Soupiska A-tým 2019/2020

95 kg
Hůl
levá

Byla to velká velká extraligová kometa, z ničeho nic pro sebe během chvíle uzmula veškerou pozornost. Dvanáctého září 2019 otevírala ve fantastickém utkání Plzeň na ledě Sparty nový extraligový ročník se značkou "reklama na hokej." Diváci viděli neskutečných třináct branek, nechyběla ani poctivá bitka. V ní byl jasným vítězem Michal Houdek, devatenáctiletý debutant v tuzemské nejvyšší soutěži mezi dospělými, který doslova zkrvavil velezkušeného Jana Piskáčka.

Bezmála dvoumetrový obránce, který dokázal v mládežnické organizaci indiánů posbírat řadu cenný kovů včetně titulu se starším dorostem, kromě důrazu i tvrdé hry pravidelně sbíral body, jen v sezoně 2018/2019 jich mezi juniory zaznamenal 32. O rok později ale byl výčet soutěží mnohem větší. Oblékl hned ve čtyřiadvaceti zápasech dres indiánů A-týmu v rámci extraligy a Ligy mistrů, další duely přidal v první a druhé lize, svými výkony si poprvé v kariéře vysloužil i pozvánku do reprezentace, kde do posledních chvíle bojoval o účast na domácím mistrovství světa juniorů.

V nejstarší mládežnické kategorii Škody zazářil po návratu ze Sokolova v osmifinálové skupině, kde v osmi zápasech pomohl k postupu mezi osm nejlepších osmi body, když se dokonce s pěti góly stal nejlepším střelcem týmu. Jeden z cílů sezóny, rozloučit se s touto kategorií další medailí, ale již opatření kvůli šíření nového typu Coronaviru neumožnila.

Info: 1.5.2020

Aktuální statistiky