Ohlasy 7. ČF

Tomáš Vlasák: Snad nás to nakopne do další série!

Plzeň - Škodovka se raduje z postupu do semifinále, kde narazí na Slavii. K vítězství přispěl i velezkušený Tomáš Vlasák, kterému se v úvodu séri nedařilo. "Člověk se pořád snaží, někdy to nevyjde, ale tohle mě snad nakopne do další série," prohlašuje o vítězství v sedmém rozhodujícím zápasu s Litvínovem.

Poslední sezóny v Plzni si fanoušci vždy pochvalovali souhru útočné dvojice Straka – Vlasák. Ta jako by se ale v posledních zápasech zasekla, hlavně Tomáš Vlasák se v koncovce trápil. V rozhodujícím sedmém zápase čtvrtfinále však podal výborný výkon, připsal si asistenci na gól a v poslední třetině chybělo jen málo k tomu, aby své sólo proměnil i v branku. „Já jsem načal tu sérii šancemi, který sem nedal, ale dřív bych to v hlavě víc řešil. Teď jsme si jen s Martinem řekli „Pojďme si ten hokej užít“ a díkybohu to dobře dopadlo,“ prozradil zkušený útočník, že se svými výkony příliš nerozptyloval.

V šestém zápase v Litvínově, který Plzeň musela vyhrát, se trenéři rozhodli hvězdnou dvojici rozdělit a oběma hráčům to evidentně pomohlo. „Před šestým zápasem mi Martin říkal „Pojď si zahrát hokej a uvidíme, jak to dopadne“. A dopadlo to pro Škodu dobře, i když dvakrát prohrávala a měla blízko k tomu, aby svoji sezónu ukončila. „Těch klíčových momentů bylo v tom šestým zápase víc, dvakrát se nám povedlo rychle vyrovnat, ale hodně důležitý byl ten gól na 4:2, kterým jsme odskočili,“ popisoval Vlasák drama, ve kterém jeho tým odvrátil mečbol soupeře.

Ačkoliv tomu postavení po základní části nenapovídalo, hrály se v celé sérii nesmírně vyrovnané zápasy a rozhodovaly maličkosti. „Litvínov hrál uvolněněji, my jsme naopak hodně bojovali, ale nakonec jsme šťastnější a jdeme dál.“ V některých zápasech byl pro Škodováky nepřekonatelnou překážkou plzeňský odchovanec Pavel Francouz, který v litvínovské brance deptal střelce modrobílých. „Francík je výbornej kluk. Řekl jsem mu, že podával super výkony a on mi popřál hodně štěstí v další sérii,“ popisoval Vlasák pozápasové loučení s hráčem, se kterým se potkal i v dresu Plzně.

Série se nakonec rozhodovala až v posledním možném zápase. S těmi má plzeň bohatší zkušenosti než Litvínov, a možná i to se nakonec projevilo. Domácí sice dvakrát vedli, ale hosté ve druhé třetině góly z přesilovek otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch. Nakonec se ale přece jen radoval tým kolem Martina Straky a Tomáše Vlasáka. „Říkali jsme si před třetí třetinou, že uděláme nejlepší dvacetiminutovku a uhrajeme to. Hodně nás nakopl ten gól z první minuty (třetí třetiny) a ta třetina byla opravdu nejlepší. Věřil jsem, že to dnes dotáhneme,“ popisoval dění v plzeňské kabině ve druhé přestávce člen klubu střelců.

Semifinálovou sérii začíná Plzeň venku, na ledě pražské Slavie, kde právě Vlasák strávil podstatnou část svého hokejového života. Podle něj ale téměř nezáleží na tom, kdo má výhodu domácího prostředí. „Já myslím, že to je skoro jedno kde se hraje. Věřím tomu, že tam bude hodně lidí od nás a bude super atmosféra,“ přeje si zkušený forvard. „Šance jsou stejné, je to padesát na padesát, tak uvidíme.“