V Olomouci nás čeká urputný zápas, upozorňují Peter Čerešňák s Ladislavem Čihákem

Sérii pěti venkovních zápasů načali indiáni výtečně. Extraligový shon ale nezpomaluje, Západočeši se totiž hned dva dny po výhře v Českých Budějovicích vydají k dalšímu mači, tentokráte na Hanou, kde se utkají s Olomoucí. Zápas vyhlížejí obránce Peter Čerešňák a hlavní kouč Ladislav Čihák.

Mnohokrát zmiňované domácí utkání proti Vervě, které sehráli Plzeňané v LOGSPEED CZ Aréně v pátek, bylo hozeno za hlavu. Na ledě Motoru se indiáni prezentovali v úplně jiném světle. „Myslím si, že jsme se vrátili k naší hře. Proti Litvínovu jsme byli slaboučcí v soubojích, proti Českým Budějovicím jsme si na to dávali pozor, netrápili jsme se s puky v našem obranném pásmu. Chtěli jsme hrát co nejvíce v soupeřově třetině, to nám vyšlo,“ těší Peter Čerešňáka. Svůj pohled na oba výkony z posledních zápasů přidal i trenér Čihák: „V Českých Budějovicích to bylo spíš takové odčinění za výkon s Litvínovem. Oba týmy – Motor i Litvínov – jsou samozřejmě rozdílné, Budějovice hlavně sbírají zkušenosti. My jsme se zaměřili na nás, po hráčích jsme něco chtěli, řekli jsme si to na poradě. Pak z toho byl úplně diametrální rozdíl než v pátek. Jsem rád, že se nám venkovní zápas vydařil. Měli jsme v něm pasáže, kdy jsme soupeře jasně přehrávali, tak bychom se měli i nadále prezentovat.

Tribuny v halách zejí prázdnotou, dá se říci, že se tím stírá výhoda či nevýhoda domácího a venkovního prostředí, s čímž kouč Ladislav Čihák zcela souhlasí: „Myslím si, že stoprocentně. Hlavně u nás, při domácích zápasech, je hodně znát, že jsou tribuny prázdné. Když se dostaneme do útočného pásma, začneme soupeře tlačit, hala začne řvát a hráči se v této atmosféře na ledě prostřídají… Je tak strašně znát, jak to chybí.“ S tímto nezvykem se modrobílí zatím vypořádávají velice dobře, i když jim příznivci obrovsky chybí. „Rozdíl to určitě je. Fanoušci na zápasech prostě chybí, na domácích i venkovních. Na každém stadionu je teď atmosféra specifická. My jsme hlavně rádi, že získáváme body doma i venku, protože sezóna bude ještě dlouhá. Doufejme, že už bez přerušení, na konci se každý bod bude počítat,“ ví obránce Čerešňák.

Právě Peter Čerešňák přispěl již k desátému bodovému zisku v řadě svým prvním gólem v sezóně. Za premiérovou letošní trefu, kterou si připsal na ledě Motoru, byl bek s číslem 14 moc rád: „Určitě, už jsem na to trochu začínal myslet, že by se hodilo, kdybych mohl přispět týmu k výhře nějakým gólem. Potěšilo mě to. Puk jsem jen plácl do chumlu před bránu, myslím, že ho ještě jeden z domácích hráčů tečoval do sítě. Ale počítá se.“ Slovenský obránce zvyšoval v Českých Budějovicích už na 5:1, indiáni tím jen dokázali svou nadvládu v duelu. A potvrdili, že soupeře, který se nachází v dolních patrech tabulky, ani trošku nepodcenili. „Vůbec, vůbec ne! Naše mužstvo má charakter, za tím si stojím. Kluci ví, o co se hraje. Neustále na některé hráče apelujeme, aby byli stoprocentně na zápasy koncentrovaní,“ připomíná Ladislav Čihák.

Nyní se indiáni vydávají na led Hanáků. Stará a známá Olomouc, chtělo by se říci. Škodováci se s Morou v posledních letech potkávají neustále jak v základní extraligové části, tak ve vyřazovacích bojích, moc prostoru na novinky a překvapení v týmech se asi čekat nedá. I když? „Stále se dá něčím překvapit. Ale protože jsme proti sobě nedávno hráli třikrát v play off, navíc se vídáme samozřejmě i během základní části, tak už víme, jak budou hrát, oni to přibližně ví také. S Olomoucí je to vždycky náročný hokej, hrají hodně fyzicky, urputně a zodpovědně. Nebude to lehký zápas. Musíme být zodpovědní na puku, nevymýšlet blbosti, tlačit se jednoduše do brány a být efektivní,“ velí Peter Čerešňák.

Hlavní trenér Ladislav Čihák navíc burcuje, aby se jeho svěřenci drželi hry, kterou předváděli v Českých Budějovicích. Ta přinesla kýžené ovoce i povedený výkon. „Musíme dorážet na soupeře, vyhrávat souboje na jeho polovině, a hlavně dobře hrát s pukem. Pokud nemáte kotouč, nemůžete dát gól, to je logické,“ hlásí plzeňský kouč, který na závěr svého povídání doplňuje: „V Olomouci nás čeká urputný a bojovný zápas. Známe je velice dobře, jsou to velcí makáči. Možná to bude podobné utkání jako v Budějovicích, hodně bruslivé a plné soubojů. My musíme náš výkon proti Motoru zopakovat, abychom ho potvrdili.“


Související články

Poprvé od začátku ledna vyráží Plzeň bojovat do Olomouce!

Preview

OLO - PLZ 1:2pp - Indiáni zapisují devátou výhru v řadě!

Report

Vzpomněl jsem si, jak nepříjemné je hrát proti Olomouci, směje se Pavel Musil

Ohlasy

Aktuálně na webu

Ohlasy 50. kolo

Jsem rád, že na začátek mého návratu přišel takový zápas, říká Tomáš Mertl

PLZ - ZLN 7:0

PLZ - ZLN 7:0 - Jasná výhra ve znamení návratu Tomáše Mertla!

Rozhovor před PLZ – ZLN

​Už jsme v play off, Zlín musíme bezpodmínečně porazit, říká David Jiříček