Soupiska A-tým 2017/2018

Fotografie není přiložena

#7 Petr Kadlec

Post
obránce
Narozen
5.1.1977
Věk
41 let
Výška
179 cm
Váha
80 kg
Hůl
levá
Příchod do klubu
05/2014
Poslední klub
HC Slavia Praha
Draft NHL
2003, kolo 8, #234 celkově od Florida Panthers

Slávistický odchovanec se narodil 5.1. 1977 v Praze, postupně prošel v Edenu všemi mládežnickými kategoriemi. V sezóně 1995/96 debutoval v extralize, první zkušenosti v soutěži dospělých sbíral po boku zkušeného obránce Miloslava Hořavy, který byl, dá se říct, takovým jeho hokejovým “učitelem“. První rok odehrál čtyřiadvacet zápasů, kromě toho ještě vypomáhal juniorům, kam věkově stále spadal a na pár utkání hostoval i v první lize v klubu Kaučuk Kralupy nad Vltavou. Další sezónu si odskočil ještě na pár zápasů do Berouna, ale to už patřil ke stabilním hráčům zadních řad Slavie. V roce 1997 hrál na MS do dvaceti let. Výbornou měl sezónu 1997/98, kdy tvořil ve Slavii první obranný pár s Andrejem Jakovenkem. Skvělá forma ho vynesla i do reprezentace, kde debutoval 11.prosince 1997 v přátelském utkání proti Kanadě. Subtilní zadák s tradiční sedmičkou na drese už tehdy patřil k oblíbencům fanoušků.

Horší chvíle však nastaly o dva roky později, kdy se Slavii a ani jemu samotnému nedařilo. Ve 12 zápasech si nepřipsal ani bod a byl vyměněn za útočníka Gefferta do Plzně. Prostředí na západě Čech mu šlo k duhu a do té chvíle to byla jeho nejvydařenější sezóna. S Plzní postoupil až do semifinále, když v rozhodujícím čtvrtém duelu čtvrtfinále proti Třinci vstřelil vítězný gól při samostatných nájezdech. Po zisku bronzových medailí se vrátil do Edenu jako vyzrálý hráč. Trenér a generální manažer Vladimír Růžička se hned nechal slyšet, že na něm hodlá “vystavět“ slávistickou defenzívu. A litovat rozhodně nemusel. Konstruktivní a technicky velice dobře vybavený obránce se chopil své role, rozvíjel své ofenzivní nápady. Nepatří k urostlým bekům, ale vše vynahrazuje skvělou poziční hrou. K jeho přednostem patří také výtečná rozehrávka a tvrdá střela, je také důležitým článkem při přesilovce. Dvakrát Slavia došla až do semifinále, k tomu přispěl vždy více než třiceti body za sezónu. Vrchol přišel v sezóně 2002/03, kdy byla defenzíva červenobílých nejvyhlášenější v extralize a v zádech s Romanem Málkem to dotáhla až k mistrovskému titulu.

To už “Káca“ patřil nejen k velkým oporám Slavie, ale dostával i pravidelné pozvánky do reprezentace. Ve Finsku se pak dočkal své první účasti na mistrovství světa, spolu se sehraným parťákem z klubu, Janem Hejdou. Spolu vytvořili jednu z nejlepších dvojic v extralize. V létě přišel draft, kde si ho z 234.pozice vybral tým Florida Panthers. Jeho odchod do zámoří znamenal pro Slavii citelnou ztrátu. Na slunné Floridě však narazil na známého trenéra a despotu Mika Keennana, a když nedostal šanci ani v jednom z přípravných zápasů, sbalil se a odjel domů bez jediného startu v NHL. To však neubralo na jeho chuti do hokeje, pomohl Slavii zmítající se ve výsledkové krizi a stal se pravou posilou. Málem si zopakoval rok starou fantastickou jízdu v play-off, stopku vystavil úřadujícímu mistru až Zlín.

V sezóně 2007/2008 slavil se Slavií druhý mistrovský titul. V následujících třech sezonách oslavil s týmem zisk stříbrných, respektive bronzových, medailí, pomohl vyřadit indiány i v semifinále v roce, kdy se vracel Martin Straka ze zámoří. Plzeň však dokázala soupeři oplatit po pěti letech stejnou kartou. O kvalitách zkušeného obránce hovoří i fakt, že poslední tři sezóny byl vždy druhým nejproduktivnějším hráčem svého týmu a to včetně play-off. Po nevydařené sezóně 2013/14 se však šikovný obránce se sešívaným dresem loučí po třinácti letech a přichází znovu na západ Čech, zatím na dva roky.

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Jednotlivé zápasy

KoloDatumUtkáníSkóreG A B +/− TMin
SF5. TV 7.4.2018 HC Škoda Plzeň vs HC Kometa Brno 2:6 0 0 0 0 0
SF4. TV 5.4.2018 HC Kometa Brno vs HC Škoda Plzeň 1:2 0 1 1 +1 2
SF3. TV 4.4.2018 HC Kometa Brno vs HC Škoda Plzeň 3:2 0 0 0 0 0
SF2. TV 1.4.2018 HC Škoda Plzeň vs HC Kometa Brno 1:4 0 0 0 -2 2
SF1. TV 31.3.2018 HC Škoda Plzeň vs HC Kometa Brno 2:3 0 0 0 0 0

Související články

Petr Kadlec ukončil svou bohatou hráčskou kariéru

Hráčský kádr

Petr Kadlec #7: Sezóna teprve začíná!

Ohlasy k zápasu

V obranných řadách indiánů nadále zůstává Jakub Kindl

Tisková zpráva

Petr Kadlec #7: Dnes se nám úplně nedařilo a v závěru se to projevilo

Ohlasy k zápasu

Poslední srpnovou středu prodávali ve fanshopu rekordmani Kratěna s Kadlecem

Akce ve fanshopu