Soupiska A-tým 2020/2021

05/2020
Poslední klub
Piráti Chomtuov

Viktor Lang se narodil ve švédském Linköpingu, pětadvacetiletý bek hokejově vyrostl v týmech Viking HC a Bofors IK. Následně se obránce přesunul do celku BIK Karlskoga. V A-týmu tohoto mužstva, které působí ve druhé nejvyšší hokejové lize ve Švédsku, strávil Lang dohromady šest sezón.

Před ročníkem 2019/20 v týmu Karslkoga skončil, Viktor Lang se vydal na své první zahraniční angažmá, a to do České republiky. Zde vyztužil obranné řady Pirátů z Chomutova. V Chance lize obránce zaznamenal v 54 zápasech 17 kanadských bodů (5+12) a připsal si 8 plusových bodů ve statistice +/-.

„Lepšího beka, než Viktora Langa jsem zatím snad nikdy netrénoval. Je vidět, že ve Švédsku pracují s obránci výborně," prohlásil o obránci pro web hokej.cz Miroslav Buchal, trenér chomutovských Pirátů.

192 cm vysoký bek si v sezóně 2013/14 připsal i čtyři starty za reprezentační výběr Švédska do 19 let. Nyní se Viktor Lang poprvé v kariéře představí v nejvyšší hokejové soutěži v dresu plzeňské Škody.

Info: 1.5.2020

Aktuální statistiky