Hattrick Jindry zlomil Písek

Dorost: Lasselsberger Plzeň – IHC Písek 5:0. Po nervózním začátku, kdy se oba týmy topily v nepřesnostech a chybách, se v závěru první třetiny podařilo Plzni vstřelit dvě branky. V prostřední části přidal další dva zásahy Petr Jindra. Vědomi si čtyřgólového náskoku domácí ve třetí třetině polevili a hosté se dostali do několika nebezpečných šancí. Všechny závary před plzeňskou brankou ale vyřešil Lukeš a udržel tak čisté konto. V závěru utkání zatloukl poslední hřebíček do písecké rakve Robert Bote. Plzeň jednoznačně přehrála svého soupeře 5:0.

HC Škoda Plzeň - IHC Králové Písek

5:0
2:0, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 16. Jindra (Šimán), 20. Sýkora (Bote), 24. Jindra (Zeman, Štich), 29. Jindra (Malý), 57. Bote (Benedikt). Rozhodčí: Dominik – Havelac, Fiala. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0.

Lukeš – Zeman, Štich, Kořínek, Martinec, Mottl, Jonák – Jindra, Malý, Šimán – Bote, Benedikt, Sýkora – Stránský, Kubalík, Trojan

IHC Králové Písek

Kovář - Kašpar, Mazanec, Petele, Maršík, Švácha, Járos, Šimonik, Heindl – Bican, Pešta, Kouba – Fořt, Formánek, Jiřík – Moucha, Kovář, Gába – Šafář, Jiřík, Silbernágl

Oba týmy začaly značně nervozně a do šancí se příliš nedostávaly. Pokud už nějaký tým založil slibnou akci, nepřekazil ji obranný zásah soupeře, ale vlastní nepřesnost. V úvodu zápasu tak stojí za zmínku pouze střely domácích Trojana a Kubalíka po akci Stránského ve 3. minutě. Za hosty kontroval dobrou střelou Jiřík po chybě Jonáka. Oba brankáři ale byli pozorní. Další střelu z uctivé vzdálenosti vyprodukoval až v 11. minutě domácí Kubalík. Jako blesk z čistého nebe tak přišel gól Plzně. Z levé strany nahazoval před branku puk Šimán a Jindra jeho střelu ztečoval za Kovářova záda. 15:44 – 1:0. Vlažné tempo zápasu dokumentuje i to, že poprvé se vylučovalo až v 17. minutě. Potrestán byl domácí Kořínek, který u mantinelu příliš okatě držel svého soupeře. Hosté ale z přesilovky vyprodukovali pouze nebezpečnou střelu Kašpara od modré. Kolotoč před píseckou brankou rozpoutali v poslední minutě třetiny Sýkora a Bote, který tečoval střelu svého spoluhráče. Puk sice protentokrát zamířil nad branku, ale dostal se k Benediktovi. Ten jej nahodil zpět do brankoviště, kde jej několika dorážkami dotlačili do písecké branky Bote a skórující Sýkora. 19:34 – 2:0.

Druhou třetinu začali Písečtí náporem, jenže zapomněli na zadní vrátka. Z toho těžil Bote, který se schoval za obranu soupeře a dostal přihrávku na útočnou modrou. Jeho střelu po samostatném nájezdu ale vykopl Kovář svým betonem. Na začátku 24. minuty oslabil svůj tým faulující Mazanec a Plzeň hrála přesilovku. Zblokovaná přihrávka Šticha se odrazila k Zemanovi. Ten našel křížnou přihrávkou v pravém kruhu Jindru, který střelou z první podruhé v zápase skóroval. 23:33 – 3:0. Písek tento gól zlomil a domácí svého soupeře jasně přehrávali. Na začátku 29. minuty se do přečíslení dvou proti jedinému obránci dostali Jindra a Malý. Malý zvolil při zakončení střelu, kterou Kovář pouze vyrazil a pro Jindru již nebyl problém uklidit puk do písecké branky. 28:25 – 4:0. Další gól mohl autor hattricku přidat ve 13. minutě, ale jeho nájezd zastavil sporně odpískaný ofsajd. Druhou přesilovku hráli domácí ve 34. minutě. Od té první byla diametricky odlišná. Nejen že si Plzeňáci nevytvořili žádnou šanci, ale navíc pustili do brejku Koubu, proti kterému musel Lukeš vytáhnout parádní zákrok lapačkou. Závěr třetiny patřil opět domácím. Jenže přihrávky Stránského do slibných šancí nevyužili Malý ani Kubalík.

Nástup do poslední třetiny domácím vůbec nevyšel a Písek si snadno vytvářel tlak. Proti dobré střele Jiříka Lukeš opět zakročil výborně lapačkou. Písečtí se ve 43. minutě již radovali z gólu, ale po střele Kapšara trefil dorážkou Bican místo odkryté branky pouze boční síťku. Dalšímu nájezdu musel domácí gólman čelit při přesilovce hostů ve 48. minutě. Proti Mouchově střele pod víko tentokrát zakročil vyrážečkou. Domácí svojí nedisciplinovaností neustále dávali hostům prostor k zdramatizování zápasu. V polovině poslední třetiny byl již gól na spadnutí, ale Lukeš v brance čaroval. Pomohli mu také obětavými pády domácí obránci a nepřesnosti hokejistů Písku v koncovce. Domácí přestáli i kratičkou dvojnásobnou přesilovku a v šestnácté minutě se také Plzeňští dostali do útoku po faulu Fořta. Bote vyhrál v útočném pásmu buly, probojoval se až před píseckého gólmana a bekhendem dotlačil puk za jeho záda. 56:42 – 5:0. Zápas ukončila hromadná šťouchanice po zbytečném zákroku Kouby u mantinelu.