Vyhoupne se Plzeň na první místo?

Plzeň – V rámci jednatřicátého kola odcestují modrobílí na led Mladé Boleslavi. A cesta bude jistě příjemná. Indiáni mají v zádech pět zápasů s plným bodovým ziskem, celkově devět, ve kterých získali alespoň bodík jeden. Svěřenci Vladimíra Čermáka ovšem nebudou snadným soustem, naposledy vyhráli na ledě Karlových Varů. Který z týmů bude mít po tomto kole větší důvod k radosti?

BK MLADÁ BOLESLAV
vs.
HC PLZEŇ 1929

Metrostav Aréna, Mladá Boleslav
6. prosince 2009
31. kolo hokejové O2 extraligy

Mladá Boleslav sehrála s Plzní od svého postupu mezi hokejovou smetánku prozatím šest utkání, pouze jednou dokázala modrobílé porazit – paradoxně na jejich ledě 0:3. Indiáni dokázali vyloupit Metrostav Arénu při své každé návštěvě – 2:1, 2:1, letos 3:2, když vítěznou brankou vstřelil Martin Heřman. Doma pak Západočeši prohrávali až do 48. minuty, kdy se prosadil Tvrdík, který v o sedm minut později i otočil vývoj utkání. Jak tomu bude nyní?

Proti známým tvářím

Peter Fabuš opustil šiky Západočechů již před sezónou a za svůj nový tým zatím válčí přesvědčivě. Se sedmnácti získanými body platí za třetího nejproduktivnějšího hráče Boleslavských. Proti Plzni se však zatím neprosadil. To Jaroslav Kracík poprvé v kariéře hájí barvy jiného celku, proti Plzni ale podle dohody obou klubu nenastoupí. V prvních dvou zápasech si připsal vždy po asistenci. Proti "svým" nastoupí i Benda a Král.

Schwarz chytil formu

Nadějný gólman Marek Schwarz dokazuje, že je pro Boleslav pravou oporou. Druhý nejvíce vytěžovaný gólman ligy, po Kopřivovi z Kladna, který ovšem odchytal o více než zápas více, doslav drží svůj tým nad vodou. S procentuální úspěšností zákroků nad 92% patří mezi TOP 5 gólmanů ligy. Výsledek jeho práce? Poslední zápas sehrál v Karlových Varech – poměr střel? 55:18. Výsledek? 2:3 sn. Třiadvaceti letý gólman jasně dokazuje, jaký faktor rozhoduje v moderním hokeji.

Plzeň a Boleslav mají opačné osudy

Modrobílí mají na svém kontě osm pokusů o získání bolusového bodu a pouze jeden úspěch. Boleslavští naopak osm pokusů a šest získaných. Západočeši ze čtyř pokusů ani jednou neuspěli na nájezdy a pouze jednou vyhráli v prodloužení – doma s Vítkovicemi. Naopak svěřenci Vladimíra Čermáka naopak pětkrát uspěli v penaltách, naposledy v Karlových Varech a pouze jednou padli v prodloužení – v Českých Budějovicích.

Fenomén Straka, série Plzně i neuvěřitelný Benda

Plzeňský kapitán Martin Straka zatím nastoupil k šestadvaceti zápasům a pouze ve čtyřech nebodoval! A sice v prvním kole v Brně, následně pak právě v Mladé Boleslavi, doma s Pardubicemi a v Českých Budějovicích. Aktuálně drží sérii třinácti zápasů, ve kterých získal alespoň bod v řadě! Jeho tým zase bodoval v posledních devíti zápasech a v celé sezóně zatím nezískal alespoň bod pouze v pěti případech.
Plzeňský univerzál Jan Benda v souboji s Českými Budějovicemi rozšířil svou bodovou sbírku na dvacet, při neuvěřitelné bilanci 0+20. V kanadském bodování ligy mezi obránci tak dotáhl Vladimíra Sičáka z Vítkovic.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

BK Mladá Boleslav:

Postavení v tabulce: 10.
Počet bodů: 44
Počet vstřelených branek: 80
Počet inkasovaných branek: 81
Nejproduktivnější hráč: Richard Král 25 (14+11)
Nejlepší střelec: Richard Král - 14 branek
Nejlepší nahrávač: Tomáš Sýkora, Richard Král – 11 asistencí
Nejtrestanější hráč: Jaroslav Kasík – 93 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Richard Král +8
Nejhorší hráč v bodování +/-: Jaroslav Kasík, Zdeněk Bahenský -5

HC Plzeň 1929:

Postavení v tabulce: 2.
Počet bodů: 57
Počet vstřelených branek: 88
Počet inkasovaných branek: 77
Nejproduktivnější hráč: Martin Straka 35 (15+20)
Nejlepší střelec: Martin Straka - 15 branek
Nejlepší nahrávač: Martin Straka, Jan Benda - 20 asistencí
Nejtrestanější hráč: Jan Benda, Jaroslav Modrý – 49 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Petr Vampola +9
Nejhorší hráč v bodování +/-: Jan Dresler -8

Výsledky z posledního kola

HC Energie Karlovy Vary 2
BK Mladá Boleslav 3sn
(1:2, 1:0, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Košťál (Skuhravý, Kumstát), 32. Košťál (Parýzek) - 3. Macho (Kracík, Fabuš), 6. Fabuš (Frolo), rozhodující sam. nájezd Král.
BK Mladá Boleslav: Schwarz (3. a 4. série nájezdů Valent) – Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Lehikoinen, Frolo, Jindra – Pabiška, Král, Sup – Nouza, Sýkora, Boháč – Fabuš, Kracík, Macho – Bahenský, Vrbata, Handlovský - Krejčík.
Trenéři:Čermák, Šejba.

HC Plzeň 1929 5
HC Mountfield 1
(0:0, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 22. Vampola (Dresler, Hvila), 26. Straka z tr. střílení, 30. Modrý (Benda, Vlasák), 46. Straka (Vlasák, Benda), 47. Vampola (Modrý) – 53. Gulaš (Mikeska, Květoň).
HC Plzeň 1929: Pöpperle - Jeřábek, Jiří Hanzlík, Benda, Modrý, Benák, Dresler, O´Brien - Vostřák, M. Straka, Vlasák - Hvila, Vampola, Adamský - Scofield, M. Heřman, Dvořák - Stránský, Jan Kovář, Lev - Pitule.
Trenéři: Jelínek, Razým a Pejchar.