PLZ - JIH 6:2 - Lasselsberger nezaváhal, důležité body jsou doma!

P l z e ň - Jednoznačný úkol - porazit poslední Duklu Jihlava stál před hokejisty plzeňského Lasselsbergeru ve 44. extraligovém kole. Modrobílí se ho zhostili na výsost dobře, od začátku duelu dali náležitě najevo, kdo je na ledě pánem. Jihlavští se snažili, ale v rozhodujících fázích na domácí nestačili. Od většího počtu branek uchránil hosty brankář Masalskis a také zjevná snaha plzeňských hokejistů hrát spíše pro diváky. Plzeň si tak připsala důležité body v boji o play-off.

HC Škoda Plzeň - HC Dukla Jihlava

6:2
2:1, 2:0, 2:0

Branky: 10. Adamský (Kudrna, Jindřich), 13. Marshall (Mar. Straka, Cartelli), 35. Matějovský (Adamský, Procházka), 36. Mar. Straka (Duda, Andrašovský), 51. Moravec (Cartelli), 60. Mar. Straka (Anrašovský, Duda) - 20. Kaděra (Říha, Klimt), 41. Klimt (Hlouch, Zajac). Rozhodčí: Nečas - Bláha, Kareš. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení:0:0 . Diváci: 5 597. střely na branku: 36:17.

Pejchar - Marshall, Trnka, Cartelli, Jindřich, Procházka, Výtisk - Duda, Mar. Straka, Andrašovský - Moravec, Mich. Straka, Pospíšil - Adamský, Kudrna, Matějovský

HC Dukla Jihlava

Masalskis - Zajac, Ficenc, Devečka, Malena, Dobrovolný, Punčochář - Vostřák, Hlouch, Klimt - Padělek, Vala, Altrichter - Jeslínek, Bakus, Čachotský - Kaděra, Říha, Rytnauer

Jan Výtisk 0 0 0 0 2

Do Plzně přijela Dukla Jihlava a už od začátku bylo na ledě mnohem více prostoru než při pátečním duelu se Zlínem. Plzeň hned v 1. minutě nevyužila přesilovku, pak se plzeňskému publiku představili bývalí hráči v dresu Dukly. V 5. minutě si do ideální pozice najel Dobrovolný, ale přihrávka k němu neprošla, V 7. minutě Jeslínek objel branku a několikrát pálil na Pejchara, o minutu později pálil prudce Vostřák. Více šancí však od začátku měla Plzeň. Při další početní výhodě domácích se vyznamenal Masalskis. Procházkovu ránu tečoval těsně před gólmanem Martin Straka, ale Lotyš byl dobře postavený, dorážku Pospíšila lapil tygřím skokem. Jenže jakmile přesilovka Plzně skončila, bylo po nerozhodném stavu. Cartelli vypálil od modré vedle, gólman ztratil stabilitu a Kudrnovu přihrávku zpoza branky usměrnil do sítě Martin Adamský. Ve 13. minutě jeli dva modrobílí na jediného beka, ale Malena situaci vyřešil, za 3é vteřin se však skóre měnilo podruhé. Pod padajícího gólmana se trefil premiérově Kanaďan Jason Marshall. Skvělou přihrávkou ho našel Martin Straka. Další velkou šanci domácích spálil Adamský, nájezd tří na jednoho zastavil na poslední chvíli Zajac, přihrávku Andrašovského, hrajícího poprvé bez celoobličejového krytu, neusměrnil do poloprázdné klece Duda. Nakonec se z gólu radovali hosté. O gól se postaral starý lišák Roman Kaděra. Najížděl spolu s Říhou na osamoceného Procházku, dvakrát naznačil střelu a nakonec provedl ukázkový blafák do bekhendu. Tenhle gól si zaslouží nominaci do Zlaté helmy.

Do druhé části vstoupila opět aktivněji Plzeň. Výborně hrající Adamský připravil šanciMatějovskému, který však nepřehodil Masalskise. Ve 27. minutě se přes dva obránce probil Martin Straka, ale jihlavský gólman ho vychytal. Plzeň pak nevyužila téměř minutovou přesilovku pět na tři. Tlak měla veliký, reálným ohrožením však byly pouze dvě Cartelliho střely. V polovině utkání se řítil na Pejchara Říha, ale jeho přihrávku spoluhráči stihl odpálit Kudrna. Zápas se definitivně zlomil ve 35. minutě, kdy po krásné křihrávce Adamského skóroval Radek Matějovský. O minutu později přišel druhý pozoruhodný gól večera, krásný ve své jednoduchosti. Zpoza branky vyjel před Masalskise Martin Straka, gólmana si položil na led a v klidu zavěsil. V závěru druhé části sevřela Jihlava při přesilovce hokejisty Lasselsbergeru v útočném pásmu, ovšem když se konečně hráči Dukly chystali vystřelit, zazněla siréna.

Jihlava však přece jen přesilovku využilaPo přihrávce Hloucha skóroval před Pejcharem osamocený plzeňský odchovanec Tomáš Klimt. Vzápětí předvedl minelu Aleš Padělek, který namazal Kudrnovi, jeho ránu však vyrazil Masalskis na břevno. Deset minut před koncem pak Pospíšil otřásl Lotyšovou maskou, o minuu později definitivně rozhodl David Moravec, který využil nedůslednosti Altrichtera, proháčkoval se až před brankáře a z pozice na kolenou ho překonal. Svou druhou tyč v utkání poté nastřelil Kudrna. V 57. minutě mohl mimořádně povedený zápas korunovat druhým úspěchem Adamský, ale Masalskis prokázal své nesporné kvality. V poslední minutě rozvlnil pošesté jihlavskou síťku Martin Straka. Plzeň tak nad Duklou zvítězila a připsala si cenné tři body v boji o postup do play-off.

Ivan Vlček (asistent trenéra Plzně): "Obávali jsme se, aby hráči soupeře nepodcenili. Mnoho lidí si totiž myslelo, že půjde o naprosto jednoduché utkání. Komplikace pro nás nastala, když Jihlava snížila na 1:2. V dalším průběhu zápasu jsme naštěstí přidali ještě čtyři góly a nakonec utkání v pohodě vyhráli."
Kamil Konečný (asistent trenéra Jihlavy): "My nejsme po utkání vůbec spokojeni. Podali jsme jeden z našich nejhorších výkonů, propadli jsme ve všech herních činnostech, nebýt Masalskise, byl by to dnes ještě větší debakl. Někteří hráči podali naprosto katastrofální výkon, ale výsledek je pro nás nakonec ještě milosrdný."