Před olympijskou přestávkou remíza

Dušan Salfický pozdravil zaplněné ochozy plzeňského zimního stadionu a očekávané utkání začalo. Domácí vlétli na aktuálně druhý celek tabulky jako velká voda a přibili "Perníkáře" před brankáře Adama Svobodu. V první třetině o sobě dával hodně vědět mladý křídelní útočník Jakub Koreis. A právě plzeňský junior se postaral o první branku zápasu. Běžela třetí minuta.

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice

2:2p
1:0, 0:2, 1:0 - 0:0

3. Koreis (Veber, Výborný), 51. J. Straka (Kubeš) - 36. Rolínek (Pospíšil), 38. Rolínek (Duben), Rozhodčí: Turčan - Křivský, Dvořák, Vyloučení: 10:11, navíc M. Sýkora 10 min., Využití: 0:0, Střely na branku: 42:39, Diváků: 7939.

Barta - Kubeš, Řezníček, Mazanec, I. Vlček, Výborný, Veber - Duda, J. Straka, Andrašovský - Švík, Krátoška, Brabenec - Koreis, M. Straka, Z. Sedlák - Dvořák, Voskár, Volák.

HC Dynamo Pardubice

A. Svoboda - Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora (31. - 41. A. Novotný), Mudroch, Malinský, Duben - P. Sýkora, Janecký, Mikeska - J. Kudrna, T. Blažek, Lubina - Tvrdík, Rolínek, D. Pospíšil.

Chytrou křížnou přihrávkou jej ke skórování vyzval Jiří Veber. Plzeňská osmnáctka se nezmýlila a zblízka prostřelila prudkou ranou po ledě pardubického gólmana, 1:0! Od poloviny první třetiny hosté hru vyrovnali, šance se střídaly na obou stranách. Pardubické kombinace narážely na pozorného Libora Bartu, na druhé polovině hriště slibně se rozvíjející akce domácích několikrát zastavilo odpískané postavení mimo hru.

Po několika vteřinách druhého dějství putoval na lavici hanby plzeňský Radek Duda, ale Keramika se ubránila. Hra se přitvrdila a po sérii ostřejších zákroků na obou stranách rozhodčí vyloučil znovu Dudu. Pardubice ale ani napodruhé netrestaly, naopak mohly dvakrát inkasovat po brejcích Zdeňka Sedláka a Michala Dvořáka. Nevyužité příležitosti se domácím nevyplatily. Po individuálních chybách se v 36. a 38. minutě ocitl tváří v tvář Bartovi Tomáš Rolínek. V obou případech svého bývalého spoluhráče oklamal. Keramika rázem prohrávala 1:2! Za tohoto stavu mužstva odešla do kabin.

V úvodu třetí části domácím fanouškům zatrnulo při Bartově výletu za branku, ale skóre se neměnilo. Tribuny hnaly Plzeňany za vyrovnáním, ale ti naráželi na pozornou obranu soupeře. Recept nalezl až v 51. minutě Josef Straka. Po kolmici Ondřeje Kubeše se centr první plzeňské řady dostal před Svobodu a svižnou střelou zamířil mezi jeho betony. Kotouč jimi proklouzl a snad s přispěním veškeré vůle domácích příznivců se doplazil pár centimetrů za brankovou čáru. Vyrovnáno, 2:2! Do konce třetiny se na stavu už nic nezměnilo. Ani jeden z týmů nedokázal využít nabídnutých početních výhod, a proto došlo na prodloužení.

V něm měla Keramika větší touhu vstřelit vítězný gól. Domácí nastupovali s třemi útočníky a jedním obráncem proti dvěma dvojicím pardubických útočníků a obránců. Oba brankáři však několika efektními zákroky rozhodli o tom, že prémiový bod si nikdo nepřipsal.

Radek Kampf (Plzeň): "Chci pochválit kluky za to, že utkání, ve kterém jsme prohrávali, dotáhli k remíze a získali bod. Je jen škoda některých chyb a neproměněných šancí."
Josef Paleček (Pardubice): "Přijeli jsme si sem pro bod, také jsme ho získali, takže jsme spokojení. Myslím si, že remíza je naprosto spravedlivá."