Pulpán pomohl Plzni k vítězství

P l z e ň - Junioři: Lasselsberger Plzeň - Dukla Jihlava 6:3. Plzeňští junioři se po sedmi zápasech bez vítězství konečně dočkali plného zisku bodů. Domácí rozehráli zápas nadějně a díky trefám Jindry a Pulpána vedli ve 12. minutě již 2:0. Jenže zásluhou herního výpadku Plzně se Dukle podařilo v závěru první třetiny během necelé minuty srovnat. Nástup do prostřední části vyšel ale opět lépe Lasselsbergeru a Michal Polák vrátil Plzni vedení, které pojistil ve 33. minutě Jan Heřman. Oba hráči v poslední části přidali ještě každý po gólu a šťastná branka Jihlavy v 59. minutě už jasné vítězství domácích nemohla ohrozit.

HC Škoda Plzeň - HC Dukla Jihlava

6:3
2:2, 2:0, 2:1

Branky a nahrávky: 6. Jindra (Kepl), 12. Pulpán (Hofrajtr), 21. Polák (Pulpán), 33. Jan Heřman (Vondráček), 48. Jan Heřman (Pulpán), 51. Polák (Pulpán, Cimburek) - 19. Havel (Dolana), 20. Dušátko, 59. Hrbatý (Bradáč). Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Černý. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 37. střely na branku: . Průběh utkání: .

Štelmach - Pulpán, Štich, Hauer, Krňoul, Kořínek, Gajda - Hobl, Cimburek, Polák, Heřman, Hajšman, Vondráček, Jindra, Hofrajtr, Kepl /od druhé Furbacher/

HC Dukla Jihlava

Schwamberger - Čížek, Pekárek, Jelínek, Krmíček, Dvořák, Chalupa, - Dolana, Řípa, Havel, Hrbatý Filip, Skála, Volf, Hrbatý Jan, Dušátko, Rezek, Bradáč

Utkání začalo pěkně zostra. První šance a tlak si vytvořili hosté z Jihlavy, když smůla na hokejce z ideální pozice zakončujícího Hrbáče uchránila domácí před změnou skóre v jejich neprospěch. Hráči Lasselsbergeru kontrovali brejkem Hobla a bombou Hauera. V páté minutě čaroval domácí gólman Štelmach. Špičkou lapačky vyrazil ostrou ránu Mariána Havla a v utkání hned od počátku plném šancí držel akcie domácích nad vodou.
V polovině šesté minuty vychýlil misku vah ve prospěch Plzně Jan Jindra, který od zadního mantinelu prokličkoval mezi obránci Jihlavy až před brankáře Schwanbergera nekompromisně zavěsil.1:0.
Jihlavští nesložili zbraně a naopak přidali, nebezpečnější šance měli ale domácí. Po neproměněných příležitostech Cimburka, Jindry, Heřmana a Hofrajtra se utrhli hosté a jeli tři na jednoho plzeňského obránce. Několikerou šanci Dolany, Havla a Řípy, včetně následné kanonády celé jihlavské pětky však Štelmach vychytal. Vzápětí stejné přečíslení promarnili i domácí Pulpán, Hobl a Cimburek. Udeřilo až v na začátku dvanácté minuty v přesilovce po faulu na Jana Heřmana. Pulpán na modré se podíval, pečlivě zamířil a brankář Jihlavy přes skvěle clonící plzeňáky neměl šanci umístěnou střelu zápěstím chytit. 2:0.
Domácích byl náhle plný led. Několik šancí skórovat měl Cimburek, ale hostující gólman se vytáhl zákrokem, za který by se nemusel stydět ani Dominik Hašek. Domácí pokračovali v odlehčeném výkonu až se jim to nevyplatilo. Nejprve se z nevinné akce z levého kruhu trefil zápěstím mezi betony Havel a o 50 sekund později po nepovedeném vyhození Lukáše Hauera střílel zápěstím pod víko Jan Dušátko. 2:2. Do konce třetiny chyběla necelá minuta a to bylo pro rozhozené domácí dobře.

Do druhé části vylétli domácí z šatny jako by je pálilo. Už po dvaceti sedmi vteřinách měli ruce nad hlavami po skvělém sólu Michala Poláka. 3:2
. Hosté se nechtěli dát a postupně se dostávali do tlaku. Sami se o něj však svojí nedisciplinovaností připravili. V nastalé přesilovce opět úřadoval Pulpán. Jeho geniální nahození bekhendem od modré na Michala Poláka jen těsně neskončilo za Shwambergerovými zády. Po návratu Dvořáka z trestné Jihlava pokračovala v dobývání plzeňského území, zatímco domácí chodili do brejků. V polovině zápasu projel přes celé hřiště Pulpán, ale přihrávku nabízejícím se spoluhráčům neposlal a sám zakončit nezvládl. Ve třinácté minutě stálo při domácích trochu štěstí, když nepříliš silná střela Jana Heřmana přeskočila hokejku brankáře Jihlavy a zapadla za jeho záda. 4:2.
Poté domácí opanovali led i hru a jejich převahu přerušilo až vyloučení Pulpána v sedmnácté minutě. Nebezpečnou střelu Řípy Štelmach zlikvidoval a ve zbytku přesilovky Jan Heřman svým důsledným forčekingem udržel Jihlavské mimo obranné pásmo domácích.

V poslední části se až do páté minuty nic moc nedělo. Na jejím konci se nechal vyloučit agilní Řípa. Následující přesilovka byla v režii Lukáše Pulpána. Nejprve dirigoval plzeňský "zámek", pak nabídl forčekujícímu protihráči možnost brejku, ale dojel jej a odebral mu puk zpáky, projel s ním Jihlavskou obranou až za branku a jeho zpětnou přihrávku spolehlivě proměnil Heřman v pátý gól domácích. 5:2.
Hostující útočník Řípa se nechal vykázat ještě v padesáté první minutě a domácí Polák efektním bekhendem zády k brance po přihrávce Pulpána pošesté rozesmutnil hostujícího brankáře. 6:2.
V padesáté šesté minutě dostali teprve druhou! možnost přesilové hry hosté. Při signalizované výhodě orazítkoval Tomáš Dolana břevno Štelmachovy branky. Poté unikl v oslabení Heřman, ale Schwamberger mu hattrick nepovolil. V závěru přesilovky se přece jen prosadili hosté ranou Hrbatého od modré, která se po teči jednoho z domácích obránců převalila přes Štelmachův beton do branky. 6:3. Jako zvuková tečka za zápasem zaduněl v posledních vteřinách mantinel za brankou hostí po super bombě domácího Vondráčka.

Zápas zhodnotil trenér Karel Trachta:
Zápas pro nás začal dobře. Až moc. Po prvních dvou brankách jsme zahodili spoustu šancí a u vědomí toho, že je rozhodnuto jsme se dopustili zaváhání, začali jsme hrát špatně. Naštěstí druhou třetinu jsme zvládli a vyhráli ji o dvě branky. Zápas jsme pak už dostatečně koncentrovaní dovedli k vítězství. Ale v obraně jsme nehráli dobře po celý zápas. Bylo tam spousta propadů a nezodpovědností. /i>
Co se dělo o přestávce mezi druhou a první třetinou v šatně?
Létali hromy blesky… Bylo to nutné.
Všiml jsem si, že i na lavičce jste byl emotivnější než obvykle, zvláště ve druhé třetině.
Samozřejmě. Protože si uvědomuji, že ty body je potřeba dělat, a my jsme jich proti těm Moravákům moc neudělali. Je zapotřebí celky ze spodku moravské skupiny porážet. Protože dokud není definitivní jistota o tom, že sezóna pro nás skončila dobře, tak se nesmí nic nic podcenit. Nechci znovu zažívat situaci z konce minulé sezóny, kdy jsme se až do konce třásli o setrvání v extralize juniorů. Navíc je třeba udržet v mužstvu disciplínu, když se někomu z hráčů nelíbí co mu vytýkám, tak mu to samozřejmě musím vysvětlit důrazněji.