Vůbec nevím, co šel rozhodčí kontrolovat, divil se Zdeněk Kubica u svého vyrovnávacího gólu

P l z e ň - Ač Zdeněk Kubica vstřelil vyrovnávací gól, svůj první v letošní extraligové sezóně, radost z něj nakonec příliš neměl. Indiánům domácí utkání s Třincem příliš nevyšlo, dvě třetiny dotahovali dvougólové manko. K náporu se modrobílí nadechli na začátku 3.třetiny, když Kubica vyrovnal na 3:3. "Jen tak jsem plácl do puku, ten naštěstí propadl brankáři mezi nohama," popsal svou trefu útočník. V nájezdech však opět plzeňští válečníci neuspěli.

Petr Vampola

Dvě třetiny jste se nemohli dostat do zápasu, čím to bylo?
To je náš dlouhodobý problém. Chvíli hrajeme špatně, pak zase hrajeme dobře.

Zaskočil vás soupeř něčím?
Nemyslím, že by nás nějak zaskočil. Hodnocení hry mi asi nepřísluší, od toho jsou spíše trenéři. Prostě jsme hráli špatně. Chytli jsme se až ve třetí třetině, zlepšili jsme se a dali dva góly. Možná jsme ten zápas mohli ještě vyhrát, měli šance, ale to se nám nepovedlo.

Vy sám jste měl velkou šanci – únik v prodloužení. Pak jste jel ještě samostatný nájezd…
Asi jsem odehrál nejhorší zápas v kariéře. Stydím se za to, co jsem dneska předvedl nejen při těch mých dvou šancích.

Tohle byla třetí prohra v samostatných nájezdech v řadě, co je třeba zlepšit?
Nehrát nájezdy. Vyhrát v základní hrací době.

Zdeněk Kubica

Mohl byste popsat svůj vyrovnávací gól?
Honza Stránský nastřelil puk, Martin Heřman zajel za bránu, hodil puk mně, já do něj jen tak plácl a brankáři propadl mezi nohama.

Musel ho potvrdit až video rozhodčí, vy osobně jste si byl jistý, že bude platit?
Ano, byl jsem si stoprocentně jistý, že to byl gól. Vůbec nevím, co šel rozhodčí kontrolovat.

K velkému náporu jste se nadechli až na konci, co se ze začátku dělo?
Špatný vstup do zápasu jsme měli už v Liberci – dostali jsme rychlý gól. Tady taky, a to nás trošku položilo. Do poslední třetiny se udělaly změny v sestavě a alespoň se nám podařilo vyrovnat.

Měli jste velké množství přesilovek, ale opět jste žádnou nevyužili, co je třeba zlepšit?
Musíme začít víc střílet, tlačit se do branky, tečovat a dávat ušmudlané góly, jako dávají ostatní týmy.

Václav Benák

Kde vidíte příčiny již třetí domácí porážky v řadě?
Nevím. Asi je to tím, že venku spíše vyčkávám, zatímco doma chceme hrát nátlakový hokej. Jenže k němu je třeba dobré bruslení, které jsme dnes dvě třetiny neměli a podle toho celý zápas vypadal.

Chyběli vám síly?
Určitě to není nedostatkem sil, vždyť je začátek ligy, každý musí mít ještě sílu. Takové zápasy někdy jsou, člověk se snaží, ale nohy nejdu. Dvě třetiny jsme byli slabší v osobních soubojích, pak jsme do toho trochu šlápli a jsme vděční za remízu.