JUN: PLZ - MHK 4:2

Junioři otočili zápas s Hradcem, o vítězství rozhodli v poslední minutě!

Po třech nezdarech dokázaly mladé pušky zvítězit na domácím ledě. V úvodu druhé třetiny prohrávaly 0:2, na jejím konci ale snížily a ve třetí periodě vyrovnaly. Skóre 2:2 platilo až do poslední minuty, ve které indiáni vstřelili do hradecké branky dva góly.

HC Škoda Plzeň - Mountfield HK

4:2
0:0, 1:2, 3:0

Branky a nahrávky: 29. Dáňa (Malák), 44. Kopic (Pánek), 60. Slanina (Soukup, Marcel), 60. Kopic – 22. Lang (Pajer), 26. Matěj Beneš (Naar, Lang) Průběh utkání: . 0:2, 4:2

Rozhodčí: Svoboda, Sýkora – Ondráček, Malý

6:4
1:1
41:22
87

Vondraš (Lokajíček) – Houdek, Dolhý, Pánek, Pavlák, Malák – Kvasnička, Eremiáš, Kopic, Adamec, D. Soukup, Slanina, Marcel, Kreuzman, M. Soukup, Ženíšek, Kuchárik, Dáňa

Mountfield HK

Burda (Mrázek) – Červenka, Boukal, Pinkas, Havlíček, Naar, Perička, Pelda – Matěj Beneš, Kašpar, Lang, Pajer, Šimek, Novotný, Idžan, Šedivý, Pilný, Michal Beneš

Adam Ženíšek 0 0 0 -1 2

Jako první zahrozil hostují Jaroslav Kašpar, jehož střela skončila ve Vondrašově lapačce. Na druhé straně dostal přihrávku rozjetý Václav Adamec, dobruslil si až k hradecké bráně, její strážce střelu zastavil svým tělem. Pak přišla na modrou čáru přihrávka Dominikovi Soukupovi, vypálil z první, ale střela neprošla přes obránce hostů. Na to dorážel po střele Pavla Šimka Matěj Novotný. Potom to byl opět Jaroslav Kašpar střílejí z pravého kruhu, kdo zaměstnal Vondraše. K němu se o chvíli později přidal Kryštof Lang. Za moment poslal Adam Ženíšek puk na modrou čáru Danielovi Malákovi, ten vystřelil, ale střela se k bráně nedostala. Ještě měl šanci Václav Adamec a Dominik Soukup, jenže síťku za Burdou nerozvlnili a po první třetině šli do kabiny za bezbrankového stavu.

To se změnilo hned v úvodu druhé části utkání. První šanci měl sice Tomáš Pánek, který zkoušel Burdovu pozornost z modré čáry, ale byl to na druhé straně Kryštof Lang, jenž dostal kotouč za záda domácího gólmana. Následně se opět radovali hosté, po střele Kryštofa Langa se kotouč odrazil za plzeňskou branku, tam ho sebral Jakub Naar a přihrál Matějovi Benešovi, ten puk dostal za záda brankáře indiánů kolem pravé tyče. Za chvíli snižoval Josef Dáňa, dostal přihrávku od Daniela Maláka a před sebou měl odkrytou branku. Na to neměl Burda žádný problém se střelou Adama Dolhého ani s pokusem Vlastimila Kvasničky.

Třetí třetinu zahájili indiáni vyrovnávacím gólem, o který se postaral Marek Kopic, sám projel útočným pásmem a po střele kotouč proletěl nad ramenem hostujícího gólmana. Pak zkoušel své štěstí Jan Slanina z pravého kruhu, Burda nepochybil. Stejně si za moment poradil i s pokusem Marcela Marcela. Pak na druhé straně ledové plochy jel Pavel Šimek sám na Vondraše, ten kotouč betony vyrazil opět na hokejku Šimka, jeho dorážka skončila pod lapačkou domácího strážce brankoviště. Následně střela Jana Slaniny z prostoru před brankou letěla mimo. To bylo o chvíli později jinak. V poslední minutě hráli indiáni přesilovou hru, Marcel Marcel z pravého kruhu nahrál před branku Dominikovi Soukupovi, jenž posunul kotouč na Jana Slaninu a Plzeň šla do vedení. V úplném závěru se do prázdné brány trefil ještě Marek Kopic.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Byl to těžký vývoj, protože jsme samozřejmě prohrávali a měli jsme tam i hodně oslabení. Hráli jsme trpělivě, potom se nám podařilo proměnit šance. Myslím si, že od nás nakonec výborný výkon a zasloužené vítězství. Velká gratulace klukům, protože to byl konečně po delší době týmový a dobře odpracovaný zápas.“