Václav Pletka #88

Václav Pletka #88: V sobotu to musíme urvat!

Zlín - Jedním z hlavních hráčů Plzně ve čtvrtém utkání na ledě Zlína byl Václav Pletka, který dal branku a byl i blízko rozhodující brance, ale nakonec odcházel společně s celým týmem zklamaný.

Dokázali jste dotáhnout tříbrankové manko, přesto to nestačilo…
Je to play-off a my jak jsme vyhráli první zápas o gól dvacet vteřin před koncem zápasu, oni si to vybrali dneska. Kdo to viděl dneska, tak musí říct, že jsme byli dneska lepší, ale nakonec jsme si to prohráli sami. Je to teď 2:2 a začíná se od začátku, My musíme v tom domácím zápase hrát jako dneska.

Vaše aktivita začala až od druhé třetiny a také jste se poprvé dali gól až po čtyřech třetinách…
Hráli jsme dost v oslabení a nemohli jsme se dostat do tempa. Pak jsme se do toho začali dostávat a za stavu 4:1 jsme se dotáhli, ale ten třetí bod jsme nakonec nedotáhli na naší stranu. Chyběl nám kousek.

Chyběl ten kousek při přesilovce ve třetí třetině?
Asi jo, trefili jsme asi tři tyčky, Takové je hold play-off. Jak říkám, my jsme si asi nezasloužili vyhrát v prvním zápase, kdy byl Zlín lepší, dnes se to obrátilo.

Tomáš Vlasák byl po utkání hodně zklamaný, dokonce brečel a několikrát se vám omlouval...
Jednou udělá chybu Pavel, podruhé Petr, je to prostě hokej. My jsme hlavně pustili Zlín do náskoku 4:1. Kdyby se to nestalo tak věřím, že bychom to urvali. Série ale pokračuje a máme nyní před sebou domácí zápas. Je to už historie.

A omlouval Tomáš Vlasák hodně?
Tak stane se, musíme to hodit za hlavu. Chyba nebyla na straně Tomáše, ale na straně celého týmu, že jsme to neurvali dřív. Začali jsme hrát pozdě!

Jak hrát v tom dalším zápase?
My musíme pokračovat v tom výkonu jako dnes ve druhé půlce zápasu a musíme to v sobotu urvat.