Plzeň – Jednapadesát duelů aktuální sezóny je minulostí, základní část se nyní uzavře. Indiáni se devětkrát v řadě účastnili vyřazovacích bojů, nyní jim k jistotě jubilea stačí bod.

HC SPARTA PRAHA

HM Aréna, Plzeň
3.března 2017
52.kolo hokejové Tipsport extraligy

Vloni se již v novém domově Sparty O2 Aréně zdálo, že domácí bez vážnějších problémů dokráčejí ke třem bodům, když tu náhle indiáni dotáhli tříbrankové manko a vybojovali alespoň jeden. Na západě Čech předvedly oba týmy parádní bitvu, kterou ovšem ve svůj prospěch dokázali zlomit Pražané. Indiáni si ale nenechali nic líbit a jako první, nakonec i jako poslední, sebrali Spartě všechny body v jejím novém domově po výsledku 2:1. Doma měli modrobílí také nakročeno k dobrému výsledku, ale slibné vedení neudrželi a hosté uspěli v prodloužení. A samotná semifinálová série začala lépe pro Západočechy, kteří v Praze kralovali 7:3, druhý den však nestačili stáhnout manko 0:4 a padli 3:4. Sparta následně dokonala na západě Čech obrat v sérii, ovšem druhý den se opět série srovnala. Pražané v pátém zápase uhájili svojí arénu a získali mečbol, který v Plzni potvrdili v prodloužení. Indiánům se v nové sezóně před vlastním publikem nepovedla ani odveta, krizí zmítaný tým podlehl 0:5. Odveta již byla mnohem vyrovnanější, přesto se znovu radovala Sparta – 2:1. A do třetice se dokonce body dělily, když indiáni stáhli dvoubrankové manko, následně však padli v samotném závěru prodloužení. Jaké drama nám oba celky nachystají nyní?

Pod pokličkou Sparty

Indiáni budou na Spartě bojovat o jistotu předkola play-off, to domácí mají jisté třetí místo, ze které se již posunout nemohou. Pražané byli pravidelným sběračem bodů, v první čtvrtině jich posbírali 24, poté 22, ve třetí opět 22 a v té závěrečné doposud 25. Vyváženost panuje i mezi obranou a útokem. Ten nasázel v rámci celé extraligy nejvíce branek – 162 a po Liberci mužstvo také nejméně inkasovalo – 114. Tým táhne zejména nejproduktivnější hráč celé extraligy Lukáš Pech, který nasázel již dvacet gólů a jednatřicet asistencí. Na druhém a třetím místě se dělí Petr Vrána (21+26) s plzeňským Dominikem Kubalíkem (29+18). Do první dvacítky se vešel ještě Jaroslav Hlinka (11+25). Mezi třemi tyčemi se nejvíce dařilo mladému Jakubu Škarkovi, jenž vyšvihl procentuální úspěšnost zákroků na více než 94,5 procenta. Druhý je Filip Novotný, ten je vysoko přes dvaadevadesát procent a pravidelně chytající Tomáš Pöpperle je lehce nad hodnotou jednadevadesát procent.

Sparta v dosavadním průběhu základní části počastovala gólmany soupeře nejvyšším počtem střel, zároveň se pyšní nejvíce smrtícími přesilovými hrami. Hra v oslabení je pátá nejlepší, přičemž tým nasbíral po Liberci druhý nejvyšší počet trestných minut. Hokej v Praze také baví, průměrná domácí návštěva je téměř osm tisíc na zápas, což je v celé extralize nejvíce.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

Nejtrestanější hráč Miroslav Indrák - 52 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont

(1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Beránek (Kindl, Flek), 31. V. Tomeček, 57. Benák (Kindl, Gríger) – 48. Pech (Gernát).
HC Sparta Praha: Pöpperle – Mikuš, Gernát, Barinka, Švrček, Nedomlel, Eminger – Hlaváč, Vrána, Řepík – Buchtele, Smejkal, Klimek – Kumstát, Pech, Forman – Uher, Cingel, Ihnačák.

HC Škoda Plzeň 5
HC Dynamo Pardubice 2
(3:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. D. Kubalík (Lev, Stach), 11. T. Svoboda (Kracík, Martin Procházka), 14. Stach (Indrák, Preisinger), 32. Lev (Pulpán), 39. D. Kubalík (Kratěna, P. Kadlec) – 20. Tomášek (Trončinský, Špirko), 55. Schaus (Tomášek).
HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – Kvasnička, P. Kadlec (A), Moravčík, D. Sklenička, Pulpán (A), Čerešňák, Němeček – D. Kubalík, Kracík, T. Svoboda – Lev, Kratěna (C), Martin Procházka – Stach, Preisinger, Indrák – Hrnka, Koreis, Schleiss.