se před reprezentační přestávkou hodně trápili, v řadě prohráli čtyři utkání, kdy jim nad síly byly postupně týmy Třince, Karlových Varů, Litvínova a Liberce. Jen se Západočechy dokázali uhrát alespoň bod za prohru v prodloužení. Přestože tým o volnu způsobeném Channel One Cupem sužovala marodka, a hráči proto trénovali především individuální činnosti, návrat na extraligová kolbiště zvládl na jedničku. Na ledě letos silných Českých Budějovic vyhrál stylem start - cíl, když v první třetině dvěma brankami zastínil domácí Mountfield a pohodlně dokráčel k výhře 3:1.

Plzeň s novým gólmanem...

Se změnami v indiánském táboře začněme klasicky kritickým postem. Gólman. Plzeňský Marek Mazanec sbírá spolu s reprezentačním výběrem do dvaceti let síly v zámoří před světovým šampionátem, který začíná pro Čechy 28. prosince, a tudíž není lodivodům indiánů k dispozici. Šest branek od Vítkovic nebyl před Vánoci ideální výsledek, a tak to Plzeňští zkusí jinak. Do branky modrobílých by se už proti Pardubicím mohl postavit pátý gólman, který by letos hájil zájmy indiánů. Podle oficiálních stránek KLH Chomutov Miroslav Hanuljak trénoval s indiány den po Štědrém večeru a podle slov trenéra Kašpárka je reálné, že by za Plzeň mohl nastoupit už v prestižním střetnutí na ledě Eatonu. Hanuljakovi je šestadvacet let a jen pro ilustraci - v roce 2003 jej draftoval Nashville, tým pro české gólmany zaslíbený.

.. a se staronovými bijci

Haman s Pláškem už nepatří mezi hokejové benjaminky, zkušeností mají na rozdávání. Za Plzeň si v rámci hostování z prvoligového Znojma zahráli v této sezóně už tři zápasy a pravděpodobně svoje konto znovu rozšíří. Indiáni se o služby těchto dvou hokejistů mohou opřít poté, co se Znojmo definitivně probojovalo do nadstavbové části a prvoligista je poslal na pomoc plzeňskému týmu ve stahování náskoku, které si týmy před ním vybojovaly na pozicích zaručujících předkolo play-off.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Eaton Pardubice:

Postavení v tabulce: 4.
Počet bodů: 54
Počet vstřelených branek: 88
Počet inkasovaných branek: 77
Nejproduktivnější hráč: Martin Bartek 25 (10+15)
Nejlepší střelec: Martin Bartek - 10 branek
Nejlepší nahrávač: Jan Kolář - 17 asistencí
Nejtrestanější hráč: Branislav Mezei – 65 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Václav Kočí +11
Nejhorší hráč v bodování +/-: Branislav Mezei -3HC Plzeň 1929:

Postavení v tabulce: 12.
Počet bodů: 34
Počet vstřelených branek: 105
Počet inkasovaných branek: 110
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Vlasák 48 (18+30)
Nejlepší střelec: Tomáš Vlasák - 18 branek
Nejlepší nahrávač: Tomáš Vlasák, Martin Straka - 30 asistencí
Nejtrestanější hráč: Michal Dvořák – 66 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: John Slaney +9
Nejhorší hráč v bodování +/-: Nicolas St. Pierre -11

Výsledky z posledního kola

HC Mountfield 1
HC Eaton Pardubice 3
(0:2, 1:1, 0:0)


Branky a nahrávky: 33. Mertl (R. Pšurný) – 13. Mezei (Kousal, Kolář II), 20. Somík (Bartek), 25. Starý (Kousal).
HC Eaton Pardubice: Svoboda – Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Kolář II, Mezei, Jillson – Kolář I, Kousal, Starý – Bartek, Zohorna, Somík – Radil, Rákos, Buchtele – Šeda, Semorád, Nahodil.


HC Vítkovice Steel 6
HC Plzeň 1929 4
(2:2, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 4. Szturc (Huna), 13. Pohl (Vrána), 35. Ujčík (Huna), 51. Pohl (Voráček, Szturc), 54. Ujčík (Pohl), 59. Burger (Malík) - 14. Slaney (Straka), 17. Johnson (Slaney), 55. Vlasák (Straka, Duda), 58. Vlasák (Straka, Slaney).
HC Plzeň 1929: Salfický - Benák, Hanzlík, Slaney, Modrý, Dresler, Frolo, St.Pierre - Pitule, Vostřák, Kovář, Vlasák, Duda, Straka, Johnson, Stránský, Heřman, Dvořák, Petruška, Lammers, Lev.


Související články

PCE – PLZ 1:2pp – Hanuljak 36 zákroky přispěl k vítězství Plzně v prodloužení

Report

Obavy byly, ale kluci mi pomohli, vyzdvihl po premiéře Hanuljak zbytek týmu

Ohlasy

Aktuálně na webu

Vojtěch Budík #49

Loňská sezóna byla skvělá, škoda play-off, říká Vojtěch Budík

Junioři v přípravě

Junioři v polovině suché přípravy! V zádech již mají i kopce Šumavy

Jan Snopek

Jan Snopek: Když ošidíte přípravu, nečekejte, že sezóna bude skvělá