Vrátí se Plzeňáci domů jako čtvrtfinalisté?

Stav 2:0 na zápasy pro Plzeň splnil představy plzeňských hráčů a fanoušků o ideálním vstupu do série předkola play-off s Oceláři Třinec. Plzeňákům se dařilo na všech frontách, první dva útoky zařídily 9 z 10 gólů, obrana prokázala pevnost, výborné výkony předvádí gólman Jan Chábera. Šňůra vítězství je natažena již na sedm zápasů. K postupu do čtvrtfinále je však třeba ještě jeden krok, učinit jej mohou hokejisté Lasselsbergeru Plzeň na severu Moravy, kde sehrají ve středu od 17:00 a případně ve čtvrtek další utkání předkola. Ukončí Plzeň na třineckém ledě pětileté čekání na play-off?

Předkolo play-off:
HC Lasselsberger Plzeň - HC Oceláři Třinec
Stav série: 2:0 (4:2, 6:1)

Emoce na ledě i v hledišti

Dva úvodní zápasy doprovodily na ledě i v hledišti emoce. Z míry se snažili plzeňští fanoušci vyvést gólmana Martina Vojtka ostřejšími výrazy, třinecký gólman kontroval obscénním gestem. Diváků však celkově dorazilo na předkolo spíše podprůměrný počet, tedy na plzeňské poměry. Tribuny prázdnotou nezely, ovšem průměr 5 750 diváků je daleko za plzeňskými možnostmi.

Příznivci Pardubic, ale i pražské Slavie, jistě upírají na sérii Třince s Plzní pozornost. V případě plzeňského úspěchu dojde k repete čtvrtfinálové série ze sezóny 2003-04 Plzně s Pardubicemi, zároveň by se obhájci titulu ze Slavie mohli těšit na lepšího z dvojice Vítkovice-Liberec, v němž mají navrch Vítkovičtí (2:0 na zápasy). Plzeňáci na severu Moravy mohou potvrdit svoji pozici třetího nejlepšího týmu na hřištích soupeřů v základní části, Třinec byl naopak ve využití domácího prostředí čtvrtý nejhorší. Jednoduchou práci však mít Plzeňáci rozhodně nebudou, nepříznivý stav přinutí Třinecké hrát na hranici rizika a fyzického vypětí.

HC OCELÁŘI TŘINEC

Třinecký tým dlouhá léta platil za útočný tým. První dvě utkání se skóre 10:3 pro Plzeň však tuto pověst nepotvrdila. Při hře 5 proti 5 se Oceláři prosadili za 120 minut pouze jednou díky povedené střele Róberta Tomíka. Zbylé dva góly vstřelili Třinečtí ve výborně sehraných dvojnásobných přesilách zásluhou střel Lubomíra Sekeráše a Jozefa Baleje, zřejmě nejlepšího muže v třineckém dresu v prvních dvou zápasech. Ani při nerovném počtu hráčů na ledě se však Třineckým příliš nedaří. Pětkrát inkasovali v oslabení, jednou dokonce při vlastní přesilové hře, kdy třinecké obraně upláchla dvojice Vlasák-Straka a překonala gólmana Martina Vojtka, který inkasoval celkem 9 gólů a má úspěšnost zákroků 86,57 %.

Sestava Třince z posledního utkání:
Vojtek – D. Seman, Malec, Anderson, Sekeráš, Rangl, Gureň, Vosátko, Výtisk – Balej, Polanský, Hašek – D. Květoň, Peterek, D. Moravec – Pánik, Kováčik, Seber – Tomík, V. Polák

Pro nemoc scházel Ocelářům gólman Roman Čechmánek a útočník Petr Kanko, zraněný je Rostislav Martynek.

Nejproduktivnější hráč: Róbert Tomík, Lubomír Sekeráš, Jozef Balej 1 (1+0)
Nejlepší střelec: Róbert Tomík, Lubomír Sekeráš, Jozef Balej - 1
Nejtrestanější hráč: Jiří Polanský, Tomáš Malec, Jiří Hašek - 4
Nejlepší v +/-: Janis Andersons, Jiří Hašek, Tomáš Malec, Patrik Lušňák, David Květoň 0
Nejhorší v +/-: Róbert Tomík -3

HC LASSELSBERGER PLZEŇ

Naopak Plzeň své herní a střelecké probuzení ze závěru základní části přenesla i do zápasů předkola. Členové prvního útoku Vostřák-Straka-Vlasák nastříleli 5 gólů. Tomáš Vlasák zaznamenal ve dvou zápasech 6 bodů (1+5), Martin Straka bodů 4 (3+1), střelecky ožil i Jaroslav Kracík, který nastřádal 3 góly k nimž přidal 1 asistence. Po jednom gólu nastříleli Roman Tomas, Pavel Vostřák a Mario Cartelli. Tribuny však netleskaly pouze pohledným útočným souhrám, Plzeň naplno předvedla i zlepšenou obrannou hru. Spolehlivý výkon ukázal i plzeňský brankář Jan Chábera, jenž se blýskl zejména za stavu 0:0 ve druhém zápase klíčovým zákrokem proti třineckému Páníkovi. Celková úspěšnost plzeňského gólmana je 96,51 %.

Sestava Plzně z posledního utkání:
Chábera - Čakajík, Smrek, Cartelli, Redlihs, Benák, Pácal, Dresler - Vostřák, M. Straka, Vlasák - Tomas, Kracík, Matějovský - Adamský, Jan Kovář, Dvořák - Kubica, Kubalík, Laš

Druhý zápas nedohrál obránce Peter Smrek, v Třinci by již měl být trenérům k dispozici.

Nejproduktivnější hráč: Tomáš Vlasák 6 (1+5)
Nejlepší střelec: Martin Straka, Jaroslav Kracík 3
Nejtrestanější hráč: Radek Matějovský 6
Nejlepší v +/-: Peter Smrek, Martin Čakajík, Jaroslav Kracík +3
Nejhorší v +/-: Tomáš Pácal, Jan Kovář -1


Fotogalerie

Související články

PLZ - TRI 6:1 - Modrobílí zválcovali Oceláře a chybí jim jediné vítězství k postupu do čtvrtfinále play - off!

Report

Poslední krok je nejtěžší, ví Tomášové Vlasák a Pácal

Ohlasy

Aktuálně na webu

7. kolo EHL: CEB - PLZ 3:2

7. kolo EHL: CEB - PLZ 3:2 - Plzeňští gameři po velkém boji prohráli s Motorem

Rozhovor před PLZ - KVA

Proti Karlovým Varům je to vždycky něco jiného, chceme urvat další tři body, hlásí Filip Suchý

Prodloužení smlouvy s Pourem

HC Škoda Plzeň prodloužil smlouvu s Jakubem Pourem

×
Dnes v 17:20 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Energie Karlovy Vary