PLZ - ŠUM 4:0

PLZ - ŠUM 4:0 - Indiáni na úvod přípravy bavili, Šumperk skolili vysokým rozdílem!

První duel indiánů v nové sezóně přinesl parádní podívanou. Diváci si přišli na své nejen díky velkému počtu branek, ale nechyběly ani další povedené akce, důrazná hra či bitky.

HC Škoda Plzeň - Draci Pars Šumperk

Branky a nahrávky: 21. Lang (Baránek), 31. Lang (Suchý), 31. Blomstrand, 37. Suchý (Kaňák, Kodýtek). Průběh utkání: 0:0, 4:0.

Tresty: Bitten 5+DKU

Rozhodčí: Svoboda, Jaroš – Brejcha, Malý

vyloučení
Využití
V Oslabení

HC Škoda Plzeň

Pavlát (31. Vondraš) – Baránek, Vitaloš, Kvasnička, Kaňák, Budík, Houdek, Kremláček – Rekonen, Hrabík, Lang, Suchý, Kodýtek, Schleiss, Blomstrand, Bitten, Sedlák, Adamec, Malát, Dvořák

Draci Pars Šumperk

Lackovič (31. Ryšavý) – Eliáš, Drtil, Kadeřávek, Duchyna, Rutar, Hrachovský – Průžek, Bartoš, Žálčík, Čermák Patrik, Klíma, Kohút, Křemen, Šuhaj, Bernat, Antoníček, Čermák Erik, Horký

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

Duel odšpuntoval Adamec z otočky po velkém tlaku jeho letky, avšak těsně minul zařízení, stejně jako dorážkou Malát. Poté se musel činit Lackovič, když obdržel křižnou příhru Kaňák. Gólman Šumperka se vytáhl i vzápětí, když se před něj přes tři protihráče proháčkoval Malát. Poté ihned po buly natáhl ke střele Dvořák a rozezvučel břevno. Domácí snažení mohl před sirénou razantně utnout Průžek, zblízka si ale na Pavláta nepřišel.

Skóre se tak měnilo až po devětatřiceti vteřinách druhé periody, když Baránek oslovil před brankou Martina Langa, který se stal prvním letošním střelcem Škody. Další gól měl na čepeli po odražené střele Rekonen, avšak minul poloodkrytou klec. Poté se divákům představila další letní posila - Samuel Bitten - tvrdou šarvátkou. V polovině střetnutí se udála věc málo vídaná, Plzeň udeřila dvakrát během šestadvaceti vteřin při vlastním oslabení. Suchý obkroužil branku, jal se rychle zakončovat a odražený kotouč doklepl do sítě opět Martin Lang. Následně vyvážel kotouč do bezpečí Ludwing Blomstrand, puk potáhl středem až za modrou a zamířil přesně k tyči. Skvostnou třetinu domácích dokonal perfektní příhrou Kaňák od pravého mantinelu k levé tyči, kde Filipu Suchému prakticky pouze stačilo nastavit hůl.

Poslední dějství načal v pěkné přesilovkové kombinaci zakončující Baránek, Ryšavý odolal. Stejně jako po chvilce vyrážečkou proti pumelici Kvasničky od modré. Šanci na čestný úspěch zase hostům upřel včasným sklapnutím betonů Vondraš, který tak vychytal Antoníčka v samostatném úniku. Na druhé straně vypálil z pravého kruhu Rakonen, ještě dorážel Hrabík, fanoušky kýženého bůra však nepřiváli. I tak ale modrobílí vstoupili do nové sezóny pravou nohou!

Foto: Roman Turovský

Ohlasy trenérů

Miloš Říha (HC Škoda Plzeň): „Myslím, že bylo vidět, že se jedná o první přípravný zápas. Začátek utkání byl z naší strany velice dobrý, po deseti minutách se ale hra mírně rozbila, hráči předváděli věci, které by tam být neměli. Celkově jsme byli v zápase aktivní, agresivní a celkem dost jsme se tlačili do střel. S tímto záměrem jsme také do utkání šli. Zápas splnil to, co jsme od něj očekávali.“

Lukáš Majer (DRACI PARS ŠUMPERK): „My jsme hrozně rádi, že o proti minulému roku Plzeň nastoupila v silnější sestavě. Zápas pro nás byl parádní prověrkou, za což bych chtěl domácím poděkovat. Myslím, že v zápase Samuel Bitten jasně ukázal, proč je dobré do Česka tahat kanadské hráče. On sám tou bitkou zápasem pohnul a zcela změnil ráz utkání. Jsme rádi, že to bylo takhle vyostřený a že jsme se dostali do situací, do kterých se možná v přípravě tak často nedostaneme. Velký kredit plzeňskému útočníkovi, dneska to byl jeho večer. My jsme zatím ve fázi budování systému, dnes na nás čekala první těžký zkouška. Jsem pyšný, že jsme tu dvě třetiny odehráli bez branek. Velké díky taky patří lidem, kteří nás přijeli na západ Čech podpořit, mrzí nás, že jsme se jim neodvděčili alespoň jedním gólem.“