Dorost: Plzeň vyhrála v Písku a neinkasovala ani jednu branku

P í s e k - První vychytaná nula v přípravě plzeňských dorostenců HC LASSELSBERGERu Plzeň znamenala vítězsrví na píseckém ledě. Plzeň měla sice v úvodu utkání převahu, ale po dvou třetinách se hrála spíše vyrovanná partie, kterou dokazovalo i skóre, když po čtyřiceti minutách hry vedla Plzeň fotbalovým rozdílem 1:0. V poslední části ale Plzeň ukázala soupeřům dorostenecké extraligové kvality a dvěma brankami rozhodla zápas a odvážela si z jihu Čech vítězství 3:0.

IHC Králové Písek - HC Škoda Plzeň

0:3
0:0, 0:1, 0:2

Branky a přihrávky: 23. a 51. Kubalík (Trojan, Zeman), 43. Trojan (Kubalík) Rozhodčí:. Vyloučení: 2:6, bez využití.

IHC Králové Písek

Písek: Kovář Jakub (21. Čunát, 41. Zeman) – Kašpar, Maršík, Švácha, Mazanec, Petele, Járos, Šimoník, Kovář Tomáš, Hašek – Kouba, Pešta, Bican – Jiřík Ondřej, Jiřík Karel, Moucha – Fořt, Kovář Jan, Formánek – Macháček, Habart, Silbernágl – Šafář

František Suchan - V úvodních deseti minutách měli více ze hry Plzeňáci, například v přesilovce trefili tyč a o chvíli později Špimka proškolil celou bránící pětici a Kovář jeho následnou střelu vytěsnil jen intuitivně. Poté přišla poprvé chvíle pro novou akvizici – Davida Formánka. Dojel nahozený kotouč a rázem se spolu s rychlonohým Fořtem octli v situaci 2:1. Formánek přihrával, Jiří Fořt však netrefil ideálně. Z druhé vlny najíždějící Jan Kovář pak už jen trefil připraveného brankáře Rückela. V poslední minutě první třetiny se opět ukázal Formánek, tentokrát se proháčkoval k bráně a jeho střelecký pokus skončil na tyči.

Ve 23. minutě prostřelil rychlou ranou zápěstím střídajícího Čunáta plzeňský Kubalík, odpovědí mohl být pokus Pěšty, který po úspěšném napadání Jakuba Bicana pouze přestřelil. Na druhé straně se vzápětí objevil nehlídaný Špimek, Marek Čunát mu však ani tentokrát nedovolil uspět. Krátce po polovině utkání ujel všem pronásledovatelům Fořt a jen těsně minul branku, zanedlouho alespoň vyslal do podobné situace Formánka, který nepochodil s forhendovou kličkou. Na počátku závěrečné třetiny se trefil z úhlu Trojan a v 51. minutě neuhlídal Maršík Kubalíka, který svým druhým gólem uzavřel skóre zápasu. Písek měl ještě několik šancí, zejména Peštův pokus stojí za zmínku, domácí střelci se však potýkali s nepřesností svých pokusů. Jen aby je to později nemrzelo…