Útočné řady indiánů posílí Tomáš Svoboda

Po odchodu Marcela Hossy a zranění tria Hollweg, Johnson, Schleiss se útočné řady HC Škoda Plzeň výrazně ztenčily. V reakci na tyto události se vedení klubu podařilo získat na hostování do 25. ledna útočníka Tomáše Svobodu, který do na západ Čech míří z Komety Brno.

Rodák z Litoměřic prošel mládežnickými týmy pražské Slavie, v jejímž dresu také poprvé nakoukl do české nejvyšší soutěže. Ještě před tím si však vyzkoušel zámořskou štaci v juniorských týmech Drummondville a Acadie-Barhurst. Po návratu ze zámoří odehrál Svoboda tři sezóny za Slavii, ze které byl v sezóně 2010/11 vyměněn do brněnské Komety.

V jihomoravské metropoli Tomáš Svoboda pomohl Kometě k zisku dvou stříbrných medailí, ale v minulé sezóně postupně ztrácel svoji pozici a byl poslán na hostování do Vítkovic. Před letošní sezónou se do Brna vrátil, ale po letní přípravě putoval do Třebíče, odkud měl střídavé starty do Komety.

Osmadvacetiletý Svoboda v letošní sezóně odehrál v Tipsport extralize 16 utkání, ve kterých zaznamenal tři góly a pět asistencí. Do Plzně přichází na hostování do 25. ledna s možností prodloužení do konce letošní sezóny.

„Vzhledem ke zranění v našich útočných řadách jsme museli na tuto situaci reagovat. Tomáš Svoboda je jeden z hráčů, kteří byli na trhu k dispozici. Je to zkušený hráč, který v předchozích letech ukázal, že góly dávat umí a slibujeme si od něj, že nám pomůže v naší situaci,“ říká k jeho příchodu sportovní manažer Tomáš Vlasák.

FOTO: Ivo Dostál.

Kariérní statistiky Tomáše Svobody