Vyloupí indiáni po pěti zápasech Zlín?

Plzeň – K dalšímu těžkému duelu vyjíždějí indiáni v rámci posledního zápasu první čtvrtiny Tipsport extraligy. Představí se na ledě Zlína. Naposledy se oba soci utkali v pozici lídra a druhé celku, nyní, po nepříliš vydařeném startu obou mužstev do nového ročníku, půjde o souboj desátého s dvanáctým. Oba soci v posledním kole naplno bodovali, Zlín si doma poradil s Karlovými Vary, Plzeň s Třincem. Komu se ale podaří výhru potvrdit?

PSG Zlín
HC PLZEŇ 1929

Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín
19. října 2010
13. kolo hokejové Tipsport extraligy

V první loňském vzájemném měření sil překonal Sedláčka v ČEZ Aréně již po necelé minutě Scofield, za chvilku ovšem odpověděl explzeňský Důras a zápas nakonec vyhráli hosté v samostatných nájezdech. Nástup do odvety se Indiánům příliš nepovedl a již po osmi minutách prohrávali o dvě branky. Přestože domácí žádný další gól nepřidali, nedokázala Plzeň srovnat a padala 1:2. Na západě Čech diváci neviděl branku dvaačtyřicet minut. Pak ovšem slavili tři přesné zásahy modrobílí a vyhráli 3:0. Naposledy se oba tábory střeli před více než osmi měsíci a pravou nohou vstoupili do střetnutí hosté, domácí ovšem během necelých čtyř minut třemi zásahy dokonale otočili vývoj a dokráčeli k pohodlnému vítězství v poměru 4:1, jak s nyní bude dařit svěřencům kouče Jelínka na stadionu Luďka Čajky?

-----------------------------------------------------------------------------------

Z červeného do žlutého

Je dvojnásobným juniorským mistrem světa, před čtyřmi lety vyhrál se Spartou i extraligu. Okusil švédskou i finskou ligu, draftován byl Pittsburghem, v našich luzích a hájích oblékal dres Znojma, Sparty, Třince a Plzně. Nyní se však trošku nečekaně stěhuje do Zlína na hostování do 31. ledna s možnou opcí do konce sezóny. Devětadvacetiletý Tomáš Duba měl druhým rokem tvořit rovnocennou dvojku s Peterem Hamerlíkem, jenže se oba v úvodních kolech zranili a povolán byl Martin Vojtek. Ten se po roční pauze opět vydal do brankoviště hájit klec Ocelářů, tehdy se loučil prohrou v Plzni v předkole paly-off 0:3. A zaujal svými výkony natolik, že tři kvalitní gólmany si Třinec nemohl dovolit, „Černého Petra“ tak po zájmu Zlína dostal právě Duba, jenž nastoupil hned v prvním utkání za PSG, navíc vítězně. Postaví se i Plzni?

Zlín drží tým pohromadě

Jestli jsme vám v minulých preview na zápasy psali o velkých změnách v kádrech daných týmů, dnes nemáme prakticky o čem vás informovat. Do kádru PSG za celý rok 2010 přišla pouze !čtveřice! hráčů. Již v lednu, tedy průběhu loňského ročníku, doplnil útočné šiky Jaroslav Kristek z Karlových Varů, později přišel Tomáš Sýkora z Mladé Boleslavi. Až nevydařený vstup do nové sezóny zapříčinil další příchody. Z Chomutova nedávno posílil obranný val o Jakuba Grofa z Chomutova a brankáře Dubu z Třince.

Hamrlík je na čísle 800

Velká ikona zlínského hokeje Martin Hamrlík odehrál v rámci devátého kola hokejové Tipsport extraligy již svůj osmistý zápas v naší nejvyšší soutěži. Svou porci duelů postupně rozmělnil do sedmnácti sezón, nikdy nenastoupil za jiný tým. "Tělo se určitě ve čtyřiceti nebo pětačtyřiceti zeptá, cos dělal vole, že jsi tak zdevastovaný. Budu hrát do té doby, dokud to půjde a budu na ledě platný. Až jednoho rána nevstavu, tak prostě nepřijdu," uzavřel spolehlivý obránce úvahy nad koncem kariéry pro internetové stránky svého klubu.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Plzeň 1929:

Postavení v tabulce: 10.
Počet bodů: 16
Počet vstřelených branek: 35
Počet inkasovaných branek: 44
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Vlasák 19 (9+10)

Počet inkasovaných branek: 38
Nejproduktivnější hráč: Petr Leška 16 (7+9)

(1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 18. Vlasák (Straka), 29. Johnson (Lammers, St. Pierre), 50. J. Heřman (Lammers) – 48. Vágner (Zíb, Bonk).
HC Plzeň 1929: Mazanec (Halmoši) - Jeřábek, Jiří Hanzlík, St. Pierre, Dresler, Benák, Modrý, Frolo - P. Sýkora, M. Straka, Vlasák - Vostřák, Jan Kovář, Johnson - J. Heřman, M. Heřman, Dvořák - Stránský, Tvrdík, Lev - Lammers.

PSG Zlín 5
HC Energie Karlovy Vary 3
(3:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Rachůnek (Galvas, Švrček), 30. Vlach (Kubiš), 47. Důras (Švrček), 55. Balaštík (Leška, Sivák), 56. Balaštík - 9. Melenovský (Kumstát, Nosek), 26. Nosek (Čutta, Skuhravý), 57. Zaťovič (Čutta).
PSG Zlín: Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Holík, Balán, F. Čech.