Soupiska A-tým 2020/2021

05/2020
Poslední klub
HC Olomouc

Pavel Musil je rodákem z Čáslavi, šikovný útočník hokejově vyrostl v Mladé Boleslavi a v Kolíně. Právě odtud se v juniorském věku přesunul do druhé české nejvyšší hokejové soutěže, kde hrál postupně za Hradec Králové, Havlíčkův Brod a znovu za Mladou Boleslav.

Ve středočeském klubu působil v době, kdy se Bruslaři snažili natrvalo prodrat do Tipsport extraligy. V ní si ale připsal debut za jiný tým, a sice za Pardubice v sezóně 2013/14. Od následujícího ročníku už pevně patřil do sestavy extraligové Mladé Boleslavi, v dresu tohoto klubu následně působil celkem šest sezón. V tomto období si pouze na šest zápasů odskočil na výpomoc do Benátek nad Jizerou.

Pavel Musil po dlouhé době během sezóny 2019/20 mladoboleslavský celek opustil, když se vydal ke svému třetímu extraligovému angažmá, a to do Olomouce. Zde se mu dařilo velice slušně. V základní části soutěže a dvou duelech předkola si Musil ve 39 zápasech připsal 28 kanadských bodů (13+15).

Forvard odehrál i tři zápasy v seniorském výběru národního týmu. Pavel Musil si v nich připsal i jednu trefu, když se v srpnu roku 2017 prosadil v přípravném utkání proti Slovensku.

Info: 1.5.2020

Aktuální statistiky