Soupiska A-tým 2020/2021

05/2020
Poslední klub
HC Energie Karlovy Vary

Matěj Stříteský je vsetínský rodák a odchovanec místního hokeje. Za Vsetín také poprvé nakoukl do nejvyšší české hokejové soutěže, a to již v ročníku 2006/07. V následující sezóně se stále v juniorském věku přesunul na sever Čech, když posílil litvínovský klub. V Litvínově Stříteský působil dohromady sedm sezón v řadě.

Před sezónou 2014/15 nastalo velké loučení, Matěj Stříteský se přesunul do Mladé Boleslavi, v jejímž dresu nastupoval necelé čtyři roky. V průběhu ročníku 2017/18 posílil tehdejšího extraligového nováčka z Jihlavy, v tomto klubu se Stříteskému velice slušně dařilo bodově. Následující sezónu přišlo čtvrté extraligové angažmá, tentokrát se Matěj Stříteský stěhoval do Liberce. Zde vydržel jediný rok, posledním klubem, za který bek nastupoval před příchodem do Plzně, byla karlovarská Energie.

V Tipsport extralize zatím Matěj Stříteský odehrál v základní části a play off 543 zápasů. 183 cm vysoký obránce v nich posbíral dohromady 158 kanadských bodů za 58 gólů a 100 asistencí. Stříteský prošel všemi mládežnickými výběry reprezentace České republiky, v seniorském národním týmu nastoupil do čtyř zápasů.

Info: 18.5.2020

Aktuální statistiky