Vampola zdemoloval Slavii! Excelentní týmový výkon, zářil čerstvý reprezentant

Praha - Indiáni vyplenili vysočanskou arénu a natahují svoji sérii do obludných rozměrů! Dvanáct zápasů v řadě bodovali, poosmé vyhráli, šňůra bodů Martina Straky má šestnáctý korálek, ale hlavní postavou Plzně byl tentokrát reprezentant Petr Vampola, který si připsal hattrick a celkově pět(!) bodů (3+2). Stovky plzeňských fanoušků v hale pěly chválu, Vampola jim ji vracel. „Není co dodat, diváci fantastičtí. Za všechny kluky jim musím poděkovat, i za atmosféru doma.“ Premiérový extraligový gól si připsal Jan Stránský.

Slávisté se dostali do vedení v 5. minutě, ale zhruba od poloviny první třetiny jen sledovali show Petra Vampoly. Plzeňský centr stačil během 7 minut a 12 sekund zkompletovat hattrick! „Dal jsem tři góly, napadalo to tam, měl jsem i štěstíčko, ale hlavně je to zásluha celého týmu. Všichni hráli parádně, makali, byl to excelentní týmový výkon,“ sypal ze sebe spokojený forvard. Po prvním lahůdkovém gólu dvakrát zaváhal gólman Orct, nejprve nezkrotil lehkou dorážku a poté si nepohlídal odraz od zadního mantinelu. „Je to všechno moje vina, nemám co dodat,“ smutnil gólman Slavie.

Po zásahu Vostřáka se Orct odebral na střídačku, ale náhradníkovi Nerudovi se také příliš nedařilo.Tečovanou ránu Dreslera ani skrytou lehkou střelu Bendy od modré zkrotit nedokázal. Ve 43. minutě navíc vyjel Neruda k mantinelu, ale našel pouze hůl Jana Stránského, který sice neměl úplně jednouduchou úlohu, ale svůj první extraligový gól si nenechal ujít, 3:7. „Kdyby to bylo i s gólmanem, byl bych raději,“ smál se viditelně šťastný mladík. „Ale radost je to veliká." A puk? „Jasně, mám,“ ukazuje s úsměvem obsah pravé kapsy.

Premiérový gól Stránského se nakonec ukázal jako velmi důležitý, Plzeň totiž dovolila soupeři snížit až na 5:7. „Byla to komplikace, ale Slavie hraje takový hokej. Nakonec rozhodlo srdíčko,“ říká autor hattricku. „Ale přijeli jsme vyhrát, jsme druhý, chceme být první, chceme být nahoře.“ Porazit Slavii se Plzni povedlo až na sedmý pokus, počítáme-li i loňské semifinále. A hned si diváci přišli na své, 12 gólů nepadá v každém zápase. „Byl to hurá hokej,“ glosoval zápas Stránský, který si zahrál letos již v mnoha útocích. „Jedině dobře, zkusím jiné hráče, zvýší mi to sebevědomí,“ tváří se spokojeně hráč s číslem 91.

Jeden z nejlepších zápasů v plzeňském dresu sehrál Petr Vampola, který po celý zápas řádně větral obranu Slavie. „Poslední dobou mi to lepí, jako tým hrajeme výborný hokej a pak jdou nahoru i výkony jednotlivců. Tým je tu opravdu výborný,“ popisuje Vampola. Motivaci měl i kvůli přítomnosti reprezentačního kouče Růžičky. „Určitě mi těší, že tu u toho byl pan Růžička. Jsem šťastný, že můžu jet na Slovensko a pokud se dostanu i do Ruska, budu rád.“ Na reprezentační akci může vyrazit s pocitem dobře odvedené práce v klubu, Plzeň je o skóre druhá za Zlínem a právě hráče PSG přivítá ve šlágru 34. kola den před Štědrým dnem, kdy se extraliga znovu rozjede.