Junioři začali nadstavbu vítězstvím nad Vítkovicemi!
Nejstarší mládežnická kategorie indiánů dnes rozehrála nadstavbu, prvním soupeřem byly Vítkovice.
HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera
Branky a nahrávky: 03:04 Pešek (Šiler; 5/5), 05:05 Borák (Kamas, Šiler; 5/4), 07:51 Mazanec (Pšenička, Hromádka; 5/4), 54:21 Šiler (Pšenička, Pešek; 5/3), 58:50 Beran (Mazanec; 5/5) – 13:35 Přibyl (M. Man, Žídek; 5/4), 31:01 Přibyl (Drábek, M. Man; 5/5), 59:24 V. Glos (Drábek, Fojtík; 5/5). Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2, 5:3.
Rozhodčí: Valenta, Hacaperka – Malý, Uhlík
HC Škoda Plzeň
Černý – Kamas, Hromádka, Ishchenko, Kocek, Petrov, Pšenička, Hnát – Řehoř, Šiler, Hofrajtr, Pittr, Koubek, Makovec, Hořejší, Klatovský, Beran, Pešek, Mazanec, Borák.
HC Vítkovice Ridera
Smolka – Majkowski, M. Man, Drábek, Chaloupka, V. Glos, V. Glos, Čuba – Douda, Muroň, Přibyl, Kovalčík, Glas, Hofman, Pavelec, Fasner, Tobola, Žídek, Fojtík, M. Man.
Brankáři
Jméno | Min | Stř | Ink | Zás | Úsp | TM |
---|---|---|---|---|---|---|
Adam Černý | 60:00 | 31 | 3 | 28 | 90.32 | 0 |
Hráči v poli
Jméno | G | A | B | +/- | TM |
---|---|---|---|---|---|
Aleš Hofrajtr | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Max Pšenička | 0 | 2 | 2 | 1 | 0 |
Jakub Hnát | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Hlib Petrov | 0 | 0 | 0 | -1 | 0 |
Jakub Šiler | 1 | 2 | 3 | 0 | 2 |
Matyáš Borák | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Aleš Mazanec | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 |
Denis Řehoř | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Ondřej Pešek | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 |
Petr Kocek | 0 | 0 | 0 | -1 | 2 |
Matyáš Beran | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Antonín Klatovský | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
Marek Hořejší | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Petr Makovec | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Tadeáš Koubek | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Jiří Kamas | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 |
Tomáš Pittr | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Jakub Hromádka | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 |
komentář
Mladí indiáni dnes potřetí v sezóně vyrazili do boje proti Ostravanům, kteří doposud v obou utkáních brali vítězství a vybojovali pět bodů ze šesti možných. Přitom Západočeši v obou duelech po většinu času vedli, v prvním střetnutí 1:0 a 2:1, ve druhém dokonce 1:0, 2:1 i 3:2.
Dnes začala Škoda jako velká voda. Na začátku čtvrté minuty dostal touš do jízdy na osu hřiště Ondřej Pešek a přes obránce rozepsal dnešní střelecký výčet. Po chvilce navíc musela Ridera do čtyř, čehož využil Matyáš Borák. Situace se navíc opakovala, jen zakončujícím hráčem byl bekhendem Aleš Mazanec a Plzeň byla v trháku. Jenže Vítkovice odpověděly stejnou kartou. Na modré napřáhl ve výhodě jednoho muže v poli Man a dorážkou na brankovišti uspěl Matěj Přibyl.
Prostřední část již byla na góly chudší. V polovině duelu zápas zdramatizoval opět Matěj Přibyl, který u levé tyče využil střílená příhry od modré v podání Drábka. Oba celky následně pohrdly přesilovou hrou, drama tak mělo vrcholit v poslední periodě.
Tu odpšuntoval na hattrick mířící Přibyl, který vlétl do pásma a vypálil přes obránce, skórem ale tentokrát nepohnul. Na druhé straně se zprava až k bližší tyči protáhl Beran, avšak následně zblízka minul. Nakonec indiány uklidnil Jakub Šiler, který parádně do bližšího horního růžku zamířil z první z vrcholu pravého kruhu. Ridera ještě zkusila v závěru hru bez brankáře, tu ale pouze potrestal Matyáš Beran. Tečku za utkáním udělal Vincent Glos, který udeřil šestatřicet vteřin před závěrečnou sirénou
Hned se zítra se plzeňští junioři vydají do boje znovu a v tomto roce i naposledy - hostit budou Zlín.