Preview 14. kolo

Úkol hodný lídra tabulky, uspět po pěti zápasech a dvou letech v Litvínově!

Plzeň – Jako vedoucí tým vstupují indiáni do druhé čtvrtiny základní části hokejové Tipsport extraligy. Západočeši nebodovali pouze v Karlových Varech a doma s Pardubicemi. Nyní vyjíždějí na led Litvínova, kde naposledy uspěli druhého listopadu před dvěma lety. Podaří se Škodovce vyloupit Zimní stadion Ivana Hlinky?

HC VERVA LITVÍNOV
HC ŠKODA PLZEŇ

Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov
21. října 2012
14. kolo hokejové Tipsport extraligy

V loňské sezóně jasně platilo, že domácí si svůj hrad před cizími nájezdníky vždy uhájí, alespoň tedy co do vzájemných zápasů. V tom prvním domácí Plzeň udolala sveřepý Litvínov těsně 2:1. Zato na severu Čech se děly věci. Chemici nastříleli Plzni osm branek, ti kontrovali jen dvěma a domů si pak odvezli nejvyšší prohru v sezóně vůbec. Doma ale svěřenci Mariana Jelínka tuto vzpomínku rychle zaplašili, soustředili se na poctivý sběr bodů a své fanoušky přesvědčili výhrou 4:1. Stejnou mincí však odpověděli Severočeši. A kde minulý ročník skončil ,tam i ten letošní začal, protože indiáni v úvodním kolem doma svého soupeře přestříleli v poměru 6:4, podaří se jim nyní pravidlu „Můj dům – můj hrad“ prolomit?

První čtvrtina

Litvínov rozhodně neodehrál špatnou první čtvrtinu. Nachází se na deváté pozici, na pásmo play-out má náskok tří bodů. Verva má na svém kontě čtyři tříbodové zápasy, tři výhry za dva bodíky, jednu prohru za bod a pětkrát odcházeli hráči s hlavami svěšenými. V tabulce domácích zápasů patří Severočechům devátá příčka s deseti získanými body v sedmi duelech, ovšem za ním je ještě Chomutov a Mountfield, kteří mají zápas k dobru a v případě bodového zisku se Litvínov ještě více propadne. Verva doma porazila právě České Budějovice a Vítkovice, na nájezdy Brno i Liberec. Uspěli zde hráči Zlína a Třince, naposledy si odvezl dva bodíky Chomutov, černožlutí čekají na výhru již tři střetnutí, naposledy uspěli v přestřelce na Spartě sedmého října.

Pojeďte podpořit své barvy!

Fanoušci indiánů pořádají organizovaný výjezd v rámci čtrnáctého kola do Litvínova, které se odehraje v neděli 21.října od 17:30. Odjezd je naplánován na druhou hodinu odpolední, sraz o 15 minutek dříve. Pokud máte čas a chuť vyrazit, hlašte se u Zdeňka "Pitralona" na jeho telefonním čísle 606594326 nebo na stránkách vyjezdaci.cz

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Verva Litvínov:

Postavení v tabulce: 9.
Počet bodů: 19
Počet vstřelených branek: 37
Počet inkasovaných branek:39
Nejproduktivnější hráč: Viktor Hübl 17 (5+12)

Počet inkasovaných branek: 31
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Vlasák 20 (6+14)

(0:0, 2:2, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Lukeš (Hübl, Brejčák), 32. Martynek (Hanzl, Holub), 57. Baláž (Rapáč) - 23. Frolík (Pulpán, Hřebejk), 33. Frolík (Hřebejk, Pulpán), 44. Frolík (Hřebejk), 63. Mrázek (Kraft).
HC Verva Litvínov: Franěk - Posmyk, Kubát, Stříteský, Holub, Gula, Zeman, K. Černý, Brejčák - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček – Baláž, J. Černý, Ručinský – Kubinčák, Martin Frolík, Rapáč.

HC Škoda Plzeň 4
HC Oceláři Třinec 2
(3:0, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 4. Pletka (Balej), 11. Kovář (Jeřábek, Pletka), 18. Balej (Ševc, Straka), 50. Gulaš (Vlasák, Straka) - 50. Bonk (Zíb), 60. Adamský (Polanský).
HC Škoda Plzeň: Rask - Ševc, Jeřábek, Slovák, Hanzlík, Marušák, St. Pierre - Balej, Kovář, Pletka - Gulaš, Straka, Vlasák - Dvořák, Havlíček, Lev - Petruška, Pitule, Heřman