Začíná druhá čtvrtina extraligy, Plzeň jede do Vítkovic

P l z e ň - Extraliga má za sebou úvodních třináct kol. Hokejisté LASSELSBERGERu do druhé čtvrtiny základní části vstoupí na ledě Vítkovic, se kterými letos v prvním kole remizovali 2:2. Vítkovice čeká druhý duel že série čtyř zápasů, které odehrají doma. Plzeňští trenéři budou mít k dispozici poprvé mladého útočníka Jakuba Šindela, který na západ Čech přišel ve čtvrtek ze Sparty. Do Prahy naopak putoval Josef Straka.

Utkání Vítkovice - Plzeň startuje ve vítkovické ČEZ Aréně v pátek v 17,00!

Ze sedmé příčky vstupují hokejisté Vítkovic do druhé čtvrtiny extraligových bojů. „V první čtvrtině jsme nasbírali dvacet bodů. Kdyby to tak bylo pokaždé, bude to dobré,“ řekl idnes.cz hlavní trenér Vladimír Vůjtek. Vítkovickým se příliš nedaří ve venkovních zápasech. Na ledě soupeře dokázali Moravané uloupit jen pět bodů. „Nechci to zakřiknout, ale doufám, že příště přivezeme více bodů,“ říká vítkovický kapitán Šimíček. Doma jsou naopak Vítkovice úspěšné, v ostravské ČEZ Areně dosud neprohrály. Nejvíce se daří útoku Romana Šimíčka na křídlech s Hubáčkem a Irglem. Všichni tři obsadili čelo klubového bodování. Dohromady zatím nasbírali 28 kanadských bodů. "Je to ideálně složená trojka. Roman Šimíček umí rozbít obranu a přihrát puk svým rychlým a technicky dobře vybaveným křídlům. Dokud jim to bude Šimíček dávat, tahle lajna bude fungovat. Zatím je to naše nejstabilnější formace," chválí Vůjtek své svěřence v rozhovoru idnes.cz

Bratrský souboj

Jen málo extraligovým hráčům se podaří, že si zahrají v nejvyšší soutěži proti svému bratrovi. Bratři Padělkovi proti sobě nastupují již delší dobu. Aleš v současné době za Plzeň, Ivan za Vítkovice. Alešovi se po výměně do Plzně dařilo, vede klubovou tabulku střelců. Ivan zažil pozvolnější vstup do nové sezóny, prosazovat se začal až v posledních zápasech. Ve 12 utkáních si připsal 3 kanadské body za dvě branky a nahrávku. „Jistěže sleduji, jak se bráchovi daří, vede se mu velmi dobře. Já mu to přeji, že střílí branky a boduje. Snad je ještě dost času abych ho dohnal,“ řekl Ivan Padělek v rozhovoru pro hc-vitkovice.cz

Vzájemný zápas

Novou sezónu začal LASSELSBEGER domácím utkáním s Vítkovicemi. Po polovině zápasu vedly Vítkovice již 2:0, v 38. minutě ale k obratu zavelel Josef Straka, jenž vsítil kontaktní gól. První bod sezony pak modrobílým přisoudil Milan Nedoma čtrnáct sekund před koncem třetí třetiny, když střelou z voleje propálil Pince.

HC Lasselsberger Plzeň - HC Vítkovice 2:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 38. J. Straka (Adamský, Vorel), 60. Nedoma (J. Straka, Andrašovský) - 15. Köhler (Chmelíř), 33. Dresler (R. Procházka, Štefanka). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 5 763. Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 0:2, 2:2