Vyhoupne se Plzeň na první místo?

Plzeň – V rámci jednatřicátého kola odcestují modrobílí na led Mladé Boleslavi. A cesta bude jistě příjemná. Indiáni mají v zádech pět zápasů s plným bodovým ziskem, celkově devět, ve kterých získali alespoň bodík jeden. Svěřenci Vladimíra Čermáka ovšem nebudou snadným soustem, naposledy vyhráli na ledě Karlových Varů. Který z týmů bude mít po tomto kole větší důvod k radosti?


BK MLADÁ BOLESLAV
vs.
HC PLZEŇ 1929

Metrostav Aréna, Mladá Boleslav
6. prosince 2009
31. kolo hokejové O2 extraligy

Mladá Boleslav sehrála s Plzní od svého postupu mezi hokejovou smetánku prozatím šest utkání, pouze jednou dokázala modrobílé porazit – paradoxně na jejich ledě 0:3. Indiáni dokázali vyloupit Metrostav Arénu při své každé návštěvě – 2:1, 2:1, letos 3:2, když vítěznou brankou vstřelil Martin Heřman. Doma pak Západočeši prohrávali až do 48. minuty, kdy se prosadil Tvrdík, který v o sedm minut později i otočil vývoj utkání. Jak tomu bude nyní?

Proti známým tvářím

Peter Fabuš opustil šiky Západočechů již před sezónou a za svůj nový tým zatím válčí přesvědčivě. Se sedmnácti získanými body platí za třetího nejproduktivnějšího hráče Boleslavských. Proti Plzni se však zatím neprosadil. To Jaroslav Kracík poprvé v kariéře hájí barvy jiného celku, proti Plzni ale podle dohody obou klubu nenastoupí. V prvních dvou zápasech si připsal vždy po asistenci. Proti "svým" nastoupí i Benda a Král.

Schwarz chytil formu

Nadějný gólman Marek Schwarz dokazuje, že je pro Boleslav pravou oporou. Druhý nejvíce vytěžovaný gólman ligy, po Kopřivovi z Kladna, který ovšem odchytal o více než zápas více, doslav drží svůj tým nad vodou. S procentuální úspěšností zákroků nad 92% patří mezi TOP 5 gólmanů ligy. Výsledek jeho práce? Poslední zápas sehrál v Karlových Varech – poměr střel? 55:18. Výsledek? 2:3 sn. Třiadvaceti letý gólman jasně dokazuje, jaký faktor rozhoduje v moderním hokeji.

Plzeň a Boleslav mají opačné osudy

Modrobílí mají na svém kontě osm pokusů o získání bolusového bodu a pouze jeden úspěch. Boleslavští naopak osm pokusů a šest získaných. Západočeši ze čtyř pokusů ani jednou neuspěli na nájezdy a pouze jednou vyhráli v prodloužení – doma s Vítkovicemi. Naopak svěřenci Vladimíra Čermáka naopak pětkrát uspěli v penaltách, naposledy v Karlových Varech a pouze jednou padli v prodloužení – v Českých Budějovicích.

Fenomén Straka, série Plzně i neuvěřitelný Benda

Plzeňský kapitán Martin Straka zatím nastoupil k šestadvaceti zápasům a pouze ve čtyřech nebodoval! A sice v prvním kole v Brně, následně pak právě v Mladé Boleslavi, doma s Pardubicemi a v Českých Budějovicích. Aktuálně drží sérii třinácti zápasů, ve kterých získal alespoň bod v řadě! Jeho tým zase bodoval v posledních devíti zápasech a v celé sezóně zatím nezískal alespoň bod pouze v pěti případech.
Plzeňský univerzál Jan Benda v souboji s Českými Budějovicemi rozšířil svou bodovou sbírku na dvacet, při neuvěřitelné bilanci 0+20. V kanadském bodování ligy mezi obránci tak dotáhl Vladimíra Sičáka z Vítkovic.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

BK Mladá Boleslav:

Postavení v tabulce: 10.
Počet bodů: 44
Počet vstřelených branek: 80
Počet inkasovaných branek: 81
Nejproduktivnější hráč: Richard Král 25 (14+11)
Nejlepší střelec: Richard Král - 14 branek
Nejlepší nahrávač: Tomáš Sýkora, Richard Král – 11 asistencí
Nejtrestanější hráč: Jaroslav Kasík – 93 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Richard Král +8
Nejhorší hráč v bodování +/-: Jaroslav Kasík, Zdeněk Bahenský -5HC Plzeň 1929:

Postavení v tabulce: 2.
Počet bodů: 57
Počet vstřelených branek: 88
Počet inkasovaných branek: 77
Nejproduktivnější hráč: Martin Straka 35 (15+20)
Nejlepší střelec: Martin Straka - 15 branek
Nejlepší nahrávač: Martin Straka, Jan Benda - 20 asistencí
Nejtrestanější hráč: Jan Benda, Jaroslav Modrý – 49 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Petr Vampola +9
Nejhorší hráč v bodování +/-: Jan Dresler -8

Výsledky z posledního kola

HC Energie Karlovy Vary 2
BK Mladá Boleslav 3sn
(1:2, 1:0, 0:0 – 0:0)


Branky a nahrávky: 7. Košťál (Skuhravý, Kumstát), 32. Košťál (Parýzek) - 3. Macho (Kracík, Fabuš), 6. Fabuš (Frolo), rozhodující sam. nájezd Král.
BK Mladá Boleslav: Schwarz (3. a 4. série nájezdů Valent) – Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Lehikoinen, Frolo, Jindra – Pabiška, Král, Sup – Nouza, Sýkora, Boháč – Fabuš, Kracík, Macho – Bahenský, Vrbata, Handlovský - Krejčík.
Trenéři:Čermák, Šejba.

HC Plzeň 1929 5
HC Mountfield 1
(0:0, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 22. Vampola (Dresler, Hvila), 26. Straka z tr. střílení, 30. Modrý (Benda, Vlasák), 46. Straka (Vlasák, Benda), 47. Vampola (Modrý) – 53. Gulaš (Mikeska, Květoň).
HC Plzeň 1929: Pöpperle - Jeřábek, Jiří Hanzlík, Benda, Modrý, Benák, Dresler, O´Brien - Vostřák, M. Straka, Vlasák - Hvila, Vampola, Adamský - Scofield, M. Heřman, Dvořák - Stránský, Jan Kovář, Lev - Pitule.
Trenéři: Jelínek, Razým a Pejchar.


Související články

MBL-PLZ 3:4pp - Plzeň se vyhoupla na špici tabulky!

Report

Z Boleslavi se dvěma body a pozicí lídra. Jen dílčí úspěch, ví Jiří Hanzlík

Ohlasy

Aktuálně na webu

Reprezentace U18

MS se blíží, osmnáctka chystá další přípravný kemp!

Preview 52. kolo

Cílová rovinka! Poslední duel základní části přivane do Plzně Olomouc!

Ohlasy 51. kolo

Stát se ještě může cokoliv, shodují se po další vysoké výhře Mertl s Gulašem